Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaki picker?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym uczestnikiem forum i mam do kolegów 1 pytanie.

Na rynku jest wiele firm, gdzie nie zawsze cena jest proporcjonalna do jakości.

Chciałby abyście pomogli mi w doborze picker'a, na wody stojące bądź ze słabym uciągiem,

z przeznaczeniem łowienia leszczy i karpi.

Cena ok. 200-250zł

Za okazaną pomoc: połamania kija

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Dwie_sety

Na rynku jest multum patyków do DS na pewno coś dobierzesz.

Z mojego doświadczenia wynika, że ciągle ładujesz zanętę do koszyka, masz nią bez przerwy powalane ręce i brudzisz nimi zarówno kołowrotek (kabłąk szpula rączka) jak też uchwyt wędziska. Zanęta na tych elementach zasycha i do czyszczenia trzeba potem używać wody mydła i szczotki dlatego wolę rękojeść z pianki a nie z cienkiej okładziny korkowej bo korek łatwiej zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Winkle Pikcer i koszyczek to jest nieprozumienie taką wędkę uzbraja się samym ciężarkiem do koszyczka służą Feeder i Quiwer.Jeśli zaś chodzi o dbałość o sprzęt to jak kto woli moje wędki podczas łowienia są czyste przy zanęcie zawsze mam miskę z wodą do płukania rąk -polecam przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Oczywiście tuż przy miseczce leży pachnące różane mydełko, a z boku oczekuje wierny sluga z ogrzanym ręczniczkiem by osuszyć twe mokre dłonie. Gdy zachce ci sie kupkę w bezposrednim sąsiedztwie stoi przywieziony ze soba toy-toy. Zapewniam tak jest przyjemniej niż walić kupsko w krzaczorach. Tylko że wszystkich tych rupieci jest tyle że na wypad na rybki wynajmujesz firmę transportową.

Poważnie mówiąc wystarczy wziąć ze sobą niewielką ściereczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym uczestnikiem forum i mam do kolegów 1 pytanie.

Na rynku jest wiele firm, gdzie nie zawsze cena jest proporcjonalna do jakości.

Chciałby abyście pomogli mi w doborze picker'a, na wody stojące bądź ze słabym uciągiem,

z przeznaczeniem łowienia leszczy i karpi.

Cena ok. 200-250zł

Za okazaną pomoc: połamania kija

:wink:

Kup sobie FEEDERA light lub medium - to jest do 60, 80 gram wyrzutu, powinien być dobry.

A co do konkretnych propozycji, to na forum, w tym dziale masz ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam, jaki polecacie pickerek w granicach stowki 3m do 40/60g ? mam na oku aviator'a.

mile widziane jakies opinie na temat tego pickera lub ogolnie kijkow aviator.

a moze mial ktos carbomaxx picker ? kosztuje jakies 60zl a w wersji tele 34zl L M A O :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

przemyslalem sprawe i mysle ze TD silver edition quiver 3m/50g to bedzie duzo lepszy wybór, jakies opinie/sugestie/ ma ktos ten kijek ? jakie wrazenia ?

wlasnie chodzi mi o cos krotkiego a pickery sa za delikatne, imho cw.50g jest wystarczajacy bo zakladam koszyki max 20g, co wiecej przy tej wadze mozna tez z powodzeniem tym troche posplawikowac, nawet do sredniego zywca uzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakiego pickera polecilibyście tak do max 110zł :wink:

Zastanawiam się nad Konger Carbomaxx Picker ponieważ mam 2 feedery z tej serii i są ok :wink: Może wypowie się ktoś kto posiada taką wędkę :razz:

Czekam na wasze inne propozycje :grin:

Wędka będzie służyć głównie do połowu leszczy i płoci na wodach stojących :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju mozna wiedziec czemu nie uzywasz do tego celu ww. feederow

No feederami wędkuję na rzece, pickery są bardziej czułe i lepiej nadają się na wody stojące dlatego chcę jakiegoś kupić :razz:

Ten Aviator wydaje się dość fajny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju, ja na stawach lowie feederami do 80, 90g cw. i dlugosci max 3.6m - z najcienszymi szczytowkami spokojnie daja rade. niektore feedery o podanych parametrach maja 1-1,5 uncjowa szczytowke.

jednak co picker to picker, glownie niewielka masa i finezja, a za feederek sprawiajacy podobne wrazenie juz tzreba te 2-3 stowki dac.

jakie masz te modele carbomaxxow ? jesli lzejszy to by dal rady + ten picker jesli chcialbys na dwie wedki, ot jedna mocniejsza :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość krasnopiorek

Witam,tak jak w temacie,dotychczas lowilem na tzw.bombke,jednak nic nie zlowilem ta metoda :oops: wiec postanowilem zamiast kupowac nowej odleglosciówki jakies,fajnego pickera,tylko jaki!!?kolowrotek który posiadam aktualnie to sheakspere omnix pro.

Narazie myslalem nad kanger carbomaxx picker 3m,czy tyle wystarczy na zbiornik zaporowy typu swierklaniec,hancza itp???jesli nie prosze o pomoc z doborem innego wedziska :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnopiorek, Dlaczego akurat picker? Zastanów się nad lekkim feederem o długości 3,6 -3,9m Taka wędka jest bardziej wszechstronna, połowisz nią także na większych odległościach. Poza tym taki feeder może służyć także jako żywcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feedery na wody stojące od tych używanych na rzeki różnią się głównie c.w. i długością. Kilka w miarę uniwersalnych propozycji na wody stojące:

Browning Ambition feeder

Trabucco neox

Shimano alivio

Dla mnie optymalna górna granica c.w. na wody stojące to 70-90g.

Picker oczywiście też służy do połowów na wodach stojących ale jest dużo delikatniejszy. W związku z tym jest mniej uniwersalny. Jeśli szukasz pierwszego DS-a to tylko feeder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.