Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Turkuć Podjadek na Suma


biluc

Rekomendowane odpowiedzi

może wiecie jak te zmutowane podziemne świerszcze łapać.

siedziałem cały dzień na na sumach o dziwo przychodzi facet i zakłada własnie turkucia na haka o dziwo po 12 minutach facet wyciąga suma miał około 11 kg działo się to na rzece narew potem też łapał na turkucia i też załapał jeszcze dwa ale jusz nie takie dostojne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cześć

do świerszczy to nawet nie podobny, wracając do tematu ja osobiście już z 10 lat nie widziałem Turkucia Podjadka

Kiedyś dziadek w ogródku zakopywał nawóz koński i po paru dniach jak składały jaja wyciągał nawóz zawsze pare było Turkuciów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do mnie na działke...........

cały zasiedmiogórogród oddam temu kto je wytepi...

cholerstwo wper... wszystko co rosnie.. szlag byje trafił ...własnie po tym jak sasziad przywiózl nawoz na działke mamy plagę.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja to wytępić na dobre, ale do łapania Turkucia właśnie przydatny jest nawóz z końskich .... i słoik lub butelka, którą zakopuje się w ziemi tak aby brzeg naczynia równy był z poziomem gruntu, do środka walimy nawóz, który właśnie tak bardzo te szkodniki lubią; gdy wpadną do środka nie będą potrafiły się samodzielnie wydostać - słoik z żywą przynęta gotowy. Radzę tylko uważać przy zakładaniu na hak lub jakimkolwiek obcowaniu z nimi, ponieważ prawdopodobnie dość mocno gryzą :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie...

gdzie znalezc turkucia???

Tutaj masz troszkę na jego temat

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3613 poczytaj uważnie o metodach jego łapania. Jak już się zapoznasz i będziesz miał opracowany patent, porozmawiaj ze znajomymi działkowiczami lub osobami mającymi prywatne posesje z ogrodem; Być może ktoś się boryka z tym problemem jakim jest turkuć, lub/i też wie gdzie go można spotkać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem :roll: może łąki, lasy, parki albo jakieś miejsca gdzie w okolicy są stadniny koni, no bo gdzie konie to tam też robią, wiadomo się sprząta ale.....chcąc nie chcąc ten końsko podobny zapaszek tkwi w powietrzu. Być może na coś natrafisz.... :roll:

Popytaj jeszcze Mazowszan w Społeczności, może coś doradzą albo nakierują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw popytać znajomych j.w. Ci pisałam i naszych forumowiczów z mazowieckiego :wink:

wiec moze zakopac troche konskiego i po paru dniach odkopac... co ty na to??

tylko jak tak to na jaka glebokosc??

Dostosuj się do rad, które są w podanych wyżej linkach, tam jest wszystko fajnie opisane +rys.

Jeśli nic nie poradzisz już więcej, to może zarejestruj się na jakimś forum ogrodniczym/ działkowym (np. http://forumogrodnicze.info/index.php i wiele innych) wpisz w wyszukiwarkę Turkuć Podjadek .... dogadaj się z ludźmi z Twojej okolicy (musisz ich znaleźć na forum), którzy mają taki problem :roll: Ty im pomożesz, a oni Tobie :wink:

Nie mam już więcej pomysłów, jak coś mnie natchnie to dam znać :grin:

Dziś mój internet jest wolniejszy od ślimaka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hej

mam juz pare pomyslow gdzie go mozna zlapal

teraz jeszcze tylko szczegoly :)

czy mozna go lapac w dzien kopiac w ziemi??

czy w nocy nie ucieka przed swiatlem (latarka) i wogole czy szybko to "cos" :) sie porusza :)

no i ostatnie ale to z czystej ciekawosci

jak go zakladac na haczyk i jaki rozmiar tego haczyka??

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

a8f601c7985d6274m.jpg

Dzisiaj nad rzeczką spotkalem tego gościa :D

Próbował ktoś łapać na niego ? :) jak wyniki ?

Szkoda ze go nad Wisłą nigdzie nie widzialem bo bym wypróbował i dał znać :)

Jak ktoś wie jak go zakładać na hak i jakie haki stosować to niech pisze ;)))

A co do tego:

i wogole czy szybko to "cos" sie porusza

to jest wolne jak żółw ;D

Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, jeśli ktoś zahaczył coś innego niż sum na tę właśnie przynętę to proszę niech się pochwali. Ogólnie mam dostęp do tej przynęty ale łowisk sumowych jest w mojej okolicy bardzo mało. Posiadam staw o powierzchni 0.5ha i wpuściłem tam 2 lata temu 3 sumy tak około 1kg każdy. Zdecydowaną większośc drapieżnika stanowi tam szczupak i okoń. Może równie dobrze turkuc d :razz: ziała na te ryby :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.