Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kupię sprzęt do muchowania dla bardzo początkującego


artech

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku mam zamiar spróbować swoich sił w połowie na suchą muszkę. Z tej okazji nabędę chętnie jakiś zestawik (wędka, kołowrotek, sznur itd.) w dobrej cenie. Może komuś zalega po nauce a mu się nie spodobało. Wsio najlepiej w klasie 5/6. Wędkę najlepiej w trzech kawałkach co by łatwo na wakacje zabrać i w kole 2,7 m. Na razie luźno się rozglądam i rozważę każdą propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

arteh, polecam zestaw z Caperlan (199zł)

Masz tam wszystko, co potrzeba na początek.

W poprzednim sezonie mocno testowałem ją na wrocławskich kleniach, jaziach i płociach.

Klenie powyżej 50-ki wyjechały bez najmniejszych problemów.

W tej klasie 4/5 ogarniesz sporo ryb.

Zanim wybrałem się nad wodę, uczyłem się rzutów w parku. Ułamałem grot w muszce z pudełka i jak już tworzyłem "pętlę" i mucha latała na 15m, to wybrałem się nad wodę.

Jest to moja pierwsza tego typu wędka i mogę być mało obiektywny, ale tu masz wszystko nowe i z gwarancją.

Pokrowiec dopasowałem ze spinningu.

Za =/- 100zł dokupiłem tanie imadełko, bobinkę, jakieś sierści, kapkę koguta, szelak.

Resztę wyszperałem w domu. Jakieś włóczki, flesze (z ozdób choinkowych), gąbkę tapicerską (na muchy z gąbki) i w galerii mam piękne zdjęcia ryb i miłe wspomnienia początków z muchą:)

Podpinam linki z testu wędki i gdzie można tego szukać.

http://www.fishing-test.pl/wdki/21-polecamy-wdk/505-caperlan-set-fly

http://www.decathlon.pl/C-731815-wedkarstwo-muchowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Jaceen.

Oglądałem już ten zestawik i test już też czytałam ale fajnie przeczytać opinię kogoś kto tego używał.

Do maja jeszcze trochę czasu jest więc jeszcze poszukam a jak nic nie znajdę to pewnie się skuszę na ten decathlonowski secik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do tego co napisał jaceen, iż warto co jakiś czas sprawdzać ofertę decathlona, gdyż czasem przeceniają ten zestaw. Mi się udało go kupić za 129 zł albo 149 zł już dokładnie nie pamiętam bo to było jakiś czas temu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.