Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Shimano Exage 2500 FA


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj sprzętu i pełna nazwa: Kołowrotek spinningowy Shimano Exage 2500 FA

734ae780d85f29ccm.jpg

Specyfikacja techniczna: Producent Shimano, zdjełano w Malezja, 3 łożyska kulkowe A-RB + oporowe, Dyna Balance System, Super Stoper II i inne marketingowe pierdoły. Pojemność szpuli: 0,20/240m ; Przełożenie: 5,1:1 ; Waga: 250g

Dodatkowy osprzęt w zestawie: szpula zapasowa

Sprzęt posiadam od i jak często używam: kołowrotek posiadam od 13.04.2005, trudno powiedzieć jak często używany, powiedzmy że średnio 2 razy w tygodniu po 7 godzin

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy: Wszelkie ryby łowione metodą spinningową od okoni, przez pstrągi do jedynej troci jaką złowiłem

Podoba mi się w nim to, że... czyli + : bardzo precyzyjny hamulec, początkowo płynna praca, pojemna szpula i przy tym niewielkie rozmiary i waga kołowrotka.

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - : kołowrotek jest nietrwały, praktycznie od początku miał luzy na koszu, niełożyskowana rolka kabłąka, która zaczęła strasznie szumieć.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu: Niestety nie. Bardzo szybko zaczęło coś tam stukać, pukać i chrobotać, wspominana rolka kabłąka doprowadzała mnie do szału, nie pomagało czyszczenie, smarowanie itp. W ostatnim czasie kołowrotek chodził jak traktor.

Sprzęt był dawany do naprawy: Nie oddawałem sprzętu do naprawy ponieważ nie chciało mi się użerać z serwisem a poza tym został bym na miesiąc bez kołowrotka

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model: Nawet już to zrobiłem tym razem wybrałem Spro Red Arc 10300, mam nadzieje że będzie lepszy od Shimano

Koszt sprzętu: 298 PLN, sklep wędkarszki „Wędkarz” w Szczecinie.

Używam w komplecie z: uzywany był w komplecie z Robinson Dynamic Jig Ultra Power 2,4m cw. 8-30g.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia: Nie polecam tego kołowrotka, w tej cenie można kupić coś solidniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.