Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach? - maj 2015


Tomek1988

W maju nastawiam się na...  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W maju nastawiam się na...

    • Drapieznika
      40
    • Białą rybę
      16
    • ...to aż, ryba się wytrze, a póki co daję jej spokój :)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś od rana do 14 na Krakowskich Bagrach na spławik dwie płocie około 10 cm, wzdręgi 18cm i 31cm. Pozniej bieganie ze spinem jeden szczupaczek okolo40cm i kilka nie zacietych. Generalnie coś się działo rybki wypuszczone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jak rozpoczął się wasz czas majowy? Pewnie wielu z was wystartowało za drapieżnikiem?

Ja dziś byłem potrenować drobnicę pod wieczór pod zawody z moją Panią.

Ogólnie 80 drobnych krasnopiórek, krąpików i płotek. Ryby brały bardzo zmiennie. Posiedziałem 1,5h i do domu bo zaczęło się zimno robić, a wiecie jak to kobietą na rybach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, Chłopie nic się nie zmieniłeś jak tak patrzę na to zdjęcie.

Ja dziś pierwsze wodowanie na jeziorze Glinki i dwa okonie oraz dwa małe szczupaczki. Nastawiłem się na okonia ze względu że nie odebrałem jeszcze młynka do mocniejszej wędki. Dużo ludzi z brzegu jak i na łódkach , ale szału też nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, Chłopie nic się nie zmieniłeś jak tak patrzę na to zdjęcie.

Ja dziś pierwsze wodowanie na jeziorze Glinki i dwa okonie oraz dwa małe szczupaczki. Nastawiłem się na okonia ze względu że nie odebrałem jeszcze młynka do mocniejszej wędki. Dużo ludzi z brzegu jak i na łódkach , ale szału też nie widziałem.

No kurde Dawida to pamiętasz a kolegę Tomka zapomniałeś :P Też się wiele nie zmieniłem no może kilka kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bardzo przyjemnie spędziłem cały dzień na wodzie. Złowiliśmy sporo ryb (głównie boleni), rozmiarami nie powalały ale były waleczne i było ich dużo do tego mnóstwo brań. Łowiliśmy tylko na woblery mojego autorstwa. Były lepsze i gorsze, były również "kilery" dnia ;) Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Gęba opalona, ręka boli od rzucania ... było super

normal_bielin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde Dawida to pamiętasz a kolegę Tomka zapomniałeś :P Też się wiele nie zmieniłem no może kilka kg :P

Pamiętam , pamiętam no może troszkę się zmieniłeś pewnie jak i ja.

Gratuluje ryb wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z ojcem na linach, efektów zero. Za to cwaniaczka, co łowił na 2 spławiki + spinning skutecznie ukróciłem. Gość bezczelny, najpierw rzucał błystkę przy swoich wędkach, a potem na ponad godzinę, gdzieś w oddali spinningował. Nieźle się przed policją tłumaczył, śmiech przez łzy... Jego kolega miał małego szczupaka, też pewnie popłynął. Wkurzyłem się na policję, nawet swojego terenu nie znają. Przypłyneli po ponad godzinie, po drugim wezwaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszkaron bravo! trzeba ich cisnąć jak i gdzie się da.

U mnie niedziela cudów

Jak maj to u mnie szczupaki. Melduję się na starorzeczu Wisły o 7 rano i zaczynamy. Pechowo. Zakupiona parę dni temu plecionka skręca się niemiłosiernie i co chwila robi mi gigantyczne pętle. Myślę sobie trzeba by ją na wodzie połozyć i wyprostować. Ale jak , skoro drzewa i wedkarz na wedkarzu. Już niedługo moje życzenie miało się spełnić ale na razie macham woblerem, imitacją szczupaka...

Jest , agresywne mocne branie i rybka muruje do dna. Za chwile mały odjazd, trochę siłowania i moim oczom ukazuje się największy jakiego złapałem w życiu ... sandacz :) Walnął tak że zrobił dziury w woblerze. Nie jakiś gigant ale z 70-80 cm mógł mieć. To mój drugi majowy " kłusorekord " bo w zeszłym roku złapałem suma na 120 cm.

Odpiąłem go w wodzie i dalej łowimy.

opór, zacinam i od razu pisk hamulca. Ryba kilka metrów idzie w moją stronę, nagle zwrot i odjazd. Wędka gnie się w kabłąk, dym z kołowrotka. Potwór wyciaga 100 m nowej plecionki i około 50 starej z podkładu. Modle się na głos. Oby wezeł wytrzymał, oby przypon wytrzymał, niech się urwie ale niech go najpierw zobaczę i takie tam... Na sto procent ryba zycia. Po jakiś 10 minutach zaczynam pomału pompować. Jestem pewien że to sum i o wiele wiekszy od tego 120 cm. Woda jest ciemna wiec prawie pod nogami wynurza mi się kolos. Co to jest? TUŃCZYK???

:)

Wiecie co? Tołpyga za ogon. :)

Tołpyga biała żeby było ściśle. Nie wyjmowałem jej ale grubo ponad metr i mocno utyta.

W życiu nie widziałem tak dużej ryby.

Nie wykładał się tylko od razu poszła w głebinę więc myślę że będzie ok.

Potem tylko szczupaczek 50 cm i koniec.

Taki to zwariowany dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z bratem i kumplem odwiedziliśmy Krakowski Przylasek rusiecki, ja i kolega spławikowo ale w nęcone miejsca wszedł nam okoń i płoć, wynikiem czego połapaliśmy okonków w przedziale 10-25cm naturalnie wypuszczone, brat tradycyjnie machał spinem za szczupakiem, wyjął jednego ale poniżej wymiaru i wypuścił chociaż miał kilka spinek w tym jeden dosłownie metr od brzegu w granicach 60-70cm.

Jak maj to u mnie szczupaki. Melduję się na starorzeczu Wisły o 7 rano i zaczynamy.

Tak z ciekawośći o którym starorzeczu mowa? Podgórki tynieckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.