Skocz do zawartości
tokarex pontony

Którą wędke Dragona Wybrać??


Browar10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam własnie jestem przed kupnem swojego nowego spiningu .Byłem dziś w sklepie i sprzedawca mi polecił wędke Dragona Thytan X-jig 3-25g.Nie widziałem tej wędki na żywo bo jeszcze nie dostał dostawy ,ale bardzo mnie tą wędką zaciekawił.Mam pytanie bo wyczytałem w necie ze jest to wędka sandaczowa,czy da się nią łowic rownież okonie i szczupaki?I co to oznacza że wędka ma szybką akcje blanku.Lepiej do łowienia okoni mieć szybką czy bardzo szybką,bo producent tej wędki podaje ze ma ona bardzo szybką?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli chcesz nią poławiać szczupaki to zastanów się nad innym kijkiem. Wklejanka moim zdaniem sprawdzi się tylko do łowienia z opadu sandaczy gdzie potrzebny jest sygnalizator delikatnych brań (szczytówka), chociaż moim zdaniem i to jest chyba tylko zagraniem marketingowym. Chociaż jak ktoś używa i chwali to widać jest potrzeba budowy takich wędzisk.

Do połowu okoni myślę, że na siłę dałbyś radę... większe przynęty itd. Ja osobiście na okonie uznaje delikatniejsze wędki, ale znam ludzi co łapią na takie o podobnych parametrach i sobie chwalą.

Napisz może jakie ryby, gdzie(rzeka, jezioro) oraz jaką metodą chciałbyś wędkować to może uda się lepiej doradzić. No i powiedz jakim dysponujesz budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kij chce przeznaczyc 150 złotych.łowie głownie na jeziorach i w wiekszości gumami choć od czasu do czasu stosuje też obrotówki i wachadłowki.sprzedawca w sklepie zachwalał tą wędke mówił ze doskonale bede czuc brania okonia i sandacza i nawet jak będę mieć dobrze ustawiony hamulec to i ze szczupakiem dam sobie radę.mówił prawdę czy chciał mnie zakrecic żebym u niego kupił wędzisko?A co radzisz kupić do 150 złotych intersuje mnie wędka czuła żeby było można zobaczyć delikatne brania okonii i sandacza i z wystarczającą mocą aby móc wycholować szczupaka.Przynęty to głownie gumy ale i żeby tez blachami dalo sie rzucac.Wiem ze troche za duzo tych wymagan ale z racji mże swojego doświadczenia coś konkretnego mi doradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ciężko ocenić. Nie miałem przyjemności macać tego wędziska. Test czułości można wykonać bardzo prosto... niech sprzedawca przygnie szczytówkę i i dotknie nią swojej krtani, następnie niech chrząknie sobie gdy ty będziesz trzymał kijek. Mniej więcej zobaczysz jak jest czuły :wink:

Do tego dochodzi jeszcze kwestia, że naprawdę ciężko pogodzić szczupaka, sandacza i okonia. Mi przy wyborze kijka udało się pogodzić sandacza ze szczupakiem, ale to też coś kosztem czegoś bo nie szukałem np wklejanki. Może na początek odpuść sobie te okonie ?

Zobacz może coś z tego :

Mystery Turbo Spin 2,7m 10-35g

LINK

Wiesz, delikatne brania zawsze możesz również po plecionce rozpoznawać. Nawiniesz jakieś fluo na przykład. Jeśli jeszcze chcesz użyć jakiejś blachy to nie wiem czy wklejanka jest dobrym pomysłem w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz żebym odpóścił sobie okonie a może jako początkujacy spinningista powinienem odpóścic sobie szczupaki?Myślałem że znalazłem wędke najbardziej uniwersalna Dragon thytanum x-jig 3-25,ale moze lepszym wyborem bedzie Dragon thytan light spinn 5-25g lub thytan pike 5-35g lub ta SPRO TFX4 PRECISION HOT SPINN 2,40/5-25g.Duży jest wybór wędzisk dlatego mam z tym problem a sprzedawcy nie pomagaja żetelnie tylko chcą sprzedać towar.

p.s a czy wędka sandaczowa thytanum x-jig 2-25 nie ma wystarczajacej mocy by sprawnie prowadzic blachy mimo ze to wklejanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz coś w ofercie Kongera Aviator, Konger Black Tiger. Ostatnio zakupiłem sobie za 95zł Mikado Sensual do 23g. Długość wędki to 2,1m. Wędka jest super. W sumie to dużo jeszcze na nią nie złapałem lecz przy holu 1kg szczupaka pokazała co potrafi. Nie jest to jakaś bazarowa wędka, jak gnie się podczas holu to na całej długości wędki a nie tylko samej szczytówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednich umiejętnościach wycholujesz ładnego bolenia na rzece wklejanką okoniową. A taki bolek walczy ładnie na wklejance. Ja ostatnio pogodziłem okonia, ładnego sandacza, ładnego bolenia,i szczupaka. Tą wedką jest...Mikado feeling 3,00m cw. do 13gram. Oraz kołowrotek z dwoma szpulami. Na jednej jest plecionka 0,12 a na drugiej żyłka 0,14. Dodam że łowię na odrze.Feeling wytrzymuje gumy 15 gram i jest dosyć czuły, ale.. wiadomo że gnie się przy tym ciężarze i nurcie. Mocno i płynnie musimy gumy podrywac, z opadu łowiąc juz jest bajka. Na woblerach bardzo mocno chodzących mocno pracuje szczytówka ale łatwo wyczuwamy branie. Obrotówki używam max. do numeru 3.

Nie wspominam że kijem łowię okonie na nawet 1 gramowe główki. :wink: Jeżeli ktos ma przyzwoitą wędkarską wprawę , to gwarantuje mu że poradzi sobie z takim łowieniem tą wędką.

I tak jak kolega Odol podsunął- sprawdź również kongera Aviatora do 20 gram. Kolega ma tą wędke i jest z niej zadowolony. Jeżeli łowisz z brzegu to kij 2,80 jest minimalna długością. Jak kupisz 2,40 czy nawet 2,10 to z czasem i tak kupisz coś dłuższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dlugoscia kija to troche zamuliłem bo mam pokrowiecna 130 cm wiec dluższa wędka niż 2,40 odpada.Wiec skoro c.w moze być mniejszy to moze dragona thytan 2-15g bedzie odpowiednio czuła i mocna.Czy c.w moze byc w granicach okolo 15-18 g wyżutu czy jak na pierwszą wędke na spinn powinna być wieksza np do 20-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 13gram. Obrotówki używam max. do numeru 3
Laughing Out Loud.

Browar10wędki sie nie wybiera pod pokrowiec, mi prawie wszystkie wystają i co z tego. mam dluzszy pokrowiec ale ma duzo komor i jakos mi nie pasuje.

jigi/wklejki sa pod gumki - nie znaczy to ze niemozna poprowadzic blachy/wobka.

jest tu sporo materiału do przeczytania, zapraszam do lektury a dowiesz się sporo.

tak z grubsza kijki do 10/15g wklejki - okoniowki, jednolite na klenia, pstrąga choc kwestja gustu mozna lapac bądź co zgodnie z gramaturą, obrotowka aglia/comet optymalnie nr1 max 2 ale to juz troche na wyrost. wobki niewielkie poprowadzi.

25/35g szczupaki sandacze i co tam chcesz na odpowiednio wieksze przynety, prosta sprawa.

mozna uśrednić(kij 5-20g) i lowic od okonia po szczupaki tylko żebyś był świadom na co sie piszesz a nie miałczał potem ze chcesz machać 30g szczupakowa przynętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie gramatura 5-25g to bedzie w miarę optymalna czy to troche tak ze na szczupaka za małe przynety a na okonia nie będzie wystarczającej delikatności?Mam juz jeden kij spiningowy od teścia ciężki i mocny praktycznie nie czuje nim przynety a o łowieniu okoni to moge sobie pomażyc,kij ma chyba ze 20 lat wiec to już inna epoka.Ale wydaje mi sie ze na obrotówke czy wachadłowke czy ciężka gumę nie jest zły,szczupak nie bawi sie w podskubywanie tylko wali mocno wiec da sie tu rade zaciąc a moc na holu wystarczajaca na duzego marlina :wink: .Wiec tak sobie mysle ze moze zdecydowac sie na jakąś delikatna wklejanke okoniową.Czy to prawda że na takim lekkim kiju ma sie takie czucie ryby w trakcie holu,że wie sie gdzie probuje uciec i jak sie porusza?A niektorzy piszą nawet że czuja jak guma pracuje podczas sciagania żyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar10, 5-25 jest juz na spore ryby, jesli nie przesadzamy z wielkoscia przynet to daje rade. jesli sie przesiadasz bezosrednio z antyka to niemasz zadnego punktu odniesienia.

nalegam jednak zebys poczytal jeszcze troche tematow z tego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 13gram. Obrotówki używam max. do numeru 3
Laughing Out Loud.

Ano, faktycznie, największe obrotówki jakie mam w pudełku to 2. (Teraz sprawdziłem numerację na paletce Glanów :lol: ) Dobrze że masz dobre oko bo jeszcze by ktos mógł kija uszkodzić przezemnie:razz:

A ja proponuje przejść sie koledze browarkowi do większego sklepu, i obejrzec wędki w przedziale do 20 gram, dlatego że wiedza sie do niczego nam nie przyda jeżeli nie porównamy kilku modeli wędek o podobnym przeznaczeniu. Na żywo oczywiście. A jeżeli w sklepie jest ktos madry w tych sprawach to myślę że mamy po sprawie. :wink:

Najlepiej oglądać wędki w sklepie a nie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz w sklepie nawet kilku ogladałem kilka modeli ktore mi sie podobaja dragon thytan 2-15g,Mikado competition sensitive ss spinn do 23 g,I cormoran carbo x 3-18 i nie wiem na jaka sie zdecydowac.W jednym sklepie polecał mi sprzedawca dragona bo blisko serwis nowość i dobrze wykonana,w innej odradał mi cormorana bo lipa z serwisem a za to zachwalał mikado ze bardzo dobra lekka i czuła.Wiec mam lekki mętlik w głowie a wiadomo najgorzej jak sa pieniadze tylko nie można sie zdecydowac na cos konkretnego.A wy co byście wybrali? a moze macie jakies swoje sprawdzone wedki w przedziale c.w do 20 g,ewentualnie 25g??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar10, pooglądaj daiwa powermesh 5-25g, dragon millenium super fast 5-25g jak mniej kasy to dragon mystery super fast 5-25g niema hyba zlej opini o tych kijach na forum(a jest tego sporo), ew wszelakie kije shimano 5-20g.

bierz 2.7m bo to optymalna i uniwersalna dlugosc spina, zebys potem nie zalowal ze masz krutkiego kikuta na lodke.

jezeli tak strasznie chcesz koniecznie wklejkę to z trojga zlego wziolbym ta mikado.

a jezeli decyzja zapadla na okoniowkę to wklejkowe odpowiedniki ww. modeli.

takze z mikado mozna znalezc dobre lekkie wklejki: lexus sapphiere, diamond, feeling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Dopasuj wędkę do przynęty (wklejanki są zrobione do gum, i prawie wszystkiego co się z tą przynętą wiąże). To nie znaczy że nie możesz łowic kijem na blachy czy woblery. Z tymi pieniędzmi( 150zł? jeżeli dobrze pamiętam) kariery nie zrobisz. Idź do sklepu, kup jakieś mikado czy, dragonka starszego, i popatrz nad kongerem aviatorem do 20 gram, a nuż ci sie najbardziej spodoba. Wybierz długośc co najmniej 270,280cm bo będziesz łowil z brzegu. Zostaje jeszcze opcja z uzywaną wędką w jakimś komisie, allegro, czy forum. Jak by ci się udało to za 200zł i mniej mógłbys wychaczyć team dragona. Ale to takie luźne stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam do wyboru dwie wędki Dragona:

-Dragon Mystery Mini Spin 240 cw 10-30g

-Dragon Mystery Turbo Spin 240 cw 10-35g

Łowię głownie na wodach sojących z brzegu czasami na Wiśle i Narwi również z brzegu.

Przynety głównie to Gumki(kopyta) i wahadłówki(Alga 2,3)

Prosze Was o pomoc w wyborze lub może Doradzicie mi cos na szczupaka innego w podobnym przedziale cenowym :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z tych podanych przez Ciebie kijków do warunków wg.mnie nie nadaje się żaden.Uważam,że do podanych warunków powinieneś szukać kija spinningowego o parametrach:długość 2.70, cw.5-27g ,to są uniwersalne parametry,które zaspokoją Twoje oczekiwania i wybrałbym kij raczej o szczytowej akcji.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.