Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłki


Tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał tej żyłki? Cena rewelacyjna (7.5 zł/100m), parametry również, ale to za piękne jest żeby było możliwe, prosze spojrzeć :

0.12 mm - 2.20 kg

0.14 mm - 3.20 kg

0.16 mm - 3.90 kg

0.18 mm - 5.10 kg

0.20 mm - 6.50 kg

0.22 mm - 7.70 kg

0.25 mm - 9.90 kg

0.275 mm - 11.80 kg

0.30 mm - 13.80 kg

0.325 mm - 15.30 kg

0.35 mm - 18.00 kg

0.375 mm - 21.00 kg

0.40 mm - 23.90 kg

Prosze o opinie bo nie wiem czy kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prosze o opinie bo nie wiem czy kupować

Witam Tomas ,osobiście nie sprawdzałem tej żyłki ale lepiej uważaci bo York nie jest

firmą która by robiła sprzęt hi-tech.Nawet najbardziej rozwinięte technologicznie firmy

na świecie jeszcze nie uzyskały takich parametrów żyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomas ,osobiście nie sprawdzałem tej żyłki ale lepiej uważaci bo York nie jest firmą która by robiła sprzęt hi-tech.Nawet najbardziej rozwinięte technologicznie firmy na świecie jeszcze nie uzyskały takich parametrów żyłek.

Cześć, też mi się wydaje, że te parametry są conajmniej troche zawyżone, no ale w kłamstwie zawsze jest jakaś cząstka prawdy :D Wiesz, musze sprawdzić każdy wariant - niedługo będe kupował żyłki na wiosne, potrzebuje czegoś w miare taniego i dobrego. Bo niestety na tych "nie dobrych" żyłkach się już przejechałem. Nie moge się zdecydować na nic konkretnego, a posty w których każdy poleca co innego jeszcze bardziej mnie zdezorientowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

tej akurat niesprawdzałem ale w podobnej cenie czyli tanio jest tirex jest żyłką mientką i2 sezony wytrzymała na spławik ok. urzywałem kiedyś mikado czerwonej ale zupełnie sie nienadawała była twarda i szybko się przecierała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przedewszytkim trzeba zwrucic uwage ze jest spora część "firm" kture podają wymyslone grubosci żyłek a co za tym idzie ich wytrzymałość - jak juz kupować żyłke to dobra , ja sam nie stosuje żyłek psełdofirmowych.Sam uzywam żyłem max do 0,25mm a jak chce mocnej to używam plecionki 0,16 mm do 0,18 bo z grubszymi trzeba sie liczyć z tym ze jak zaczepicie o most to go wyrwiecie a i tak w podbierak sie nie zmieśći hehehe :twisted::):):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anonymous

jerzeli nie ma na opakowaniu do czego ona jest to trudno powiedzieć

ale nieto że chce kogoś obrazić ale firmy ktore piszą do jakiej metody wyłocznie sie nadają

mają jedynie racje w skali 2 z 10

ja z powodzeniem kupuje żyłke 30 czy 35 na 10kgstosuje ją

i na grunt

i na spining

i nie byj sie że pęknie

bo raczej nie może pęc

stosuj ją na co chcesz.

cześć gabriel 28lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

na grunt ,na spining troche za gruba, albo na żywca bo może trafić ci się sumisko ja w zestawie na suma mam 3,8 a szczupaki też ciągne[spławik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Przepraszam jeżeli ten temat juz był ale szukając nic takiego o co mi chodzi nie znalazłem. Mianowicie interesuje mnie jak dobrać żyłke na takie ryby jak Okoń ( zarzucam spławik na jakieś 30 m od brzegu) , albo na sumy (zarzucam na ponad 150 m od brzegu) i jeszcze jedno. Widziałem jak mój znajomy robił ciasto które urzywał żeby zarzucić daleko i na dno (używał go zamiast spławika itp). Jak sie takie ciasto nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na okonia wystarczy rzyłka 0,20 poniewsz nie jest zbyt duży i silny

na suma potrzebna jest 0,30 lub grubsza i dobrze ustawiony chamulec bo jak jakiś wiekszy pociągnie to potrafi wędke wciągnąć do wody to nie rzarty mój kolega tak miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież Wesoły ma dopiero 12 lat, jeszcze się nauczy, ale uwagę na błędy trzeba mu zwracać - może ja ze swoją dysleksją tego robił nie będę a Wy panowie jak najbardziej powinniście go poprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam małe pytanie. Łowie ryby takie do 1kg. Jakiej grubości powinienem mieć zyłkę główną, a jakiej grubości przypon? Chciałbym dodać że łowie metodą spławikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jeszcze uzależnione gdzie łowisz ,bo np:

Staw,jezioro ,ale czyste bez zaczepów i gęstej roślinności to radze 0,14-0,16

ale jak rzeka lub jezioro z zaczepami i roślinkami gęstymi to nieco grubiej 0,16-0,18

Wiem że niektórzy na spławikówke zakładają 0,12 ale jest nieporuzumienie.

Oczywiście to co podałem dotyczy żyłki głównej ,bo przypon o numeracje niżej.

Ważne też oby żyłka był "tzw świerza"czyli nie zlerzała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, maniek. Chcę wymienić żyłkę i przypon bo to co mam na kołowrotku jest troche stare i mi się co chwila plącze. To co mam dotychczas to główna 0.25; przypon 0.18 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nada sie na spining - na grubego zebatego, trotke, suma czy glowatke.

Wiadomo ze na zylke tej grubosci nie polowisz na paprochy. Ale na ciezkie wobki, gumy, blachy - nie widze zadnych przeciwskazan. Na wegorze w lowisku z zaczepami - zawsze sie sprzyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to co mam na kołowrotku jest troche stare
Jak jest stare to poprostu wywal do śmieci. Żyłka nie jest najrozszym elementem naszego zestawu a w ogromnym procencie odpiowiada za sukcesy w etapie wędkowania zacięcie-wyjęcie na brzeg rybę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Wychodzę z tego samego założenia co Keri. Jeśli stać nas na wszelkiego rodzaju zanęty, przynęty, wędziska, kołowrotki czy jakieś tam bajery to na żyłce już na pewno nie powinniśmy oszczędzać! Ja kupuję Sufixa Xcelon po 600 metrów i starcza mi na sezon. Żyłka jest dobra i naprawdę niedroga, zapłaciłem chyba 23zł za 600m, więc jestem spokojny o to co obecnie mam nawinięte na szpuli i o cenę takiego rocznego przedsięwzięcia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Mam taką małą propozycję, aby tym, którzy robią naprawdę koszmarne błędy, zwracać uwagę, ale w sposób uprzejmy, tak by ich nie urazić. Jest to zapewne lepszy sposób niż używanie aroganckiego tonu. Żeby nie było, do aroganckiego tonu nie zaliczam postu sc102 i mirona. Ale bywa tak, że niektórzy myślą jedynie o tym, by zwrócić komuś uwagę! Temat był już poruszany na forum, ale myślę, że w imię kultury i szacunku dla naszego języka mógłby zostać odświeżony. Mnie również źle się czyta posty z błędami i wolałbym czytać ich jak najmniej, ale nikomu nic na siłę! Elegancko zwrócić uwagę i to wszystko... Bo chyba tylko tyle możemy zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.