Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Huty Katowice Łosień


pawel18

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy zna ktoś może ten zbiornik? na jakie ryby można tam liczyć? jaka metodą najlepiej łowić. Byłem tam w zeszłe lato i rozmawialem z pewnym wędkarzem który mówił że można liczyć na ładne 60 leszcze i karpie 2 kg (z zarybień) Za wszelkie informacje będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Panie Bartku, jesli nie masz swych zacnych dokumentów uprawniających Cię do amatorskiego połowy ryb w kole Huta Katowice (bodajże nr 79) i nie robisz dopłaty (nie pamiętam jakiej wysokości) to, to gdzie on się znajduje jest raczej nieistotne :razz::wink:

Wiele pięknych chwil tam spędziłem za czasów kiedy lowilem z Ojcem. Ostatni raz byłem tam w zeszłym roku na rowerze. Po karasiach, których zawsze było tam mnóstwo nawet śladu, za to pojawił się szczupak, wpuszczany systematycznie podobno czwarty rok. Można liczyć tam na karpia, ładnego lina, jazia, jelca, suma czy olbrzymiego jazgarza. To właściwie wszystkie ryby z jakimi się tam spotkałem. Wiadomo dla spławikowców w zasięgu są plotki, wzdręgi, okonie sporadycznie leszczyki.

Zbiornik wolny od podwodnych zawad, zarówno brzegi jak i cale dno to beton. Łosień polożony jest w lesie i mimo tych melioracji panuje tam niesamowity klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Ja powiem tak należę do tego koła ale nie opłacam nigdy tego zbiornika ponieważ nigdy nie można złapać tam nic ciekawego. Jak zarybią karpiem albo pstrągiem to nie można znaleźć sobie miejsca bo tyle dziadków tam przesiaduję i siedzą tam do puki wszystkiego nie wyłapią. Byłem tam w tym roku na zawodach ale moim łupem przez cztery godziny wędkowanie były 4 płotki i okonek. Opłata dodatkowa podajże 59zł.

Oto strona internetowa koła:

http://www.pzw16.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Jeżeli płotka to wydaje mi się że kolor zbliżony do dna,ale nie ma w sklepach zanęt w kolorze asfaltu :razz: Może czarną zanętę? Nie widziałem zbiornika na oczy,ale przy mniejszej płoci z reguły uzywa się zanęt w kolorze dna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według was najlepszą przynętą na płotkę jest ochotka czy pinka?
o tej porze roku raczej pinka,nie bawiłbym się w zakładanie ochotki.Ale możesz zabrać na zawody,bo nigdy nic nie wiadomo,ryba może różnie brać,może to być kluczowa przynęta,ale raczej wczesną wiosną. Ochotkę można wcześniej przed zawodami zrobić w pęczki,co ułatwia i przyśpiesza zakładanie na mały haczyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja na tym zbiorniku nie wekuję raczej dla ryby ale niekiedy jeżdżę tam potrenować na zawody bo w moim kole tam są najczęściej. No i nawet na zawodach nie mając swojego podestu jak inni profesjonaliści chciałbym jakoś tą siatkę zamontować żeby wylot był jakoś tak żebym nie musiał za każdym razem otwierać tej siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie macie jakieś sprawdzone metody na zamontowanie siatki na ryby jeżeli nie da się nic wbić w podłoże tak jak na tym zbiorniku.

Po co siata, mięcho od razu do torby pakuj.

Widać bonk ma w tym wprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś pojechałem tam pierwszy raz na prawdziwe wędkowanie z batem 8m i gruntówką. Na grunt nie było zbytnio brań tylko jedna płotka 20cm za to na bata pobawiłem się do woli i złapałem około 40 wzdręg od 15 do 30cm. Gdyby nie dość silny wiatr to może było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dziś odbyły się zawody mojej sekcji i wyniki były bardzo słabe. Najlepszy zawodnik złowił przez 4 godziny 980g. Ja złowiłem 440g i miałem 5 miejsce. Natomiast byłem jakiś tydzień temu i zaskoczyły mnie częste brania lina takiego 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.