Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwaga! Podajemy jedną rybą którą chcemy złapać.


-PuS-

Rekomendowane odpowiedzi

Tołpyga.

Dziwna ryba która bierze na wszystko.

Jednocześnie nie bierze na nic.

W tamtym roku miałem prześledzoną trasę jej żerowania. Parę razy się zasadzałem.

Niestety nic. Nawet brania. Ale kolega miał pobranie na moim miejscu. Uderzenie o wodę było takie że myśleliśmy że to on wpadł do wody. A to tołpyga uwalniała się z haka.

Potem były wielokrotne polowania. I kilka brań. I nic :) Albo rozgięty hak albo coś tam innego puściło.

Jak ktoś stosował silniejszy zestaw to brak brań. Totalne nieporozumienie.

Ale ... panowie i panie.

Kiedyś nikt nie potrafił łapać rapy. A teraz na zawołanie.

Czyli może temat jak złapać tołpygę tam gdzie ją widać i wiadomo że jest?

Czekam na podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli się nie mylę, tołpyga odżywia się planktonem, więc jest problem z przynętą. Kiedyś czytałem w prasie art. dot. połowu tej ryby na watę założoną na haczyk, z zanęty trzeba było zrobić słup - od dna po powierzchnię, w który tołpyga wpływała jak odkurzacz. Jak odszukam, to napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym złapać suma. Niedaleko mojej miejscowości znajduje się łowisko w którym występuje niewielka populacja sumów, ale jest jeden problem: nie można łapać w nocy na tym zbiorniku. Z porannych zasiadek miałem tylko jedno branie oczywiście nie zacięte (z mojej winy). jeśli chodzi o wieczory to miałem kilka brań niby zaciętych w tempo ale nawet mie poczułem nic na wędce. Łowiłem na rosówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, tołpyga odżywia się planktonem,

Toretycznie tak. Praktycznie łapie tołpyga, blachy, żywce , białe robaki itd. Sam widziałem.

Ale nie złapałem:( i nawet brania nie miałem.

Wszyscy moi koledzy którzy mieli ją na haku niestety przegrali z siłą tej ryby. Łapali co innego a niechcący trafiała się bestia tołpyga.

To jest dla mnie straszne wyzwanie.

Co do suma. Dużo łatwiej go złapać.

Potrzebna tylko dość duża rzeka lub kanał zaporowy.

No i oczywiście informacje tubylców.

Mam nadzieję że w następnym roku zmienię avatara na tołpygę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzana na spining

w tym roku dopiero zaczołem się tym interesować, podpytałem wója, który dużo pływa po Wiśle o miejscówki, jak nie będzie wiosennych powodzi to niektóre z nich pwinny się ostać do sezonu

już coś nie coś wiem gdzie ich szukać więc jestem pełen dobrych myśli :) (życie je pewnie skoryguje brutalnie hihi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być jedna, ale mi ciężko się zdecydować :roll:

Ze spokojnego żeru: dwucyfrowy karp, takie moje marzenie :lol: Ale to i tak kiedyś tam w odległej przyszłości....

A jeszcze większe marzenie: lin tak dobrze po 40-tce, znaczy powyżej 40cm :lol: Jakoś mam słabość do tej ryby, no piękna po prostu jest.

Z drapieżników: szczupak bo nawet wymiarowy to jest kawał ryby i robi wrażenie, ale najbardziej to okonia tak ze 40cm :mrgreen:

Więcej życzeń nie mam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 2 marzenia. 1 o karpiu aby przekroczyć magiczną cyfrę 15kg.

Natomiast drugie marzenie mam o sumie ,ale takim ponad 20kg.

Oczywiście jeśli te marzenia sie spełnią to trochę zwiększę wymiar marzeń i będę marzył dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony nie marzenia a plan na przyszły sezon... :mrgreen:

1.Złapać pierwszą rybę obojętnie jaką na "włos".

2.Karp lub amur powyżej 10kg.

No dobra...planować można wiele rzeczy, a tak naprawdę to są moje marzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Jednak mi wystarczyła by metrówka :mrgreen:

Ja też zawsze o takim marzyłem, ale pomyśl jaka to jest siła... przy 1m nie wiem czy bym dał radę :roll:

Trzeba chyba troszkę podrosnąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Byłem przy kilku holach metrowych sumów właśnie z tego zbiornika i trwały może po 5min :cool: oczywiście na dobrym sprzęcie :twisted:

5 minut :shock:

Ja byłem również parę razy przy holach i sam miałem coś takiego trzy razy. Max po 10min. przegrywałem :evil: Ale to było niespodziewane... 2x żyłka 0,22 a raz 0,12 :lol:

Ale nawet na dobrym sprzęcie było by ciężko - po wakacyjnej walce z większą rybą po 5min wszystkie mięśnie z całego ciała mnie bolały :mrgreen: Mimo, że prowadzę mega sportowy tryb życia :mrgreen:

Dwucyfrowy szczupak to moje marzenie.

Takich miałem około 50 sztuk w tym roku :lol:

A moim marzeniem jest złowienie pstrąga z dzikiej wody :grin: Tylko takiego około 40-50cm, ale wiadomo, że każdy by ucieszył :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.