Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

łowiska Okoniowe


jeux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbe szukam łowisk okoniowych ,zarazem mam prośbe do wszystkich o informacje na ten temat . Każda informacja cenna dziękuje bardzo za ewentualne podzielenie się informacjami .

fc286c172d41729em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Ja łowiska okoniowe rozpoznaje przedewszystkim późną wiosną, latem oraz wczesną jesienią, gdy u mnie okonie baaaaaaardzo intensywnie żerują przy powierzchni. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego wobler129 ale chyba nie zrozumieliśmy się ja szukam konkretnych miejsc znaczy :rzek, jezior, strumyczków, i stawów itp inaczej namiary na konkretne miejsca . Pozdrawiam @ll

fc286c172d41729em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślę że przydała by Ci się jeszcze godzina o której biorą ,przynęta na jaką biorą , kogoś do skrobania bo myślę że już łapać będziesz sam. :grin::mrgreen:

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Aha. Moim zdaniem nie znajdziesz lepszego miejsca jak moja rzeka. Mówię całkiem serio. Woda wakacjami sprawia wrażenie garnka z gotowaną wodą - tak agresywnie żerują. Każdy rzut - branie. Można złowić od 10cm. okonka po 40cm. kolorowego garbusa. Kto wie czy większe nie pływają :?: Naprawdę polecam, ale tylko 2 miejscówki mam takie, bo reszta - mizeria. I na obydwóch tak pięknie biorą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jeszcze powiesz gdzie ta rzeczka i te miejsówki :lol::lol:

kolego @john wskaż swoją miejścówke a zapewniam nie potrzebuje nikogo do pomocy a pozatym sarkazmem przez twoją wypowiedz wieje :cool::cool::cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz połowić garbuski z górnej półki to zapraszam w moje okolice,

czyli zbiornik Dzierżno duże, i tu bez ściemy można naprawdę pobawić się,

druga sprawa i to ta zła że łowisko jest dostępne w miesiącach lipiec, sierpień,

a, dlaczego: wysoki stan wody, chodzi mi o połów z brzegu nie ma szans, jedynie co to trzeba poczekać aż woda opadnie wtedy sru w spodniobuty czy też wodery, no lux by był wtedy jak do dyspozycji znalazła by się łódka czy ponton :grin:

dołączę tu parę fotek pasiastych z tamtego roku złowionych w tym zbiorniku, na moich słynnych gumiorach :grin:

c13f693010ff44damed.jpg

eb7047da259c9b81med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podać namiar w jakiej to jest okolicy?

mamy zamiar wraz z Jeuxem wybrac sie na kilka dni,jak sie cieplej zrobi....i szukamy jakiejsć fajnej wody....

w SZUKACZU nic a nic nie znalazło.moze podaj jakaś wieksza miejscowosć obok i kierunek w którym szukac.....

dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeux, a zwróciłes uwagę na te słynne gumioki Andiego? Okonki przy nich to pikuś :lol:

A poważnie ... jesli chodzi o okonie nasuwają mi się na myśl trzy nazwy:

jezioro łętowskie ok. 50 km pod Ustką. Prześliczna okolica, połów wyłącznie z łódki bo brzegi w koło to bagna. Łódke można wynająć w gospodarstwie rybackim. Prześliczna okolica - Kępski park krajobrazowy, jałowce jak topole, jagody jak jabłka a okonie jak słonie ;) Średni wymiar łowiony to ok. 25-30 cm a i większe się trafiały. Tam własnie pierwszy raz w życiu miałem okazją na holowanego szcupaka zwabić kolejnego ... wiekszego dziadka :lol:

Następna i bliska mojemu sercu jest Pogoria III Prześliczny zbiorniczek powstały w wyniku zalania wyrobisk po piaskowni, napełniony bijącymi w koło źródełkami. Woda czysta jak kryszał i stojąc na kotwicy na głębokości 5 m widać roślinność denną :shock: Tam pierwszy raz w życiu złowiłem okonka 52 cm i zimą widziałem, jak na lodzie koło wędkarzy leżało ich kilka sztuk w podobnym wymiarze.

No i moje kochane Dziećkowice , również zalewisko po piaskowni. Tutaj jak i w przypadku Pogorii III łowi sie różnej wielkości okonki. I tutaj sa smoki po 50 cm ... też mi sie udało kilka pstryknąć ;)

Na wszystkich tych łowiskach poważne efektu można uzyskać jedynie z łódki bo pod brzegiem siedzi drobnica i średniaki. Wszystkie te zbiorniki maja dno poryte górkami a te dwa ostatnie ogromną ilością rowów - dawnych kanałów odwadniających pola piaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz najbardziej mi się chyba przyda wiadomość o jeziorze łętowskim koło ustki w tamtym roku 3 miesiące w rowach i w tym roku też mam zamiar, więc niedaleko bym miał tylko powiedz mi jak z opłatami, ja jestem z dolnego śl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Ci nie potrafię powiedzieć, bo czas leci. Ja byłem zakwaterowany u Pani SOŁTYS Krystyny Sobczak ... http://www.powiatslawno.pl/content/view/112/154/ - druga oferta od góry. Mieszkałem w prawej części domu widocznej na fotce. Pamiętam, jak mąż Pani Krystyny pomagał mi pozyskać rosówki ... kabel z warsztatu, 2 gwoździe do ziemi uprzednio zlenej wodą i 220V :shock: Nigdy takich dziwów nie widziałem. Gdyby w rejonie byłyby kopalnie ... czekałbym, aż Andi wyjdzie do słońca pod wpływem "impulsu" :mrgreen: Od niej do rybaczówki jest ok. 5 minut na butach spacerkiem. Należało na miejscu ujścić opłatę za wędkowanie (koniecna karta wędkarska) i za wynajem łódki (na godziny). Zatelefonuj do Pani Krystyny i wszystkiego sie dowiesz, a przy okazji ... pozdrów ja od takiego jednego z Sosnowca ;

Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że ... chyba do 1996 roku było to łowisko specjalne i tereny łowieckie (myśliwstwo) dla VIPów ... wiecie ... sekretarze, ministrowie, prezydenci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.