Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - Wrzesień 2013


Musol

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odra.

Za dnia nastawiłem się na klenie.

Bez brania.

Było tak przyjemnie, że deszcz mi nie przeszkadzał i zostałem

powojować za sandaczem.

Jak zaczął żerować, to zmieniłem miejsce i od razu nastąpiło branie.

Na Kongerze 5-18g branie jest miękkie i wędka dobrze trzyma rybę.

Pierwszy sześćdziesiątak.

9ee10aba271d12demed.jpg

Minęło dwadzieścia minut i drugie przytrzymanie. Tym razem zacząłem łowić

na swoje woblery.

Drugi sześćdziesiątak.

e474835e863470a5med.jpg

Później były jeszcze dwa sandacze.

Jeden około 70cm, ale wyciągając aparat dostał luz i odpłynął.

Czwarty miał około 40cm.

Trafiło się kilka okoni na różne woblerki,

bo była okazja przetestować swoje wyroby

na dobrze żerujących rybach.

Na odchodne jeszcze branie szczupaka, również w granicach 60cm.

To nie pierwszy u mnie nocny szczupak na spinning.

d1a508a09634cfdcmed.jpg

po 23-ej zakończyłem wędkować.

Niestety wobler, który najlepiej się sprawował został między kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się jaceen, pobawiłeś, ja też miałem ciekawą przygode mianowicie dzisiaj o 6 rano byłem już na swojej miejscówce sandaczowej pierwszy rzut i branie, hol życia mega odjazdy, wędke mi z ręki wyrywało, nadgarstek bolał, myśle sobie jest jest jest pierwszy sum w życiu i wkońcu po 20 minutach ryba ląduje na brzegu i co, jest to karp 85cm i 15kg. Szkoda :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4e440c754f35ca67.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkode że nie sum albo sandacz, wiadomo zabawa była fajna ale spodziewałem się metrowego drapieżnika, tak poza tym wzioł na białego koguta i na tym łowisku karp to naprawde rzedkość ale jesxcze raz to napisze hol życia!!! jak z filmów wędkarskich:) nowa wędka Dragon Millenium 10-35g dała rade i spisała się wzorowo ciekawe tylko jak wpłyneło to na kołowrotek bo hamulec był skręcony na 80% a ryba szła jak chciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra.

Za dnia nastawiłem się na klenie.

Bez brania.

Było tak przyjemnie, że deszcz mi nie przeszkadzał i zostałem

powojować za sandaczem.

Jak zaczął żerować, to zmieniłem miejsce i od razu nastąpiło branie.

Na Kongerze 5-18g branie jest miękkie i wędka dobrze trzyma rybę.

Pierwszy sześćdziesiątak.

Obrazek

Minęło dwadzieścia minut i drugie przytrzymanie. Tym razem zacząłem łowić

na swoje woblery.

Drugi sześćdziesiątak.

Obrazek

Później były jeszcze dwa sandacze.

Jeden około 70cm, ale wyciągając aparat dostał luz i odpłynął.

Czwarty miał około 40cm.

Trafiło się kilka okoni na różne woblerki,

bo była okazja przetestować swoje wyroby

na dobrze żerujących rybach.

Na odchodne jeszcze branie szczupaka, również w granicach 60cm.

To nie pierwszy u mnie nocny szczupak na spinning.

Obrazek

po 23-ej zakończyłem wędkować.

Niestety wobler, który najlepiej się sprawował został między kamieniami.

Jacen kapitalny spiningista z Ciebie.

Tylko pozazdrościć takich okazów.

Zdradż przepis jak je grilujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28 - obawiam się, iż pytanie o grillowanie to obelga dla jaceen'a :D Mogę się mylić, ale jak na mnie to typowy człowiek legii "Catch&Release" ;)

Pięknie panowie łowicie! Karp na blaszkę to już drugi tutaj zamieszczony złapany na spina. Kto wie, może wobec zmian unijnych norm karpie postanowiły zmienić dietę...

Nasz ostatni sobotni wypad z fedeerami i żywcami zakończył się kompletnym brakiem kontaktu z drapieżnikiem, toną (ponad 10 sztuk, nie liczyliśmy dokładnie) ładnych wzdręg (kilka ładnie nad wymiarem), małym leszczykiem, kilkoma płotkami i tym oto (złapanym przez maniu394) linem. Wymiarowa na styk perełka kończąca nasze posiedzenie nad wodą.

j5m2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28 - obawiam się, iż pytanie o grillowanie to obelga dla jaceen'a :D Mogę się mylić, ale jak na mnie to typowy człowiek legii "Catch&Release" ;)

Śmiejcie się śmiejcie, gdyby jaceen nie wypuszczał ryb to by w Odrze nie uświadczył większej ryby :D Można tylko cieszyć się (i uczyć) że taki ktoś dzieli się swoimi relacjami i dążyć do takiej regularności połowów jak ww kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda gruntowa, żywa ukleja.

Czy stosujesz jakiś zestawik z tą ukleją czy pojedynczy haczyk?

Ustawiłem się na weekendzie z kiełbikami na delikatnym zestawie z myślą o sandaczu. O to co mnie spotkało po 2-3 sekundowym kontakcie chyba właśnie z sumem:

lzmm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosujesz jakiś zestawik z tą ukleją czy pojedynczy haczyk?

Dla porządku- suma złowił kolega :wink: ale stosujemy podobne zestawy. Jak widać na filmie to pojedynczy hak 1/0 Mustad. W tym przypadku miał na przyponie żyłkę 0,30. kombinuję też z zestawami gruntowymi ze spławikiem podwodnym i parę brań też było w tym roku, ale to dopiero testowy sezon.

O to co mnie spotkało po 2-3 sekundowym kontakcie chyba właśnie z sumem:

Wygląda mi to na zbyt mocno dociągnięty hamulec. W ciągu 3 sekund odjazdu na hamulcu "akurat" nie powinno się tak stać z hakiem tego typu. Ewentualnie druga opcja- ryba po zacięciu z dużą siłą uderzyła w żyłkę ogonem i na krótkim odcinku żyłki jest w stanie wygenerować taki impet żeby zniszczyć hak.

Podobny przypadek miałem podczas zlotu z grubym karpiowym haczykiem (jest na filmie ze zlotu cz.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiślano-sumowy dream team w składzie mój Tato Romek i Mateusz ostro poszaleli ostatnio na Wisełce na zdjęciach dwie największe ryby 227 cm i 225. Nie były to jedyne kolosy tego pływania. Najlepsze jest to że po braniu ten 227 uszkodził kabłąk czego nie zauważyli i ostatni sum 180cm po prostu po odjazdach go wyrwał. Ojciec złapał za plecionke , urwali i przewiązali do kołowrotka kolegi, i cała walka wyglądała tak że ojciec pompował suma a kolega obok zwijał plecionke :))) W weekend kolejny raz atakujemy, tym razem moja kolei na kolosa:)

3m7k.jpg

nfux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj w zasadzie tylko czytelnikiem ale teraz to muszę się odezwać... Dawid.. Ty i twój tata jesteście dosłownie profesjonalistami.. powinniście uczestniczyć w programach autorskich o branży wędkarskiej :) Pozostaje mi tylko pogratulować i zapytać.. na co wzięły hehhh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.