Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sprzedam Robinson Diaflex Zander 2,40 10-40 g


Gość CarIvan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CarIvan

W związku z zmianą koncepcji i zamówieniem kijka z pracowni sprzedam kupionego forum jerkabit.pl od kolegi markir (Mariusza) Robinsona. Posłużę się opisem i zdjęciami kolegi.

Wędzisko przezbrajałem sam (lakier Rod Pro, nici Pro Warp czarne), jakość pracy na poziomie średniej pracowni. Brak śladów na blanku po poprzednim spacingu. Pierwsza przelotka wlotowa zmieniona na Y30 i dołożona jedna L6 w celu lepszego rozkładu sił na blanku. Waga wędziska to 175 g, sporo, ale to już konkretna armata. Masa wyrzutowa 10-40 g ale jest zdecydowanie większa, blank sztywny, mocny i chyba szyki (na blanku napis 80 mln psi?), przy swojej mocy czuły. Używałem tej wędki do łowienia sandaczy z opadu główką max. 21 g + guma 3" i to był dopiero początek dobrej pracy kija, początek czucia przynęty dopiero od główki 15 g + guma. Pomimo dużej sztywności nie miałem spadów nawet małych sandaczy. Pod dużą rybą kij wchodzi w parabolę ale to już musi być konkretna sztuka. Najsłabszym elementem wędki jest fabryczny korek. Szpary są zaszpachlowane i całość zaimpregnowana.

Ja osobiście uważam że kijek jest bardzo ładnie wykonany, wędeczkę miałem na rybach z 5-6 razy w tym wyholowała jednego dnia szczupłego 82 cm, innego pięć maluchów zębatych od 40 do 55 cm i nic poza tym więc się nie napracowała. Jest to naprawdę świetny kij ale jak pisałem chcę przejść na kijki typowo w pracowni wykonane z uwagi na jeszcze mocniejszy i sztywniejszy blank na jakim zamówiłem wykonanie wędki gdyż łowię głównie wahadłami i cięższymi woblerami. Sprzedaję w pokrowcu zastępczym i tubie ochronnej, kij zabezpieczony przed uszkodzeniami. Cena taka jaką zapłaciłem 300 zł z wysyłką po mojej stronie. Dolnik korka jest fajnie płaski po łokciem więc kij przyjemnie przylega do ręki.

60fc310ecdec857cm.jpg 925f04029eabd14dm.jpg 57148ff14892707bm.jpg 1d95fe429cf2afd9m.jpg 235c74f39df1f30dm.jpg f6e00d380798a354m.jpg

Kupując wędkę w pakiecie razem z przynętami z tej oferty całkowity koszt łącznie to 420 zł, wysyłka po mojej stronie. Myślę że się opłaca. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.