Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na płoć?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
Jakie są Wsze najbardziej skuteczne zanęty na płoć, szczególnie tą jesienną?

witam widze .ze koledzy są bardzo oszczędni w swych wypowiedziach.tak jakby poprostu wszyscy wokół niepotrzebnie zadawali pytania.poprostu piszą mięsko co dla mnie osobiście nie jest wogule odpowiedzią na twoje pytanie..osobiście nie mam zbyt często czasu.ale dziś moge ci powiedzieć że od dawna już nie kupuje gotowych zanęt.są poprostu zbyt poularne i przełowione.bardzo dobrą zanętą przeznaczoną do połwu płoci przez praktycznie całą wiosne i lato,będzie bułka tarta,ok.1kg...do tego0.5 kg.mielonej na grubo konopi,..0.5 kg lnu, siemie mielone na grubo...jako kleju używam mielonych płatków owsianych.najlepsze są górskie.możesz mielić spokojnie w młynku do kawy(ważne aby konopi w młynku było mniej niż lnu ,należy mieszć je razem bo konopie same bardzo zaklejają ostrza) do zanęty zawsze dodaje to na co łowię.w zależności od łowiska i miejscowych przyzwyczajeń.białe,czerwone,pszenica,pęczak.najlepiej gdy wiesz na co łowią tubylcy...gdy np.masz dostęp do łowiska często to przyzwyczaisz sobie płocie do podawanej przez ciebie przynęty w zanęcie.do wody w której rozrabiam zanęta nad wodą korzystając (koniecznie z wody z danego łowiska)dodaje melasę bez zapachu i niewiele wanili. morze być to kolendra ale trzeba przetestować....czsami dobry jest wyciśnięty czosnek szczególnie wiosną.bardzo dobrą zanętą będzie joker czyli drobna ochotka....pamiętaj jednak że żywa ochotka ci odpłynie z łowiska lub będzie pływać w toni...pokombinuj a zobaczysz jak morzna porawić swoje efektyfanatycy dodają jeszczeotręby,kasze i mąke kukurydzianą ale to już zależy od twich upodobań i morżliwości finansowych(koledzy z pracy nazywają mnie likwidator łowiska, ale ja nigdy nie zabieram więcej ryb niż potrafiłbym zjeść w danym dniu,reszte wypuszczam do wody.nie rozdawaj ryb... nadwyżke oddaj środowisku,a będziesz sie cieszył wspaniałymi efektami razem z własnymi dziećmi)pozdrawiam życząc wspaniałych efektów i wypoczynku nad wodą...mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płoć lubie prażyć ( malutki gazik przy uchylonym piekarniku cienka warstwa na blasze ) poszczególne skladniki zanęty ! Fajnie wychodzi bułka prażona--złoto żółta....chlebek....różne brązy,....mąka i kasza kukurydziana......ciut trudniej....ale też sie udaje ! prażone płatki owsiane tracą kleistość! możesz dowalić ile chcesz ! bułka i chleb to samo.....można prażyć z zapachem......pięknie sie praży chleb z mielonym koprem włoskim ....pieknie pachnie chleb +bułka prażone-----płocie szaleją Cinek!Potem kombinujesz z klejem i dociążeniem----otwierają sie nowe horyzonty........pozdroffki :D:D potem......zapachy i dodatki.....soja ...arachid...coco-belge....słonecznik.....siemia ( różne )....odchody gołębie :D potem Cinek łapiesz sie na tym......że sam sobie kręcisz zanęty !.....potem do tego dodajesz konopie prażne lub gotowane.......szaleństwo Cinek ! 8)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

to zależy gdzie się łowi,nie każda zanęta sie sprawdza wszędzie,na płoć to paczka ciemnego turbo+secret(razem mamy 3 kg zanęty,turbo to duża paczka 2 kg); turbo ciemne + roach. ta pierwsza opcja to zanęta ciężka,oba komponenty są ciężkie,stosowałem na kanale gliwickim,ta druga troche lżejsza,bo roach jest dosyć lekka,na wody stojace,ale ta druga mieszanka też stosowana na kanale,ja obie mieszanki stosowałem na zawodach na innym głębokim łowisku,woda stojąca(ok 9 m od brzegu nawet do 5,5 m gł.).sprawdziły mi sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra też mieszanka kiedyś stosowana,teraz niewiem(może się pogorszyły?:D) np. 2 paczki zawodniczej B.Bruda + 1 sensas gardons(a jeżeli zbyt mocny aromat to "rozcieńczyć" jakąś bazą np. etang sensasa lub jakaś b.bruda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

gotowana pszenica otreby siemie bułka tarta wysoko białkowa pasza sojowa dla kurcząt noi konopie[zmielone]. a tak naszybko to wystarczy gotowana pszenica i dodać bułki tartej i otrebów. wtej zanęcie proponuje łapać na czerwonego.ja tak łapie i efekty są niezłe.Tak przy okazji płoć jest w tarle i niegrzeszy urodą i smakiem. proponuje jazia.taaaakkkiejjjj ryby ci życze.nobo połamania to ci chyba niewypada życzyć. heja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Łowie na rzece i nie wiem jaką zanętę stosować. Inni wędkarze stosują zwykły chleb wymoczony w wodzie zmieszany z ryżem i bułką tartą. Czy znacie coś lepszego na płoć ? najlepiej jakiś prosty domowy przepis sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich. Zawody niedlugo Potrzebuje prostej zanety na nieduze plocie

Sam mam jeden przepis: Maka kukurydziana, Bulka tarta i budyn waniliowy. Znacie moze jakies lepsze?? Na boze cialo wybieram sie na ryby potrenowac na tym lowisku gdzie sa zawody to przetestuuje. Pozdrawiam I z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jutro jak będzie pogoda to z samego rana wybieram sie na płoć a zamierzam zrobić następującą zanętę: 1 kg Trapera (Uniwersalna na rzekę, niestety skończyła mi się na płoć :neutral: ) płatki owsiane jakieś 0,5 kg no może troszkę mniej, bułka tarta 1kg,śruta z kukurydzy 1kg ( dla wyjaśnienia jest to mielona kukurydza w śrutowniku rodzaj paszy) kolendra 250g,konopie prażone mielone 300g i parowana pszenica. Co myślicie o takiej zanęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Myślę nad zanętą na płoć i chciałem się was spytać czy konopie pszenica kukurydza makaron (gotowany z konopiom) gotowa zanęta płociowa i pocięte robaki w jednym będzie działać?

może ziemniaki? z wanilią? no nie wiem pomóżcie laikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.