Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mietków


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Mieszkam 10 km od Mietkowa i nie byłem sprawdzic stanu wody, choć słyszałem plotki, ale w jutro czyli 10,02 jadę - to niewiarygodne - od dawna na Mietkowie nie było rewelacyjnie, ale po tym artykule widać, że włodarze zabili zbiornik całkowicie - fakt, iż jest to zakład pracy i jego głównym celem jest zarobek, a zbiornik dla wędkarzy powstał tylko i wyłącznie ze względu zalanie po wydobyciu, oraz regulacji rzeki Bystrzycy itp., ale po co było tworzyć dla ochrony park krajobrazowy???? teraz nie ma czego chronić, obiecuję foto-reportaż z odwiedzin Mietkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to juz jest przesada. Az krew sie gotuje :evil:

Mialem nadzieje ze polowie kiedys tam sandacze bo w ostatnich latach nie było różowo, a teraz to napewno nie będzie lepienj jeśli będą tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: Mietków = KONIEC

spadek wody jest makabryczny - myslę że nawet ponad 7-8 metrów!!!

jedynie w okolicach zapory wody jest "dużo",ale pozostała część jest albo bardzo mocno przesuszona, albo całkiem wyschła, nie najlepiej jest od strony przystani wedakrskiej "U Francuza", gdzie plaża sięga ok 100m, a miejscami 200m dalej w głąb zbiornika niż przy normalnym stanie wody. Paru wędkarzy próbowało coś złowić, ale żadnych wyników nie mieli. w załączniku fotki potwierdzające powagę sytuacji.

2da72e667fb1f1b8m.jpg

66861fc417762a50m.jpg

574379e02104a80em.jpg

4bfc27485eb401c0m.jpg

358a12624f1f0127m.jpg

31075fe145b27967m.jpg

mam tylko nadzieje że kłusole nie wylowią wszystkiego do cna, drugim problemem jest tarło ryb - nie mam pojęcia jak na tak malej powierzchni ryby to tarło odbędą, brak roślinności też im tego również nie ułatwi, myśle, że Mietków juz się nie odrodzi, było słabo w ostatnich latach, miało być lepiej wkrótce, a tu nagle!!!! być moze takie akcje już się nie powtórzą, a PZW Wroclaw zrobi wszysko, aby doprowadzić rybostan do normalnych wymiarow, ale wtedy należałoby wprowadzić calkowity zakaz zabierania ryb, albo wyłączyć zbiornik z połowów na jakis czas. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

wczoraj na Targach słyszałam, od naszych forumowiczów, że woda została spuszczona całkiem jakiś czas temu, i wyzbierano wszystkie ryby z dołków... :cry:

I że ryb tam juz po prostu nie ma... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

wczoraj na Targach słyszałam, od naszych forumowiczów, że woda została spuszczona całkiem jakiś czas temu, i wyzbierano wszystkie ryby z dołków... :cry:

I że ryb tam juz po prostu nie ma... :evil:

Prawda, niestety....

Bardzo dużo informacji przekazał nam maniek, w drodze powrotnej również rozmawialiśmy na ten temat. Zbiornik bardzo piękny, najczęściej odwiedzany przez wędkarzy z moich okolic, zwłaszcza ze względu na drapieżnika.

Minie wiele lat nim będzie taki jaki był, o ile ktoś się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Nigdy nie myślałem, że można dopuścić do takiego czegoś :shock: Gdzie są ludzie co robią?!

Czy tylko psuć umieją?! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
nie bójcie sie o Mietków, są bardzo częste kontrole policji a woda była spuszczana stopniowo od października

O Mietków może nie aż tak, ale o ryby?!

I co mają zamiar zrobić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnym oczom nie wierzę :evil: jak można zniszczyć taką zaporówkę :mad: , krew mnie zalewa, chociaż i tak nie prędko bym tam łowił, to właśnie tam złowiłem swojego pierwszego sandacza...

ale jak to w Polsce- głupota ludzka nie zna granic!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać można... w Polsce wszystko jest mozliwe :evil:

marzy mi się zeby teraz kiedy dno jest odsłonięte nawieźć tam głazów, drzew, usypać kamienne górki i wykopać głębokie rynny i oczywiscie oczyscić zbiornik :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzy mi się zeby teraz kiedy dno jest odsłonięte nawieźć tam głazów, drzew, usypać kamienne górki i wykopać głębokie rynny i oczywiscie oczyscić zbiornik
Niestety,spychacze wyrównały dno i robią to nadal,
tak jest bardzo czysty ... ryb tam napewno nie znajdziesz
Przez przynajmniej 10lat :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.