Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

SKŁADKI WEDKARSKIE NA ROK 2006 !!!!!!!!


makow33

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
Gość Anonymous

Może to moja niewiedza ( gdzie szukać ) , może niedokładność , albo przeoczenie , ale.... ani w regulaminie , ani w statucie nie doczytałem się niczego na temat ulg i zwolnień z opłat . W poszczególnych kołach może więc dochodzić do stosowania różnych ulg uznaniowo , temu damy , innemu nie , Chciałbym wiedzieć przykładowo ( ponieważ jestem tutaj gościem ) to tak nieśmiało : czy w opłatach stosuje się ulgi dla osób niepełnosprawnych , i jakie są kryteria takich zwolnień . Niektóre koła twierdzą bowiem że zwolnienia z opłat są stosowane ( oprócz osób uznaniowych ) tylko wobec osób powyżej 75 roku życia .

A jak to jest , może mi ktoś odpowie - a i inni nieśmiali może z tej odpowiedzi skorzystają

taka ta moja prośba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tomik, mam pytanie , kolego , czy coś możesz mi powiedzieć o możliwościach uzyskania ulg w opłatach skłatkowych dla osób niepełnosprawnycj , jakie ulgi , komu , i czy jakiekolwiek są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Chciałem w tym roku wciągnąć mojego ojca do PZW, od tego roku skończył 65 lat i pomyślałem sobie, że będzie mógł skorzystać z 50% zniżek na wszelkie opłaty. Tak sobie myślałem, zerkając do wykazów opłat na poprzednie lata... Jakież było moje zdziwienie, kiedy stwierdziłem, że takowe zniżki od tego roku przysługują jedynie w odniesieniu do składki członkowskiej - tato urodził się w lutym - więc łapie się na 27zł, zamiast 54zł, ale pozostaje składka okręgowa - tutaj nie ma zmiłowania - 50% procent jest tylko dla 70-latków, a że składka ta w okręgu toruńskim jest jedną z najwyższych w kraju (140zł) to drobny szczegół. Gdzie tutaj logika - na jedną składkę jest zniżka, na drugą już nie. Pewnie ktoś z władz stwierdził, że skoro w kraju jest bardzo dużo wędkarzy-emerytów, to i im trzeba zajrzeć do kieszeni.

Kiedy w zeszłym roku PZW drastycznie podwyższyło opłaty w moim okręgu (m.in. wprowadzono dodatkową opłatę na spinning), opłacając składki w ostatnim dniu (i ostatniej godzinie) podpisując listę (długą) widziałem tych nielicznych, w których ślady poszedłem i zapłaciłem.

W połowie roku zarząd okręgu wymyśłił 50% zniżkę, dla tych którzy opłacą składki (z pewnością z uwagi na niewielkie wpływy gotówki), ale odzew wędkarzy i tak był znikomy. W tym roku obniżono składkę okręgową o raptem 10zł. Tak sobie myślę, że PZW przekształca się z organizacji masowej w elitarną, bo przecież takie podwyższanie składek prowadzi w sumie do mniejszych wpływów dla organizacji, mniejsza liczba członków to wyższe składki (zamknięte koło) a wędkarze przenoszą kije na łowiska komercyjne, gdzie w przeciwieństwie do jezior PZW są jeszcze ładne ryby do złowienia...

Proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.