Skocz do zawartości
tokarex pontony

spining do 150 zl.. prosze o ocene propozycji


sseba1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Z Robinsona mogę polecić Dynamic Ultra Power Jig 2,4m cw. 8-30g, używam od trzech sezonów (albo 4 :? - już sam nie pamiętam) i jest naprawdę ok, tylko cena w sklepie nie spda i dalej kosztuje około 170-180 PLN (w hurtowni dałem za niego 152- pamiętam jak dziś :lol:8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Potrzebuję nowy spining. Łowię z brzegu w jeziorach na głębokości 1-4 m. Poszukuję kija 2,4-2,7 m długości na okonie i niewielkie (może nawet średnie) szczupaki. Łowię na woblerki, mniejsze wahadłówki i obrotówki. Myślałem trochę nad Byronem Brown Shadow Light Spin bądź Grey Mammoth Micro M.... Wypowiedzcie się proszę!!! Miałem do tej pory wędzisko Mikado 2,7 MH Medium Spin 15-40g i owszem, na szczupaka ok ale nie na okonie... Mam zamiar przeznaczyć około 150 zł. Kołowrotek jaki posiadam to Shimano Alivio 2500FA. Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam... mam zamiar zakupic pierwszy typowy spinning w zyciu... przeczytalem wiele tematow ale tak naprawde nic ciekawego nie znalazlem... generalnie dotychczas moj polow ograniczal sie do lapania na stawach metoda gruntową... ale na dniach wykupie sobie karte i zacznie sie powazne lapanie... na rzekach rzecz jasna... rozgladajac sie w poszukiwaniu odpowiedniego wedziska spinningowego natrafilem na 3 ciekawe pozycje... choc jesli ktos uwaza inna za lepsza prosze o polecenie:) otoz najciekawsze wydaly mi sie:

1) WĘDKA SPINNINGOWA DAIWA SAM FISHER PROCASTER 2,70 5-20g

2) SPINNING TIGER CROSS MAX 305MH 15-40g

3) shimano catana 10-30g

z łodki lapal raczej nie bede, zatem mysle ze dlugosc 2,4-2,7 m. aaa bylbym zapomnial poszukuje raczej uniwersalnego kija bo nie chce sie ukierunkowywac na cokolowiek bo nie wiadomo co sie trafi:) wiec poszukuje cos uniwersalnego na duza i mala rybke... pozdrawiam i dzieki za pomoc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić Dragon Mystery Contact Jig 2.70m c.w. 3-20g. Według mnie jesto n trochę zaniżony. Znam parę osób, które nim łowi i są z niego bardzo zadowolone. Sam też go mam. Nadaje się do połowu okoni, szczupaków jak i sandaczy. Wędki uniwersalnej nie znajdziesz ale ta jest najbardziej bliska jemu. Cena tej wędki to 135zł. Jest piekielnie mocna i na pewno poradzi sobie z dużymi rybkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak racja daniel zarzecki, podał swietny model opinie ma bardzo pozytywna, tez go bede kupował po zmianie zdania z robinsona xenona master jiga ktory tez jest dobry ale byłem wczoraj w wedkarskim po przeczytaniu opini potwierdzic to i miałem 2 kijki te w rece i ten dragon jest swietny a tylko ok. 40 pln drozszy od master jiga :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sam juz nie wiem... nawet nie zdawalem sobie sprawy jak ciezko wybrac odpowiedni kijek... w sumie teraz to mysle na 2 kijkami wlasnie dragonem mystery i cataną... w kwestii dragona bym sie nie zastanawial gdybym mial pieniadze na TEAM DRAGON, bo to na pewno super wedka , ale niestety kasy brak. i wlasnie nie wiem czy catana nie bedzie lepsza od mystery... w sumie walory estetyczne mowia mi za catana, ale praktycznosc jest najwazna... sam juz nie wiem...help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

arturek86 akurat tej Daiwy nie miałem w ręku ale pozostałe to marzenie :mrgreen: Bynajmniej moje :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym postawił na szybka akcje szczytowa, na poczatek lepsze takie parametry i chyba prostsze, ja zaczynałem spining z miekkim wedziskiem pierwsze kroki ciezkie były np. z czuciem przynety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kijek trochę wolniejszy o głębszym ugięciu wybacza niektóre błędy przy holowaniu ryb - mniej ich spada

artech ... mowisz ogolnie o firmach czy o tych wlasnie konkretnie modelach??
ogólnie o firmach, oczywiście nie wszystkie modele shimano to typowe parabole a nie wszystkie Dragony to xfasty, ale większość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja mam dragona Mystery Xt Inpulse spinn 5-25g 2.4 i powiem jedno wybieralem go z ponad 30 innych spiningow w przedziale do 300zł i wlasnie padlo na ten model poprostu jest sztywny akcja szczytowa i jest szybki bardzo dobra praca juz przetestowany na okoniach i umnie jest ono w srod moich wedzisk okonio killer ;) jest tak finezyjnie wywazony ze malo ktore branie konczy sie chybieniem. Na nieduzych okoniach potrafi sie naprawde niezle ugiac i zastanawiam sie czy na szczupaka by sie nadawal bo serio to jeszcze nigdy nie upolowalem szczuplego bo nigdy go nie probowalem zlapac.

Ale wlasnie bede za miesiac kupowal Dragon Mystery Contact Jig c.w. 3-20g i jesli na niego mozna szczupka zlapac to mysle ze na impulse spinn 5-25g tez.

Naprawde dobra seria kiji polecam.

Znajomy tez bedzie kupowal ten kijek jak zobaczyl co on pokazuje nad woda.

Nie wyobrazam sobie teraz lapania na kije typu cw. 30-50 albo nawet 50-70 co to nie jeden umnie probuje usilowac zlapac okonka metoda spiningowa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.