Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mikado/Jaxon?


namek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć od wędkarzy spinningistów czy mieli może do czynienia z obrotówkami Jaxona i Mikado które lepsze? chodzi mi konkretnie o modele jaxon holo select contra i mikado blaster/focus z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tak naprawdę żadne z tych, które wymieniłeś. Z obrotówkami dzisiaj jest większy problem niż kilka lat temu. Myślałem, że jak 10 lat temu pójdę do sklepu i kupię na oko kilka obrotówek. Tak też zrobiłem. Wszystkie poszły w diabły, gdy dostałem w łapki Meppsy. Później próbowałem jeszcze znaleźć alternatywę. Jako tako dobrze chodzą Effzetty, ale rozmiar 2,3 i 4. Mniejsze (0, 1) trzeba podbijać aby wystartowały, zaś na rzece byle dotknięcie trawy powoduje praktycznie permanentnie zgaśnięcie. Można je kupić jak są w dobrej cenie (zwłaszcza na większych modelach są oszczędności względem Meppsów), ale do trudnych warunków niestety są słabe...

Jedyne błystki, które uważam za solidne, to Jaxon Lukris Mini (1,2, co tak naprawdę odpowiada 0, 1). Pracują nie gorzej niż Meppsy. Niestety inne błystki z tej serii (np. Mapso, Orion) okazały się niewypałami.

Być może ręcznie robione kręciołki okazałyby się znakomite, ale mi już odechciało się eksperymentów. Meppsy można czasem dorwać w naprawdę fajnych cenach (typu 7-8 zł), co w praktyce daje nam 2-3 zł więcej niż taka chińska masówka. Warto dopłacić, bo jak praktyka pokazała - z miejsca bezskutecznie obrzucanego tandetnymi obrotówkami na Meppsa lądowałem rybę często po pierwszym rzucie. Nie wiem dlaczego - ja takich różnić okiem nie dostrzegam, ale ryby owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żadne z tych, które wymieniłeś
co do zasady masz rację ale jest wyjatek tj.: JAXON Holo Select Wolf, których używam jako moje ulubione na szczupaki (kolor srebrny). http://www.jaxon.pl/Katalog/258_184_przynety/5105_blystki/Produkt/27132_holo-select-wolf.aspx Uważam ze pracują bez zarzutu, do tego przy ciężarze 12gr (nr 3) pozwalają posłać się naprawdę daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.