Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dobra książka wędkarska-tu podajemy swoje typy ale też i pyt


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 months later...

Interesują mnie książki poświęcone wędkowaniu, w szczególności metodą spinningową. Nie chcę jednak kupować w ciemno aby nie dostać jakiegoś chłamu którego informacje na niewiele się zdadzą.

Chciałbym żebyście przedstawili tu propozycje książek które mogą być podstawą wiedzy dla początkującego wędkarza

Pozdrawiam Dariq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę Jacka S. Jóźwiaka "Sztuka łowienia ryb w rzece" do kupienia też przez internet np tu: http://wedkowanie.org/ Z tej strony także można zaczerpnąć wiele dobrego nie jest to typowy portal wędkarski a raczej pokaźna ogólnie dostępna biblioteka wędkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, jakie są najlepsze książki wędkarskie o spławiku i gruncie, zawierające tajniki przyrządzania zanęt, zestawów, specyfikacji ryb, ich upodobań, zapachy, itp. Wszystkie ogólne porady do tych metod??Znalazłem książki:

http://www.sklepws.pl/product_info.php?cPath=6_402&products_id=1174

oraz

http://www.sklepws.pl/product_info.php?cPath=6_402&products_id=1175

z tego co wynika książki te odpowiedzą na moje pytania ale boje się, że informacje w nich zawarte mogą być przestarzałe... :P w końcu 1997 rok to juz 10 lat temu!!Dużo się pozmieniało od tamtego czasu i nie jestem pewien aby zakupić te książki...Czy wg. was są one jeszcze dobre?A może polecacie inne tytuły, z tajnikami spławika i gruntu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Interesują mnie książki poświęcone wędkowaniu, w szczególności metodą spinningową

Polecono mi 'Wędkarstwo spinningowe' Jacka Kolendowicza i "Sekrety mistrzów spinningu" Darka Duszy. Jeszcze nie czytałem choć mam, ale wiem z wiarygodnego zródła, że warto się zapoznać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Ja kupiłem książkę w Empiku Stanisława Stupkiewicza i Jacka Leśniowolskiego pt. "Wędkarz skuteczny". Ksiązka ma 300 stron, jest w twardej oprawie. Na początku Autorzy odpowiadają na pytania typu dlaczego łowimy. następnie opisują wszystkie wędkarskie ryby, zamieszczając ilustracje. Można tam znależć miejsca, czas oraz jak złowić dany gatunek. Póżniej Autorzy bardzo szczegółowo opisują części sprzetu. Potem Autorzy opisują takie metody jak: klasyczna metoda spławikowa, przystawka, angielska metoda odległościowa, spinning (opisują przynęty), łowienie podlodowe, łowienie w morzu, paternoster, żywcówka, drewienko, na dotyk, metoda włosowa. Pózniej opisują przeróżne przynęty i zanęty i sposoby ich podawania, skład, sporządzenie. Są tam również różne rysunki węzłów.

Polecam tą książkę, ponieważ szczegółowo opisuje wędkarstwo.

Pozdrawiam,

Robal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą książkę, ponieważ szczegółowo opisuje wędkarstwo.
i ja sie przykładam bo z ta ksiazka stawiałem pierwsze wedkarskie kroki :cool: a ksiazke dostałem jako jedna z wielu do nauki :cool: i jest bardzo dobra.polecam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

jakie byscie polecili...? dotyczace spiningu nad rzeka najlepiej. lowie nad rzeka Pisa. jest to mala rzeczka nizinna ale wmiare gleboka...

Spinning - Andrzej Skarzyński - Krajowa Agencja Wydawnicza- Katowice 1989 rok - Wydanie I

Jacka Kolendrowicza "Wędkarstwo Spinningowe

Jacka S. Jóźwiaka "Sztuka łowienia ryb w rzece"

upatrzylem sobie cos takiego ale ciekawi mnie czy da rade jeszcze gdzies to kupic...

prosze o propozycje naparwde godnych przeczytania materialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem "Wędkarstwo spiningowe" Jacka Kolendowicza wydanie z `95 roku. Bardzo ciekawa lektura i dużo mi pomogła. Wszystko fajnie opisane i nawet osoba, która nie miała styczności ze spiningiem bez problemów zrozumie o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stycznosc ze spinigiem to ja mam i to bardzo spora:)

ale zgebic wiedze nigdy nie zaszkodzi:) a ucze tylko sie ze swoich obserwacji:( niestety...

a niema jak to poczytac(posluchac) prawdziwych fachowcow...

dobra dzieki za potwierdzenie ze warto zakupic te ksiazeczki:) i za podanie nowego tytulu:)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.