Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sandacz 2007


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy temat o tegorocznych szczupakach ,no i nie może zabraknąć tematu o tegorocznym sandaczu ,wasze opinie i spostrzezenia tegoroczne na temat sandacza ,może wlasne rekordy czego zreszta wszystkim życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

:twisted::twisted::twisted:

Ja już odliczam :mrgreen: Chociaż mam obawy związane z brakiem zimy (jak pisałem w innym temacie :roll: )

W święto narodowe (tj 1 czerwca :cool::lol: ) zwykle jechałem dwa razy na ryby: rano ze spinem (przed pracą :lol: ) i wieczorem z żywcem. W zeszłym roku na inaugurację był sandałek na żywca :mrgreen: W tym roku przymierzam się do urlopu w ten ważny dzień :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W święto narodowe (tj 1 czerwca :cool::lol: )

Ja mam pierwsze najważniejsze święto 26 maja :mrgreen: Czekam na życzenia od moich chłopaków to tak na marginesie :twisted: A, że wypada akurat sobota: rankiem śniadanko do łóżka, a potem spadywam na sandałki :lol:

Jak będzie to się okaże, nie omieszkam poinformować o sukcesach :mrgreen: Jakie by nie były.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie od poczatku tego sezonu neciłem płotki zaneta a pozniej samym piachem oczywiscie z brzegu wiec juz usypałem niezła łache z piachu w wodzie ponoc sandały lubia podwodne gorki z piachu wiec mysle ze juz sie powoli ustawiaja na tej gorce :wink: i czekaja na mnie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc sandały lubia podwodne gorki z piachu

To bym jeszcze poczytał o tym trochę na Twoim miejscu :mrgreen: chyba, sypałeś ten piasek razem z cementem wiążącym pod wodą :mrgreen:

A tak poważnie kije wypucowane, świeżutka plecionka nawinięta, wiadro kogutami - zgodnie z zaleceniami Shoguna - do połowy wypełnione, gumki uśmiechają się brokatem...słowem, silni, zwarci, gotowi, najlepsza kawaleria świata:)

Jeszcze tylko 12 dni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, sypałeś ten piasek razem z cementem wiążącym pod wodą
to akurat nie ale z otrebami bo swietnie smuzy a plotki ida na to jak głupie u mnie na łowisku. No a z tymi sandałami to mi jeszcze ho ho brakuje a ja wlasnie o tych gorkach to wyczytałem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi napisał/a:

26 maja (...) A, że wypada akurat sobota: rankiem śniadanko do łóżka, a potem spadywam na sandałki :lol:

Hmmm... Okres ochronny sandacza trwa do 1szego czerwca.

Owszem, ale rybie przecież nie zabronię się uganiać z przynętą, więc:

Cyt. sama siebie: nie omieszkam poinformować o sukcesach :mrgreen: Jakie by nie były.........

Fotka, buzi i do wody :twisted:

Przecież wolno chyba spinningować no nie? A zawsze jest ryzyko, że podejdzie nie ta ryba co trzeba :wink:

Hmm a tak w ogóle to u mnie na pewnych "najlepszych" zbiornikach to i szczupły na patelnie może trafić dopiero od 1 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie o tych gorkach to wyczytałem

Górki tak, ale twarde. Twarde dno w przypadku sandacza to absolutna podstawa, piasek więc odpada.

Owszem, ale rybie przecież nie zabronię się uganiać z przynętą, więc:

Cyt. sama siebie: nie omieszkam poinformować o sukcesach :mrgreen: Jakie by nie były.........

Fotka, buzi i do wody :twisted:

Nastawianie się na rybę w okresie ochronnym - bez względu na to, co się zamierza z nią zrobić, jest - delikatnie mówiąc - mało etyczne. Nawet jeżeli do końca okresu ochronnego zostało tylko parę dni. Taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawianie się na rybę w okresie ochronnym - bez względu na to, co się zamierza z nią zrobić, jest - delikatnie mówiąc - mało etyczne.
Jest nie to że nie etyczne, a jest poprostu złamaniem okresu ochronnego. Tak w Polsce jak i w Irlandii. Tak więc madi palnełaś gafę i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasady jak wiadomo są od tego żeby je łamać :wink::mrgreen:

Byle te, których złamanie kończy się wizytą smutnych panów w ciemnych okularach :wink::mrgreen:

Niech już nadchodzi ten pierwszy czerwca, żeby było tu co napisać na temat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już nadchodzi ten pierwszy czerwca, żeby było tu co napisać na temat

No zobaczymy, bo ten rok jest durnowaty i mam obawy :roll:

Tomek już zaczełem necić, wiesz co.
:razz::mrgreen:

Ja już jestem cały chory, 1 czerwca biorę urlop :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawianie się na rybę w okresie ochronnym - bez względu na to, co się zamierza z nią zrobić, jest - delikatnie mówiąc - mało etyczne. Nawet jeżeli do końca okresu ochronnego zostało tylko parę dni. Taka jest moja opinia.

Nie nastawiam się na sandacza, ani nawet na szczupłego, lecz na okonia :???: O ile będę mieć spina, z reguły żywczyk :roll: niestety bez efektów, oprócz okonia nie wiele większego od przynęty. I nic nie poradzę, jeśli jakiś mi podejdzie, a nawet się ucieszę bo jeszcze w życiu nie widziałam na własne oczy, no oprócz teściowego już z patelni :cry:

Jest nie to że nie etyczne, a jest poprostu złamaniem okresu ochronnego. Tak w Polsce jak i w Irlandii.

Tomaszku złamanie okresu ochronnego to by było gdybym sandacza gołymi rękami specjalnie z wody wyciągnęła :shock: Tak samo na pewnym łowisku, gdzie okres ochronny szczupaka trwa do 1 czerwca, gość wyciągnął dość piękną sztukę na zwykłego czerwonego z gruntu. I co złamał regulamin? No bez przesady. Ryba sama nadziała się na haczyk, nikt jej w tym nie pomagał.

Tak więc madi palnełaś gafę i tyle.

Niech Ci będzie, jak Ci wygodnie. Bez urazy nasyć się.

Tak na marginesie regulamin to mam akurat obstukany z nowelizacjami od dnia 1 stycznia 2007, żeby nie było. A, że chciałam napisać o swym cholernym święcie, i to w kontekście wędkarskim z możliwością podejścia takiej a nie innej ryby na spin czy na żywca, cóż. Znając moje posty i moje podejście do regulaminowego wędkowania, myślę, że raczej byście tak ostro moi drodzy do sprawy nie podeszli. Mam nadzieję, że to już będzie koniec tej niefortunnej dyskusji.

Powodzenia wszystkim życzę w sezonie sandaczowym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwsze najważniejsze święto 26 maja :mrgreen: Czekam na życzenia od moich chłopaków to tak na marginesie :twisted: A, że wypada akurat sobota: rankiem śniadanko do łóżka, a potem spadywam na sandałki :lol:

Hmmm, nie żebym się czepiał szczegółów, ale dla mnie to było dość jednoznaczne.

złamanie okresu ochronnego to by było gdybym sandacza gołymi rękami specjalnie z wody wyciągnęła :shock:

Złamanie to by było, gdybyś w sezonie ochronnym wybrała się na sandacze i takowego złowiła. A gdybyś jedynie w owym sezonie ochronnym na sandacze się wybrała, to byłoby jedynie nieetyczne.

Mam nadzieję, że to już będzie koniec tej niefortunnej dyskusji.

Ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem spadywam na sandałki
Nie nastawiam się na sandacza
koniec tej niefortunnej dyskusji.

Uważam że dyskusja jest jak najbardziej fortunna (może w osobnym temacie), bo sprawa jak widac nie jest do końca jasna a tego tematu jeszcze na haczyk.pl nie było.

A gdybyś jedynie w owym sezonie ochronnym na sandacze się wybrała, to byłoby jedynie nieetyczne.

Otóż wcale nie - w którymś numerze WŚ była obszerna (dwie strony) analiza prawnika z której jasno wynikało że sam fakt nastawienia się na połów jakiejś ryby w czasie jej okresu ochronnego jest już traktowany jak jego złamanie. Podobny temat założyłem na SAI dotyczący okresu ochronnego na bassa i tutaj podobnie - prawo mówi wyraźnie, że nastawianie się na połów określonego gatunku w jego okresie ochronnym jest już jego złamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na tym zakończymy wątek rozważań nad regulaminem :wink:

Dziękuję bardzo. Od tej pory będę zabierać głos jedynie w poważnych sprawach i zupełnie na poważnie bez groteskowych wyrażeń jak i również buziek sugerujących to i owo (oprócz Hyde Parku), żeby znów nie pojawiła się sytuacja mało przyjemna zarówno dla mnie jak i reszty forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak najbardziej wymaga przedyskutowania, bo raz , że nie jest jasny, a dwa, że ktoś w jakimś poważnym czasopiśmie lansował bzdurną teorie, że łowienie ryb w okresie ochronnym jeżeli ich się nie zabiera jest dozwolone.

analiza prawnika z której jasno wynikało że sam fakt nastawienia się na połów jakiejś ryby w czasie jej okresu ochronnego jest już traktowany jak jego złamanie

Teza myślę że do obronienia, ale prawdę mówiąc nie za bardzo mam czas żeby się za to zabrać. Szczególnie, że zgadzam się co do zasady, więc nie wiem, czy jest sens.

To byłoby możliwe gdyby z prawa karnego czy wykroczeń przyjąć instytucję usiłowania. Jeżeli będzie potrzeba, przeanalizuje:)

Nie wiem, czy nie osiągnęliśmy już etapu, w którym należałoby wyciąć fragment i zrobić z tego osobny temat.

Drodzy modzi, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.