Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid
Mikado konkurs z nagrodami

Poprzedni temat «» Następny temat
SKŁADKI WEDKARSKIE NA ROK 2006 !!!!!!!!
Autor Wiadomość
makow33

Wysłany: 08-02-06, 22:34   SKŁADKI WEDKARSKIE NA ROK 2006 !!!!!!!!

Witam
Mieszkam we wrocławiu i chciałbym sie dowiedziec ile wynosi składka wędkarska na rok 2006 , i czy sa ulgii dla uczniów.

pozdro

tomik 
Site Admin

Ulubiona metoda połowu: spinning
Wysłany: 08-02-06, 22:54   

Zobacz:
Tabela Składek

Anonim
Gość
Wysłany: 20-02-06, 12:51   Ulgi w opłatach

Może to moja niewiedza ( gdzie szukać ) , może niedokładność , albo przeoczenie , ale.... ani w regulaminie , ani w statucie nie doczytałem się niczego na temat ulg i zwolnień z opłat . W poszczególnych kołach może więc dochodzić do stosowania różnych ulg uznaniowo , temu damy , innemu nie , Chciałbym wiedzieć przykładowo ( ponieważ jestem tutaj gościem ) to tak nieśmiało : czy w opłatach stosuje się ulgi dla osób niepełnosprawnych , i jakie są kryteria takich zwolnień . Niektóre koła twierdzą bowiem że zwolnienia z opłat są stosowane ( oprócz osób uznaniowych ) tylko wobec osób powyżej 75 roku życia .
A jak to jest , może mi ktoś odpowie - a i inni nieśmiali może z tej odpowiedzi skorzystają
taka ta moja prośba !

anonim
Gość
Wysłany: 20-02-06, 13:48   

tomik, mam pytanie , kolego , czy coś możesz mi powiedzieć o możliwościach uzyskania ulg w opłatach skłatkowych dla osób niepełnosprawnycj , jakie ulgi , komu , i czy jakiekolwiek są .

Lesio 

Wysłany: 07-03-06, 10:03   Co z tymi składkami?

Witam!
Chciałem w tym roku wciągnąć mojego ojca do PZW, od tego roku skończył 65 lat i pomyślałem sobie, że będzie mógł skorzystać z 50% zniżek na wszelkie opłaty. Tak sobie myślałem, zerkając do wykazów opłat na poprzednie lata... Jakież było moje zdziwienie, kiedy stwierdziłem, że takowe zniżki od tego roku przysługują jedynie w odniesieniu do składki członkowskiej - tato urodził się w lutym - więc łapie się na 27zł, zamiast 54zł, ale pozostaje składka okręgowa - tutaj nie ma zmiłowania - 50% procent jest tylko dla 70-latków, a że składka ta w okręgu toruńskim jest jedną z najwyższych w kraju (140zł) to drobny szczegół. Gdzie tutaj logika - na jedną składkę jest zniżka, na drugą już nie. Pewnie ktoś z władz stwierdził, że skoro w kraju jest bardzo dużo wędkarzy-emerytów, to i im trzeba zajrzeć do kieszeni.
Kiedy w zeszłym roku PZW drastycznie podwyższyło opłaty w moim okręgu (m.in. wprowadzono dodatkową opłatę na spinning), opłacając składki w ostatnim dniu (i ostatniej godzinie) podpisując listę (długą) widziałem tych nielicznych, w których ślady poszedłem i zapłaciłem.
W połowie roku zarząd okręgu wymyśłił 50% zniżkę, dla tych którzy opłacą składki (z pewnością z uwagi na niewielkie wpływy gotówki), ale odzew wędkarzy i tak był znikomy. W tym roku obniżono składkę okręgową o raptem 10zł. Tak sobie myślę, że PZW przekształca się z organizacji masowej w elitarną, bo przecież takie podwyższanie składek prowadzi w sumie do mniejszych wpływów dla organizacji, mniejsza liczba członków to wyższe składki (zamknięte koło) a wędkarze przenoszą kije na łowiska komercyjne, gdzie w przeciwieństwie do jezior PZW są jeszcze ładne ryby do złowienia...
Proszę o komentarze.

Info
Odpowiedz do tematu