Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feder do 3,60m i masie wyrzutu 120g?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatnio poszukiwałem dla siebie federa i chyba z setke przewaliłem w sklepach ,wszystko zależy co potrzebujesz szybką czy powolną na rzeke czy na staw ,moje preferencje to kije sztywne i z tym w sklepach problem ,ale za 300 pln to tylko moge ci polecić mikado evergrin,bo naprawde dobre federy to koszt po wyzej 450pln .Mam zamówione dwie sztuki jak dojdą to zapodam info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wędkuję na odnogach izakolach odry gdzie woda ma średni uciąg mam federa o sile wyżutu do 80gr.i jest to właśnie jeden z tych gorszych produktów już dwie szczytówki mam połamane a używam koszyków 40br a nieraz 50gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie szczytówki mam połamane
No własnie szczytówki ,co prawda nie połamałem w swoim mikado ale przelotki szczytowe odpadły [były luzne w zapasowych] koniecznie sprawdzaj przy kupnie ja tego nie zrobiłem ,problem z mikado jest jeszcze jeden to owe przelotki są jedno stopkowe a powinny być dwustopkowe .Oglądałem pożądny feder TB 3,66 naprawde ładnie i pożądnie wykonany no ale cena tez jest ładna 460pln. Z jakiej części Wrocka jesteś.to dam namiaryna sklep.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie jakiegoś feedera na nowy sezon i wypatrzyłem ciekawe wygladającego Cormorana, cw do 150, przelotki dwustopkowe, 390 długości.

W sumie wolałbym żeby miał cw do 120, ale nic takiego nie znalazłem w ich ofercie.

Miał ktoś doczynienia z feederami z tej firmy? Jeśli tak to proszę o opinie. :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kongera Vectron plus - ponad rok i zadnych problemów - używam naprawde ciężkich koszyków 60 g załadowanych zanętą i nigdy nic się nie stało -

brak mi w nim tylko jeszce jednej czulszej szczytówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie jakiegoś feedera na nowy sezon i wypatrzyłem ciekawe wygladającego Cormorana, cw do 150, przelotki dwustopkowe, 390 długości.

W sumie wolałbym żeby miał cw do 120, ale nic takiego nie znalazłem w ich ofercie.

Miał ktoś doczynienia z feederami z tej firmy? Jeśli tak to proszę o opinie. :smile:

Pozdrawiam

dołanczam sie do pytanka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

a ja ma pytanko co do nowości rynkowej jest to feeder daiwa heavy feeder do 150g c.w. o symbolu hf2 dł.3.90 team daiwa wykończenie FUJI.Czy w jakimś mieście w Polsce ktoś go widział a sklepie lub trzymał w dłoni i jest w stanie powiedzieć czy wart jest tych pieniedzy(dotyczy jakości kija,przelotek,akcji,wykończenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
dlamnie koński bat

Masz na myśli bardzo sztywny?Zastanawiam się nad nim gdyż najmocniejszy kij do tej pory to 110g c.w.potrzebuje coś czym można będzie daleko smyrnąć czasami łowie na Jeziorsku,rownież do połowu z plaży morskiej(jest dość długi)no i na większą rybe Wiślaną.

Sądzicie że zdałby egzamin w tych technikach połowu i czy wart jest ceny około 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry heavy feeder powinien być sztywny i mieć szczytową akcję, bo to zapewnia dalekie rzuty ("witką" nigdy daleko nie rzucisz) i pewne zacięcie ze znacznej odległości...a dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa przy wędkowaniu z ciężkimi zestawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli bardzo sztywny?
No wręcz odwrotnie ,mięki nie lubie takich.Sętęcje opisał El Rifle ,zanim ostatnio kupiłem federa z setke :wink: przewaliłem kijaszków ,ale znalazłem nazywa się to mega feder cw.240g i ma przelotki dwustopkowe i przelotki są znacznie większe niż ogólnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 240g cw. to już jest niezły lanca jak dla mnie na feedera :wink: , tak z ciekawości zapytam, stosujesz go na grubą rybę typu karp itp. czy na drobniejsze w rodzaju leszcza też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam, stosujesz go na grubą rybę typu karp itp. czy na drobniejsze w rodzaju leszcza też?
Ubawiłeś mnie tym pytaniem :mrgreen: a zwłaszcza drobniejsze leszcze ,takich drobniejszych nie łowie wogle :mrgreen: ,ale fakt to kijek na leszcze i brzany ale cicho sza ,na karpie kijek jutro przyjeżdza ale nie feder.Po prostu brakowalo mi takiego megafedera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega feder cw.240g
Ciekawe czym się różni (i czy wogóle) od wędki do połowów z plaży? Moja ma właśnie podobny cw (nawet trochę mniejszy do 8oz) i 3.6 długości. Może to poprostu beachcaster jest? A może ma delikatniejszą szczytówkę - bardzo ciekaw jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to poprostu beachcaster jest
Nie Tomaszku to tylko feder może mocniejszy jak na normalnego ale musicie pamiętać że jak pisze cw100 na wędzisku to wcale nie znaczy że wędzisko nadaje się do operowania takim ciężarem firmy nie raz prześcigają się nawzajem w różnych głupotach ,ale w niedziele jade na testy i zdam relacje co i jak bo narazie to kijek tylko podoba mi się wizualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feder może mocniejszy
No ale mnie interesuje jaka jest różnica w konstrukcji tych dwu wędek - feeder i beachcaster - oba cw 200 oba długość 3.6 - co sprawia że jeden jest feederem a drugi beachcasterem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.