Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ZRÓB TO SAM


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość bogdan39

może poszerzyć o naprawe sprzętu o wywarzanie lakierowanie wypadających części wentek, naprawa spławików[ choć to ostatniechyba niedokońca dobre] umiejetność w wiązaniu przylotek, łączenie złamanych części kijów, konserwacje kołowrotków i wogóle gdzieś te tematy gdzieś się przewijały ale może by to scalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek nie obraź się, nigdy nic nie wspominałem o rażących błędach ortograficznych w postach, chociaż czasami trudno było rozszyfrować niektóre wypowiedzi, ale PROSZĘ NIE W TYTULE POSTU błagam popraw tytuł tego postu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[shadow=red]Artykół nie mój - orginalna wersja http://www.splawik.com.pl/Robimy_kiwak___1882[/shadow]

Pokarzę Wam jak zrobić kiwok :

Materiał na oczko i jego wykonanie.

Potrzebny nam będzie cienki drucik o średnicy 0,2 – 0,5 mm.. Najlepszy nierdzewny półtwardy ale nada się też nieco grubszy (0,5 mm) miedzany

Bierzemy gładki pręt metalowy (najlepsze jest wiertło od tej strony, którą mocujemy do wiertarki) o średnicy np. 6 mm owijamy wokół niego drucik i skręcamy ze sobą oba końce drucika. Zdejmujemy oczko z pręta i obcinamy „skrętkę” tak by pozostało jakieś pół centymetra.

Materiał na korpus kiwaka i jego wykonanie.

Do wykonania kiwaków nadają się bardzo różne materiały, oto z czego ja wykonuję swoje, myślę, że znajdziecie podobne.

Zdjęcie rentgenowskie; na desce za pomocą bardzo ostrego noża wzdłuż linijki obcinam ze zdjęcia paseczki szerokości 2 – 3 mm, wychodzą z tego delikatne kiwaki.

Stara karta telefoniczna; metodą jak wyżej obcinam paski o szerokości 1 – 3 mm, bardzo często tnę pasek skośny u podstawy 3mm na końcu 1 mm. Polecam.

Plastikowe okładki; jest wiele grubych i sztywnych plastikowych okładek i teczek z których można zrobić całkiem dobre kiwaki, metoda jak wyżej.

Szczecina dzika; jak ktoś ma dostęp do skóry z dzika to kilka najgrubszych i najdłuższych włosów. Gotowy materiał, można co najwyżej skrócić.

Plastikowe włókno ze szczotki; są takie „szczoty” gospodarcze do zamiatania podwórka, ich „włosie” wykonane jest z plastikowej grubej i sztywnej „żyłki”, nadają się tylko gładkie (nie stosujcie karbowanych). Taki plastikowy pręcik szlifuję na płasko na desce za pomocą papieru ściernego do odpowiedniej grubości. Polecam

Pręt z włókna szklanego; w światłowodach jest rdzeń wzmacniający wykonany z włókien szklanych, łupię go z grubsza nożem i szlifuję na płasko papierem do odpowiedniej grubości.

Żeby włókna się nie strzępiły koniecznie trzeba je spoić klejem lub lakierem, ja używam lakieru do wędek, jest elastyczny i nie pęka. Polecam

Uwaga ze względu na drażniące działanie pyłu szklanego koniecznie trzeba pracować w masce i rękawiczkach.

Nierdzewny sprężysty drucik stalowy; dobrany odpowiednią grubością to gotowy materiał.

Sprężyna od zegarka; można z niej wykonać kiwaki do spiningu.

Więcej nie będę wymieniał, każdy z was bez problemu znajdzie w domu odpowiedni materiał.

Montaż kiwaka w całość.

Potrzebne nam będą różne cieniutkie rurki igielitowe i klej typu kropelka. Odpowiednie kawałki rurek igielitowych zdobędziemy ściągając izolację z cienkich przewodów elektrycznych.

Nakładamy odpowiednio dopasowaną rurkę na koniec korpusu kiwaka, wkładamy z drugiej strony rurki druciane oczko, kropelka kleju, tak żeby wciekła do rurki i gotowe.

Przez dwa wieczory możecie zrobić wiele modeli kiwaków, ważne by różniły się „czułością”.

Dzięki temu na łowisku zawsze dopasujecie kiwak do przynęty.

[shadow=red][/shadow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Drogi kolego

Jeżeli już przekopiowałeś cudzy artykuł z innego forum to przyzwoitość nakazuje podać skąd i czyj i to na samej górze.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie we własnym poście linka do tego artykułu, bez żadnego kopiowania.

Drodzy admini i moderatorzy zastanówcie się czy nie wyciąć powyższego postu ze względu na naruszenie praw autorskich

Oryginał znajduje się tutaj i nie był pisany dla tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

A do czego chcesz je przypiąć, jest kilka patentów

Widziałem u kolegi na lodzie buty które miały fabrycznie zamontowane w obcasie takie chowane zębate metalowe blaszki. Nie pamiętam ceny coś w okolicy dwóch stówek.

Jeżeli buty mają być tylko do chodzenia po lodzie i mają grubą protektorowaną podeszwę to można do niej, wzorem muszkarzy, wkręcić odpowiednie metalowe kolce.

W sklepach alpinistycznych są raki zakładane na buty, spory wydatek rzędu kilkuset zł, ale najlepsze rozwiązanie, nie ma bola żeby się pośliznąć.

W sklepach wędkarskich można kupić miniraki z ruchomymi szczękami zaciskane na obcasie lub miniraki przypinane taśmami pod butem na sródstopiu. Ich ceny są w granicach 20 - 40 zł. można się przejechać bo trochę nienaturalnie ustawiają stopę

Miniraki pod but to najprostrza konstrukcja możliwa do wykonania samodzielnie jednak bez odpowiedniego warsztatu się nie obejdzie. W najbardziej ascetycznej formie potrzebne będzie jakiś nierdzewny i twardy materiał np blacha nierdzewka lub możliwość nałożenia galwaniczie jakiejś powłoci ochronnej. Mocne imadło i młotek by wygiąć odpowiednie kształtki. Wiertarka z wiertłami, pilniki do metalu by wypiłować odpowiednie szczeliny na paski. Nity by to połączyć. paski klamry, igły i nici do szycia by je uszyć.

Konstrukcja bardzo prosta wyginamy z blachy czy płaskownika dwie kształtki "mostki" o szerokości buta i takiej wysokości by wystawały 1 cm ponad wysokość obcasa buta

w jednym na "nogach" wypiłowujemy zęby w drugim na "nogach" wykonujemy po dwie szczeliny jedna dla paska idącego przez podbicie stopy i druga dla paska idącego przez piętę. Stawiamy jeden mostek do góry nogami na drugim wiercimy w "poprzeczkach" trzy dziury i nitujemy w całość. szyjemy odpowiednie paski z klamrami do zapinania i gotowe.

Jak mi się uda to postaram się wstawić jutro zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość bogdan39

Przypomniałem sobie starszego gościa który zamocował na podbieraku dodam długim podbieraku tam gdzie kończy sie raczka a zaczyna siatka sprasowaną kóle stropianu. Był tak wyważony że nietona. Siadka była w wodzie i z łatwościa naprowadzał na rybe. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan toś mi przypomniał jak po utopieniu kolejnego podbieraka na jeziorze dości głębokim, takie pływaki musiałem wykonywać nie tylko do podbieraka ale i do zapałniczki ,bo jak się nachyliłeś to robiła plum i tyle ją było widać .Oj potopiłem tego sprzętu na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzien dobry :mrgreen:

Myslalem zeby zrobic sobie w garazu wlasny warsztacik. Pomoze znosic mi to wedkarską wstrzemieźliwosc w dlugie zimowe wieczory. Chcialbym sie dowiedziec czy i Wy macie takie warsztaciki. Moze jakies fotki. Ja narazie szukam jakiegos silnika elektrycznego. No i musze zaczac zbierac jakies gałązki do robienia splawikow i moze wobkow. Mam troche drewna Lipowego i Toplowego(?). Mam rowniez troche balsy.Nadaje sie takie drewno to takich wyrobow? I jeszcze chcialem sie spytac czym malujecie swoje cudenka?

pzdr i mam nadzieje ze ten temacik sie rozrosnie troche, kiedy nie bedziemy mogli kazdej wolnej chwili spedzic na rybach, i zaczniemy przygotowywac sie do nastepnego sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 4 autka na zdalnie sterowanie i tak sie zastanawiam nad zbudowaniem takiej mini barki do wywożenia zanety .

Czy ktos widział cos takiego mmoze jakies fotki.

To jest dopiero zamysł a do realizacji jeszcze daleko prosze o jakies namiary.

ADAM SŁODOWY by to zrobił w mik ja niestety niemam doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys chcialem zrobic łódke. Jednak brak troche kasy na sterownie, i brak narazie umiejetnosci. Te autka napewno sa sterowane na podczerwien, a tutaj trzeba by zastosowac radiowke...Ja z kolega jestesmy w trakcie robienia takiego autka- mechanicznie juz wszystko praktycznie gotowe. W tym roku w szkole mam mikroprocesory, wiec niedlugo opanuje podstawy programowania i jakos tez zrobie cos takiego. Cytalem troche na ten temat zwlaszcza na elektrodzie(forum) gdzie jest baaardzo duzo informacji. Podejrzewam jednak ze koszt zrobienia takiej lodki to minimum 150 zl wiec ja dalem sobie z tym spokuj narazie. Gdzies tam bylo nawet napisane o takiej zdalnie sterowanej łodce jednak szukam i szukam i niemoge znalesc. Polecam zalogowanie sie i poszperanie troche na tym forum napewno znadzie sie tam mnustwo informacjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sterowane drogą radiowa ich zasieg około 120 m.

Tak na oko musiałbym sprawdzić.

Uwazam że pomysł dobry tylko umiejetnosci umnie zadne.

Noi nadawałyby sie tylko na jeziora .

Chyba zeby zastosować mocniejsze silniki.

Pużniej zaprojektować przeszczeń ładowną.

Moze pod woda czyli poniżej lustra wody .

Psiakrew nielada zadanie.

Jeśli nie do zanęcania to moze do wywozu zanety. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.