Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - Wrzesień 2013


Musol

Rekomendowane odpowiedzi

Po załamaniu pogody śmigam troche na Wisełke na krótkie wypady po pracy w poszukiwaniu już chyba można powiedzieć jesiennych rap. Rybki współpracują bardzo dobrze, podczas krótkiego wieczornego wypadu udaje złowić się nawet kilka boleni i trafiają się pojedyńcze ładniejsze srebrne strzały :)

lhyv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiślano-sumowy dream team w składzie mój Tato Romek i Mateusz ostro poszaleli ostatnio na Wisełce na zdjęciach dwie największe ryby 227 cm i 225. Nie były to jedyne kolosy tego pływania. Najlepsze jest to że po braniu ten 227 uszkodził kabłąk czego nie zauważyli i ostatni sum 180cm po prostu po odjazdach go wyrwał. Ojciec złapał za plecionke , urwali i przewiązali do kołowrotka kolegi, i cała walka wyglądała tak że ojciec pompował suma a kolega obok zwijał plecionke :))) W weekend kolejny raz atakujemy, tym razem moja kolei na kolosa:)

Obrazek

Obrazek

Wielkie gratulacje, takie jak wielkie ryby łowicie!

Ostatnio i mi dopisały wyniki. Z początku myślałem, że popełniłem błąd biorąc tym razem

Dragona Millenium i do kompletu plecionkę.

Woda w oczach przybierała i zaczęły czepiać się liście do wabików.

Mimo tego trzy brania miałem.

Kolega z forum pożegnał się ze mną.

Ja postanowiłem spróbować na zupełnie nowym dla mnie kawałku wody.

Dragon Millenium 10-35g; kontrowersyjny Catana 2500; plecionka 0,13; pływający "Gębala" 7cm.

79 i 84cm

73408ea9b5acc3b7m.jpg dbf2d85f6387b1d8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spn83, rekord polski suma to 109 kg, 261 cm (złowiony 8 października 2011 r. w Jeziorze Rybnickim), rekord świata to 135 kg (według organizacji IGFA), złowiony w rzece Pad we Włoszech... a z resztą. Co ja przeklejać będę ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sum_pospolity#Rekordy_w.C4.99dkarskie

Nie zmienia to faktu DAWID, że Wasze sumy są bliskie rekordu i, co tu dużo gadać, są po prostu... duże jakieś... Gratki!

Jaceen - pikne sandały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na rybach we wrześniu i właściwie to wszystko ,co mogę odnotować na moim koncie, ale to co Wy -koledzy Jaceen i Dawid - wyprawiacie, to się nadaje do jakiegoś programu telewizyjnego (np. tego kanału z żółtą ramką )....Koledzy z forum, czapki z głów przed nimi.....

P.S. Dawid, Twoje sumy mogły by chyba podholować barki z mojego wrześniowego zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Miałem wreszcie fart.

Bywa, że królowie nie pokazują swoich wyników publicznie:)

Przynajmniej nie wszystkie.

Widziałem u kolegów galerie zdjęć złowionych ryb i czuję się "malutki".

DAWID, czekam na Twoje 200cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszej nocki z Krzysiem (-PYTHOON-) to sandacz Krzysia (86 cm po dokładnym zmierzeniu) i mój 54cm.

Tomek1 nakręcił film z walki z sandaczyskiem Krzysia i wnet pojawi się (film) na forum

Staszek napisał/a:

mój 54cm.

Czyli jednak przyszło przełamanie :mrgreen::wink:

Staszek napisał/a:

Tomek1 nakręcił film z walki z sandaczyskiem Krzysia i wnet pojawi się (film) na forum

Nakręcił choć nie całą, bo Krzysztof zabronił świecić na wodę lampą telefonu podczas holu. :wink::lol: Tak czy inaczej parę ujęć jest łącznie z prezentacją ryby do kamery. Jak będzie trochę czasu to zmontuję materiał. Myślę tylko co zrobić z przejawami emocji łowcy podczas holu :mrgreen::lol:

będzie piiiiiiiip,piiiiiiiiiiiiip,piiiiiiiiiiiiip...............

poza tym będzie "piiiiiiip" i wszystko jasne :grin:

Oto i film. Zdecydowałem się go nie cenzurować, bo wtedy nie oddawałby emocji związanych z holem. Dlatego uwaga- film dla widzów dorosłych!

Wielki nocny sandacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dotrzymać kroku DAWIDOWI, ale przy totalnym braku oznak żerowania,

udało się coś wydłubać.

1b70cbcd00c6ddf8med.jpg

i do wody... :)

7e25692907ba44dbmed.jpg

Jeszcze przydarzył się śliczny kleń, taki z stajni pięćdziesiątek.

11a3943776cc152amed.jpg

Te wydarzenia miały miejsce na rzece Odrze w granicach miasta W-w.

Przynęty to pływające woblery K. Gębali, Katana 2500, linka 0,13, Jaxon travel 10-30g.

Koledze dzisiaj mniej dopisało szczęście.

Do następnego i łamcie kije :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasiadka typowo leszczowa na pożegnanie lata. Łowisko piękne, a przede wszystkim głębokie, bo aż 5m głębokości. Zanęta gruba leszczowa, a brały jedynie ukleje! Nie robiło im, to większej różnicy czy z powierzchni czy z głębi, pobierały jak durne :| Także takim smutnym i bezrybnym akcentem pożegnaliśmy lato 2013 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek, "psia pogoda", dosłownie, bo rzeczne psiaki nawet dobrze żerowały.

Z początku dwa brania (coś mi chciało zdemolować wędkę) i dwa spady.

Tknęło mnie i sprawdziłem wobler. Groty rozgięte. W nocy można takie rzeczy przeoczyć.

Jestem zły na siebie, że nie sprawdziłem kotwic i przy pierwszej walce

nie poluzowałem bardziej hamulca.

Druga ryba, jeszcze z większym impetem uderzyła w przynętę, ale musiało się skończyć porażką.

Jednak cierpliwość i upór opłacił się. Wiatr i deszcz zacinał po twarzy.

Czasami trzeba było odczekać chwilę, bo wobler rzucony pod wiatr wracał pod nogi

lub lądował w krzakach. I wreszcie mocne szarpnięcie i w tempo zacinam.

Po chwili wiem, że teraz ryba wyląduje na brzegu.

Spokojnie podciągam sandacza na wypłycenie i błyskawicznie podbieram go na trawę.

Tym razem wypinanie przynęty nie obyło się bez peana.

Kolejna wrześniowa 70-ka.

e85653af263101d0med.jpg

c3e6b4ce8b6b154dmed.jpg

Poniżej jest koleś (+/- 55cm), który już kilka razy mi gryzł woblery

i dwa razy udało się go wyciągnąć.

Robiłem porządek w zdjęciach i z kilku fotek można zobaczyć podobne "umaszczenie".

Identyczne kropki nad okiem i wzdłuż głowy potwierdzają moje przypuszczenie.

Ryba łowiona w jednej miejscówce (15 i 20) i dalej można ją złowić :)

To już drugi taki mój przypadek. Z tamtego roku też mam takie zdjęcia z innym szczupakiem.

Ten, widać, że lubi zagryzać z prawej strony :)

71b955174a569867med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.