Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie chodzi mi o ciężar wyrzutu ... nie jestem fachowcem dlatego chciałem sięgnąć waszej opinii na ten temat ... będę łowił z opadu na koguty i gumy do 25g .. i w takiej sprawie dobór wędziska był by prosty lecz czy nie było by lepiej wziąść kija coś około 35 - 40g ... aby się nie wygiął za mocno pryz zacięciu .. ?? jak wy ciężar wyrzutowy proponujecie ?? i o jakiej akcji szczytowej ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Akcja szczytowa, z tym sie chyba wszyscy zgodzimy.

Kijek powinienen byc sztywny, abys mogl gumy dobrze prowadzic. Jezeli bys mial kijka "gumowego" , nie mial bys bezposredniego kontaktu z przyneta i wnioskujemy z tego ze robila by ona co by zachciala.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle wyjade z moim cw , ale nie chce Ci robic zametu ;)

Moge Ci za to kijek poradzic ktory jest nawet w 300% sprawdzony na kopytach!

Jest to "Sänger Iron Claw Damokles" z cw. 30-80gr !

Ten kijek jest naprawde sprawdzony, i mozna go kupowac w "ciemno".

Maja go setki, moze nawet tysiace niemieckich wedkarzy, ktorzy go uzywaja wlasnie na przez Ciebie przedstawiony styl lowienia.

Nie wiem jak wyglada z dostepnoscia w Polsce, ale jezeli chodzi o Niemcy, to tutaj tez jest ciezko bo jest to taki dobry kjek!

Tutaj masz link do tej wedki, niby po niemiecku, ale moze sobie poradzisz:

http://angler-online.anglerwebs.de/index.php?option=com_content&task=view&id=295&Itemid=56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki za dwa tydnie kupuje dokupuje sprzęt i dam znać jakiego kijka sobie sprawiłem

(w sklepie też doradzą bo to znajomy) napewno bedzie to 10-35g lub 40g .. dzięki wszystkim za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem właśnie w trakcie wyboru mojego pierwszego wędziska

jako, że mój brat ma dragon mystery 2,7 5-21 (przynajmniej tak mi się zdaje) ja chciałbym kupić coś "cięższego" mianowicie team dragon 2,4 m c. w. 18-42 (ponoć jedna z najlepszych wędek jeśli chodzi o relacje jakość- cena, we szwecji ponoć najlepsza z mocniejszych wędek)

ale obawiam się że może być właśnie troche za ciężka i na przykład nie będe sobie mógł połowić na twisterki albo jakieś lżejsze przynęty...

Proszę o jakieś fahowe porady

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie zaczynam bo jeszcze jako łebek lubiałem sobie troche porzucać więc można powiedzieć że jakieś tam minimalne doświadczenie mam,

chodzi mi konkretnie raczej o połów z łodki i może na rzeze

troszke się jednak obawiam że ta wędka będzie za "sztuwna" konkretnie o c. w. chodzi ale ponoć jest trend na wędki o większym c. w. przy spinningu

proszę o porady

może ktoś łowi tą wędką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na sandała będzie dobry Jaxon Crystalis 270 cm o cw 10-35g? :?::grin:

Witam wszystkich.Mam takiego Jaksona i kijek nawet fajny, ale często łowie na bardzo lekkie przynęty i "zostałem zmuszony" do zakupu delikatniejszego kija."Niestety" dostałem na urodziny Jaksona Astral Jig Spin, 2,7m, 3-12g, i o dziwo mimo uprzedzeń do tego kija jestem bardzo z niego zadowolony.Crystalis jest ok., ale proponuje też coś delikatniejszego na mniejsze przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "nawet fajny", ale bardziej chodziło mi o cw i dł.Jak chodzi o ten model Cristalisa to taki mam i bardzo dobrze mi służy.Padło pytanie o tego Jaxona-szczerze odpowiadam że DLA MNIE JEST OK.Nie jest to szczyt doskonałości i łowiłem na lepsze kije, ale odpowiedz wynika z mojego doświadczenia z tym kijem, a nie wyczytane gdzieś tam różne opinie.

Jak ktoś prosi o pomoc i porade to czeka na konkretne odpowiedzi a nie na przekrzykiwanie sie która firma jest lepsza.Decyzja i tak padnie w sklepie po "zmacaniu" kilku kijków.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam łowie na Jaxona Oriona 10-40g ma 240cm. Nie jet zły mnie się sprawdza, oczywiście że jeżeli mógłbym wybrać dragona bym brał, niestety kwestie finansowe mi nie pozwalają, ale przyjdzie na to czas kiedy nabiore doświatczenia i więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
Ja jak zwykle wyjade z moim cw , ale nie chce Ci robic zametu ;)

Moge Ci za to kijek poradzic ktory jest nawet w 300% sprawdzony na kopytach!

Jest to "Sänger Iron Claw Damokles" z cw. 30-80gr !

Ten kijek jest naprawde sprawdzony, i mozna go kupowac w "ciemno".

Maja go setki, moze nawet tysiace niemieckich wedkarzy, ktorzy go uzywaja wlasnie na przez Ciebie przedstawiony styl lowienia.

Nie wiem jak wyglada z dostepnoscia w Polsce, ale jezeli chodzi o Niemcy, to tutaj tez jest ciezko bo jest to taki dobry kjek!

Tutaj masz link do tej wedki, niby po niemiecku, ale moze sobie poradzisz:

http://angler-online.anglerwebs.de/index.php?option=com_content&task=view&id=295&Itemid=56

a co na łódke, bo ten demokles troszke długi. (łowisko odra zachodnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łódkę polecam Robinson Diplomat Zander Jig :) 230długości c/w 7-35, bardzo przyjemny kijek. Typowa sandaczowa wklejanka, przy kołowrotku równo nawijającym plecionkę, plecionce 0,12 i i główkach 12-17 gram rzuty są wystarczające nawet przy połowie z brzegu. Kijek dosyć ładnie amortyzuje odjazd ryby nawet na krótkiej lince.

Jeśli natomiast chodzi o połów z brzegu i potrzebę baaaaaaardzo dalekiego rzutu używam kijka Abu Garcia Cononlon (290 długości c/w 7-29g). Jest to kijek że tak powiem dosyć miękki jednak niema problemu z wyczuciem brania i zacięciem. Świetnie pracuje podczas holu. Jednak jest jeden problem, a właściwie 2. Jest to kij castingowy więc ogólnie ma trochę inne przeznaczenie i 2 problem że jest on niedostępny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na łódkę polecam Robinson Diplomat Zander Jig :) 230długości c/w 7-35, bardzo przyjemny kijek. Typowa sandaczowa wklejanka, przy kołowrotku równo nawijającym plecionkę, plecionce 0,12 i i główkach 12-17 gram rzuty są wystarczające nawet przy połowie z brzegu. Kijek dosyć ładnie amortyzuje odjazd ryby nawet na krótkiej lince.

Jeśli natomiast chodzi o połów z brzegu i potrzebę baaaaaaardzo dalekiego rzutu używam kijka Abu Garcia Cononlon (290 długości c/w 7-29g). Jest to kijek że tak powiem dosyć miękki jednak niema problemu z wyczuciem brania i zacięciem. Świetnie pracuje podczas holu. Jednak jest jeden problem, a właściwie 2. Jest to kij castingowy więc ogólnie ma trochę inne przeznaczenie i 2 problem że jest on niedostępny w Polsce.

dzięki, ale wcześniej łowiłem kongerem world champion zander 2,55 7-28g(lżej), oraz team dragonem 2,1 14-35g(ciężej). Oba kije rewelacyjne szczególnie ten champion kongera sprawiał mi dużo przyjemności...Teraz jednak postanowiłem zakończyć temat seryjnych "zabawek" i decyduje sie na zakup jakiegoś klasowego wędziska z jednej ze znanych pracowni, (pewnie xrods bo najbliżej)...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie . Co wybrać do tradycyjnego łowienia z opadu ,z brzegu, w rzece i w jeziorze (długość 2,70-3,00) ? :

- Daiwa http://allegro.pl/item479448637_wedka_spinningowa_daiwa_powermesh_2_70m_do_35g.html ,

- Konger http://allegro.pl/item472317542_spinning_world_champion_zander_285xh_15_50g_k_s.html ,

- lub coś innego do 300 zł co moglibyście polecić

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Homegeon, a co sądzicie o czymś takim http://www.wobek.pl/dragon-millenium-sensitive-zander-p-865.html ?? miał ktoś może do czynienia z tym kijem . Chodzi mi o kij głównie przeznaczony do łowienia z opadu ale chciałbym go czasem zastosować np. do szczupakowania na jeziorze . W sklepie wędkarskim polecono mi http://www.wobek.pl/dragon-millenium-pike-p-102.html (niby nadaje się do opadu sandaczowego :roll: ) .W związku z dużą gamą wędzisk na rynku, mam równie duży dylemat i proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.