Skocz do zawartości
tokarex pontony

muliste dno.jak przygotowac zestaw wlosowy?


zander

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow, chcialbym w tym roku rozpoczac lowienie na pobliskim jeziorze metoda wlosowa i nie bylo by w tym nic dziwnego gbyby nie to ze nie ma tam praktycznie stanowisk na ktorych wystepuje dno piaszczyste lub z zwirem.prosilbym o podanie pomyslu jak przygotowac zestaw wlosowy z ktorym moglbym poradzic sobie na dnie mulistym?z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Muł - czasem jest taki ze nie stwarza zadnych problemow a czasem ze zestaw grząźnie w nim. Wiec przed wszystkim jaka jest warstaw tego mułu. Ja łowie na stawie gdzie chodzic sie nie da, ale karpie łowie na kazdym zestawie.

Ale podstawowe 2 rzeczy na muliste dno :

1. Długi przypon

2. Zestaw bezpieczny - najlepiej z ciezarkiem kamiennym

3. zestaw z workiem PVA - wolniej opada zestaw i plycej ugrząźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to ze warstwa mulu jest duza doklanie nie wiem bo nie mialem okazji jeszcze zsondowac dna ale ogolnie jest muliscie jak diabli.masz moze kolego jakas fotke tego zetawu bezpiecznego?prosilbym o prezentacje bo nie wiem jak to dokladnie wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat, kulki mi się zapadały w muł, przez co śmierdziały i nic nie łowiłem. Może lepiej założyć kulkę pływającą lub bałwanka, czytałem kiedyś cały artykuł o tym w WW, albo zmontować na zestawie spławikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
ej a z czym rozrobić tą zanętę żeby ten woreczek PVA się rozpuścił przez wodę zawartą w zanęcie

Woreczek rozpuszcza się po zetknięciu z wodą (wilgocią) - czyli jak wrzucisz do wody to się rozpuści niezależnie od tego co jest w jego środku. :idea:

Więc chyba chciałeś napisać - nie rozpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Muł - czasem jest taki ze nie stwarza zadnych problemow a czasem ze zestaw grząźnie w nim. Wiec przed wszystkim jaka jest warstaw tego mułu. Ja łowie na stawie gdzie chodzic sie nie da, ale karpie łowie na kazdym zestawie.

Ale podstawowe 2 rzeczy na muliste dno :

1. Długi przypon

2. Zestaw bezpieczny - najlepiej z ciezarkiem kamiennym

3. zestaw z workiem PVA - wolniej opada zestaw i plycej ugrząźnie

dudi piszesz długi przypon. jak długi ?

i z czego? miękki - http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1237561516.jpg

czy raczej twardy z grubej pleciony ? http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1154085265.jpg

ciężarek kamienny - czy są jakieś specjalne modele na muliste dno ?

dzięki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam!

Chciałem poprosić o pomoc w budowie lub poprawkach istniejącego zestawu: d2a3f346709a0a9em.jpg

Łowie na mulistym dnie i jak do tej (a łowie od niedawna na kulkę i mam mizerne wyniki) pory używałem zestawu z leadcorem pokazanego na zdjęciu. Kilka karpi udało mi się złowić ale problem był z plątaniem się zestawu. Do tego chciałem teraz zacząć łowić na kulkę pływającą i wyczytałem gdzieś że d-rig byłby lepszy. Mógłby ktoś coś podpowiedzieć?

D-rig tez zaczołem robić z "pszczółką" ale nie mogę nigdzie znaleźć jak cały zestaw powinien wyglądać od kulki do żyłki głównej.

Czy przypon to łamaniec przegubowy? Jeśli tak to jakie odcinki? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Jestem nowy na forum, choc doswiadczenie w lowieniu karpi mam.

Z moich praktyk wynika, a lowilem na bardzo zamulonych akwenach, ze dobrze sprawuje sie zestaw o nazwie Choddy, lub Chodd.

Koniecznie plywajaca kulka proteinowa, badz plastikowa imitacja kukurydzy, korek itp, aby nie zbierala zapachow od mulu.

Dodatkowo, jezeli woda zawarta w zanecie komus rozpuszcza worek, lub siatke PVA, to mozna dodac garsc morskiej soli do zanety, przestanie wtedy rozpuszczac PVA, dodatkowo dodajac atraktora zanecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chod Choddy to nic innego jak Chod Rig, czyli poruszający się haczyk z kółeczkiem łącznikowym po odcinku leadcore'a. Są do kupienia gotowe Chody np Kordy ale też widziałem E.S.P, mowa o haczykach i gotowych odcinkach leadcore'a. Ja do Chod Rig'ów używam małych pop-upów albo kukurydze pływającą. Co do używania soli morskiej żeby nie rozpuszczała materiałów pva to stary i sprawdzony sposób. Soli też używa się jako koncentratu a np alkoholu jako wzmacniacz smaku/zapachu. Wystarczy popatrzeć na rynek kulek proteinowych i produkty takich firm jak np Dynamite Baits Marine Halibut z dodatkiem soli morskiej lub serie Irish Cream Berkley!Glup Carp (tofee i alkohol) ale też całą serie Starbaits Probiotic np Red One albo Plus Plum z alkoholem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie plywajaca kulka proteinowa, badz plastikowa imitacja kukurydzy, korek itp, aby nie zbierala zapachow od mulu.

To nie wszystko :wink: . Trzeba znać jeszcze grubość warstwy tego miękkiego mułu, aby ustawić odpowiednią odległość pierwszego od ciężarka stopera. Jeśli przy grubej warstwie miękkiego mułu będzie ona za mała, to przypon choda z kulką może być wciągnięty w muł :razz: Jeśli nie mam możliwości sprawdzenia tego, to zawsze po kilku godzinach przebywania zestawu w wodzie, wącham kulkę i wtedy mam pewność :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witaj. Ja nie stosuje bardzo długich przyponów na takim dnie (max. 25-30cm).

Na takim dnie stosuje kulke pop-up czyli pływajaca duza lub 2 mniejsze, ale zeby cały przypon nie poszedł do gory montuje nie duzy ciezare np. w polowie przyponu i wtedy jest ok i nie bylo nigdy tak zebym nie wyciągna rybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

Ja również podczas łowienia na mulistym dnie stosuję kulki pop-up i do tego przypon D-RIG (fluorocarbon) lub CLAW-RIG (plecionka w otulinie). Obydwa przypony doskonale nadają się do prezentowania kulek pływających nad dnem i jeszcze mnie nie zawiodły.

http://carpteammrm.republika.pl/zestaw.html

http://youtu.be/HQh9Bcyk-8Q?t=6m8s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.