Skocz do zawartości
tokarex pontony

Beachcaster


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie musze sprawić sobie kij do wędkowania z plaży. Trochę oczywiście się podowiadywałem i poczytałem ale nie ma to jak konsultacja na forum :cool:

Tak więc jakie mieliści doświadczenia z kijami do wędkowania z plaży? Sądzę że dla mnie kij powinien mieć cw około 200g - 250g ale zastanawiam się nad długością. Standardowo jak zuważyłem są w rozmiarach 3.9m, 4.2m i 5m oczywiście im dłuższy tym lepszy ale te 5m mają długość transportową czasami ponad 1.8m :shock: Jak to wpłynie na pracę takiego kija jeśli będzie 3 czy 4-ro składowy (mniejsza długość transportowa)? Kij oczywiście musi pracować z kołowrotkiem o stałej szpuli więc te pod multiplikatory odpadają.

Moje typy na teraz to:

Shakespeare Tidewater lub Shakespeare Salt ale to oczywiścei przymiarki dopiero, dlatego jestem otwary na wszelkie propozycje.

Do tej pory z plaży to jedynie swoim feederem prubowałem wędkować w Darłówku tak więc doświadczeń za dużo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Standardowo jak zuważyłem są w rozmiarach 3.9m, 4.2m i 5m oczywiście im dłuższy tym lepszy ale te 5m mają długość transportową czasami ponad 1.8m Jak to wpłynie na pracę takiego kija jeśli będzie 3 czy 4-ro składowy (mniejsza długość transportowa)?

Nie mam typowo morskich wędek, ale wiem, że jest zasada im dłuższa tym lepsza. Z dwóch względów. Po pierwsze długość rzutu- dłuższą wędką dalej śmigniesz. I po drugie nie mniej ważne- im dłuższa wędka tym mniejszy odcinek żyłki we wodzie.

Surfcastingowcy często stosują nawet przedłużki, czyli wkładają dolnik wędki np. w rurę 1,5 m, albo inną specjalną podpórkę. Akcją bym się nie przejmował przy takim ciężarze na żyłce ilość składów wg mnie jest bez znaczenia. Wędki surfcastingowe z reguły mają odpowiednio dobraną szczytówkę (wytrzymuje rzut, ale pokazuje dobrze brania)- także bierz taką żeby ci się wygodnie ją woziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może robinson xenon surfcasting, długość 450, cw. do 240g, cena całkiem przystępna niecałe 200. Wiem że pewnie będziesz krzywo patrzył na tą markę :wink: , ale zerknąć na nią można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robinson xenon surfcasting
Tutaj takiej nie kupię choć bym chciał.... Jutro wybiorę się do wędkarskiego i pooglądam jeszcze kije jakie tam mają jeśli nic nie wybiorę to wieczorem jeszcze coś napiszę/skonsultuję z Wami i myślę że w sobotę coś nabędę, a jeśli pogoda dopisze to odrazu wyprubuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc stało się - nabyłem szekspirowskiego tidewatera - uśmiałem się trochę dzisiaj "prostotą" sytuacji - będę rzucał z plaży więc wędka nazywa się beachcaster a że woda na której łowię cechuje się pływami więc nazywa się również tidewater :lol:

c2fc0d7211f67900m.jpg

cad8dc61a5579281m.jpg

A ponieważ baechcastera nie miałem wcześniej to zszokowany byłem konstrukcją dolnika

:shock:3e6ab4064b42d178m.jpg

Ale dzięki temu zestaw z ciężarkiem 150g jak rypnąłęm to leciał na taką odległość że, dość szeroką przecież, Wisłę w Warszawie to bym mało co mógł przerzucić tym :mrgreen::cool:

Cała przyjemność kosztowała €90 - oczywiście zobaczymy z czasem jak wędka będzie się sprawowała ale pierwsze wrażenia są bardzo dobre - jeden mankament że do mojego pokrowca 1.4m to po złożeniu (2-częściowa) mieści się jej jakies 2/3 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.