Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach ? Grudzień 2014


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tematu na grudzień a tu nikt go jeszcze nie założył! :oops::mrgreen:

Najwytrwalsi jeszcze nie składają broni. Przedwczoraj do północy na zero, ale wczoraj wreszcie coś się zaczęło.

U mnie tylko dwa puknięcia na gumę i z gruntu zero, ale kolega Tadeusz pozamiatał dwoma prawie identycznymi klockami pod siedemdziesiąt. :wink:

normal_20141205_192852_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od kilku miesięcy planowałem tydzień z wędką pod koniec listopada. W międzyczasie, szykując się na ten czas, testowałem różne zanęty, dodatki, przynęty, miejscówki, zestawy. Uprzedziłem rodzinę, w pracy starałem się poukładać wszystko tak, żebym ten tydzień miał wolny. Finalnie nie udało mi się wszystkiego dopiąć, ale ostatni tydzień listopada miałem już nieco luźniejszy, a pierwszy tydzień grudnia - zupełnie wolny. Łowić zacząłem w czwartek, przed pracą, przez niecałe 3 godzinki, w piątek podobnie. Po jednej większej płotce wyjąłem, ale to jeszcze nie było to. Testowałem wtedy method feeder, bardzo fajne łowienie, nie ma mowy o przeoczeniu brania. Kłopotliwe jest za to nęcenie, szczególnie w głębokim łowisku, bo żeby podrzucić większą ilość mieszanki w łowisko, trzeba wspomóc się kulami, ewentualnie nęcić procą. Ja wolę jednak precyzyjne nęcenie koszykiem.

Pierwsza porządna sztuka na metodę:

thumb_PART_1417077085535_20141127.jpg

Od weekendu zaczęły się mrozy, temperatura spadła do -3, -5 stopni. Ruszył się też wiatr. Miałem nadzieję, ze do poniedziałku chociaż wiatr odpuści, tak się jednak nie stało. Tydzień zacząłem więc w niezbyt sprzyjających warunkach. Po chwili łowienia szczytówki wyglądały tak:

thumb_20141202_113552.jpg

Byłoby ciężko, gdyby nie to, że wraz ze spadkiem temperatury ruszyły się rybki! Apogeum brań wypadło w środę, złowiłem wtedy 17 płoci 30+ oraz jednego leszcza 50+.

Czwartek był moim ostatnim dniem w tym "ciągu". Ryby brały nadal, może tylko trochę słabiej niż dzień wcześniej. Na sam koniec łowienia udało mi się pobić moje PB, które teraz wynosi... a z resztą, sami zobaczcie :)

thumb_DSC_0218.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów, gratuluję!

Tomek1, klęski jednak wolimy przeżywać w samotności :smile:

ale kto mówi o poddawaniu się.

Pankowaty, dodajesz otuchy. Zdjęcia czasami przekłamują.

Widzę porządne 43cm. A w realu może jest lepiej?

U mnie dwa razy Odra i na zero.

Dzisiaj Ślęza i podobnie-zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 grudnia 2014 - zakończenie I-wszej edycji "Ligi Ślęzy"

Pierwsza odsłona przesympatycznej zabawy dobiegła końca

Przypomnienie:

Zasady.

Wygrywa najdłuższy kleń złowiony metodą spinningową lub muchową.

Końcową klasyfikację przy kleniu o takim samym wymiarze wygrywa wymiar kolejnej ryby.

Do klasyfikacji bierzemy pod uwagę trzy największe klenie.

W przypadku ryb takich samych o zwycięstwie decyduje data złowienia, czyli wcześniejsza data ma pierwszeństwo.

Zgłaszamy ryby złowione od progu przy Stadionie Miejskim w górę rzeki.

Koniec rywalizacji 6 grudnia.

Niejasności będziemy rozstrzygać na forum.

W dobrym tonie będzie deklaracja wzięcia udziału w rywalizacji przynajmniej jeden dzień przed złowieniem zgłaszanej ryby.

I tak jak wszystko co ma swój start, posiada również swój koniec. Zapoczątkowana kilka m-cy temu pierwsza odsłona ślężańskich zmagań dobiegła końca. Postanowiliśmy jednak jeszcze raz, wspólnie skrzyżować wędki ...

Miejscem zbiórki była pętla lini autobusowej 125 przy Alei Piastów we Wrocławiu. Aura podczas wędkowania okazała się być bardzo łaskawa. Temperatura oscylowała pomiędzy 4-6 stopniami Celsjusza. Jak na grudzień warunki wyśmienite. Rękawice w dniu dzisiejszym podnieśli: jaceen, bacyk, Marienty oraz GuCeK.

normal_2014_12_06_Sleza-Wroclaw_28329.jpg

Na miejscu rozdzieliliśmy się i każdy spacerował własnymi ścieżkami. Dwie godziny spędzone z nadzieją, że może uda się namieszać w ostatecznym rozrachunku, spełzły na niczym. Nasza Ślęza była dziś ospała i nieaktywana.

normal_2014_12_06_Sleza-Wroclaw_28729.jpg

I tak oto przedstawiają się końcowe wyniki:

1. Radek M.------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

2. jaceen--------- 37cm, 30cm, 29cm,

3. dobekfooto --- 0 cm, 0 cm, 0 cm

4. Marienty ----- 35cm, 34cm, 32cm

5. bacyk ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

6. mza ------------- 27 cm, 25 cm, 0 cm

7. przemass71---- 28cm, 27cm, 0 cm

8. michalvcf ------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

9. haczykforum---- 0 cm, 0 cm, 0 cm

10. GuCeK --------- 33 cm, 26 cm, 0 cm

11. koperGT ------- 34cm, 0cm, 0cm

12. lukaslg ---------- 0 cm, 0 cm, 0 cm

Zwycięzcą pierwszej odsłony "Ligi Ślęzy" został jaceen z kleniem 37 cm, druga lokata przypada marientemu, brąz wędruje do koperGT.

Zgodnie z regulaminem naszej rywalizacji, zwycięzca otrzymuje wabiki z rąk pozostałych uczestników:

normal_2014_12_06_Sleza-Wroclaw_28229.JPG

Swoją szczodrość i umiejętności zaprezentował jaceen. Wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i obdarował nas przynętami własnej produkcji, które niejednokrotnie okazały się kilerami oraz ratowały często nadszarpywany, wędkarski honor :). Praca, jakość wykonania oraz niesamowita skuteczność drzemiąca w tych woblerach to najlepszy prezent mikołajkowy jaki mogliśmy otrzymać :)

normal_wobki_jaceen_a.jpg

Jaceen - serdecznie dziękujemy :)

Uścisnęliśmy sobie łapki, pogratulowaliśmy zwycięzcy i ... pojechaliśmy do domów. Ja jednak już jestem myślami przy styczniu i kolejnej odsłonie wędkarskich zmagań. Szczegóły już wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pięknie mieszacie z długimi wędkami, ja wczoraj otworzyłem sezon podlodowy. 3h na lodzie z blaszką, bardziej w celu przestawienia się w głowie i przypomnienia jak używać swidra :) lód w granicach 7-8cm, także celem wyprawy była dobrze znana, płytka glinianka. Coś tam się działo, ale okonie raczej w dłoniowych rozmiarach także nie ma się czym chwalić. Mój główny zimowy zbiornik jeszcze niestety stygnie i zaczyna go dopiero ścinać przy brzegu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wyskoczyłem na lód (8-10cm) z szarpakiem - 31 okoni ale tylko 10 wymiarowych(18cm) ale pierwszy dzień sezonu pod lodowego uważam za udany ,tylko ciekawe czy lód długo się utrzyma , dziś było +2*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja połaziłem sobie wieczorową porą po wrocku.

Założyłem sobie, że w tym sezonie, każdy miesiąc zakończę wymiarową rybą.

W tamtym roku klęskę poniosłem w lutym.

W tym jakoś styczeń i luty był łaskawy.

Został mi właśnie grudzień i mała spinka, czy się uda.

Po kilku niewymiarowych (chyba zarybieniowych) szczupaczkach trafił się pan jaź.

Jak zwykle niezawodny i nie do zdarcia wobler Gembali ratuje sytuację.

thumb_2014_12_07_Odra_28329.jpg thumb_2014_12_07_Odra_281229.jpg thumb_2014_12_07_Odra_28129.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 4h nad woda.......kilka wyjść szczupaków do przynety niestety , ryba bardzo cwana i sztucznych przynęt teraz nie preferuje.Ogólnie ryba jest. Ten piatek albo sobota jade z wujkiem .Przyneta -----martwa rybka .Fotki w najbliższy weekend :wink:

Liczę na 4 szczupaki :razz: po 2 na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pankowaty, dodajesz otuchy. Zdjęcia czasami przekłamują.

Widzę porządne 43cm. A w realu może jest lepiej?

Pyszczek nieco wystaje przed miarkę, a płetwa ogonowa kończy się za kreską oznaczającą 43cm, przez co korci mnie, żeby nazywać ją "Czterdziestkączwórką" :) Ale jestem nieobiektywny, ja bym chciał, żeby ona była jak największa :lol: Tak czy siak, PB jest!

pankowaty, idziesz na rekord Polski. Z 1kg to ona lekko ważyła?

Zazwyczaj ryb nie ważę, ale jedną w tym sezonie zważyłem - znajomy miał wagę przy sobie. O ile dobrze pamiętam, miała 37cm i 1,05kg. Na pewno miała poniżej 40cm, więc ta ważyła dobrze ponad 1kg, była grubiutka.

Ostatnio, bardziej w celu rozpoznania miejscówek po remoncie Odry, przeszedłem się ze spinem w poszukiwaniu sandacza. Nie znalazłem, w spinningu muszę się jeszcze podszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad rzeczką 3 godzinki.Ja, wujek i chrześnik,3 wędki ......łowiliśmy na żywca oraz martwą rybkę , niestety po 3 godzinach O kontaktu z jakąkolwiek rybą.Pogoda słoneczna +8" wiatr zachodni , ciśnienie 999.A ryby ani słychu ani widu :cry:

Zakończenie sezonu 2014 .Pozostaje mi tylko wigilijny mintaj i morszczuk :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad z kolegą do brzegu dolnego ze spiningami ,warunki trochę ekstremalne , mokro,błoto i jak na brzeg wysoka woda w odrze wiele miejsc nie dostepnych,przeszliśmy od przeprawy promowej do nowego mostu, efekt to kolega komplet aja tylko jedna zerwana guma :mrgreen: i tyle z pozdrowieniem wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.