Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódki wędkarskie -pytania i odp.


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

ememiks, jak kupisz 2km będziesz żałował, lepiej dołożyć te 250 PLN i kupić przynajmniej te 4 km. Miałem kiedyś 3,3 km teraz mam 5 km a przydało by się mieć taką małą zgrabną 10 :wink: Na początku też mi się wydawało że tak dla spokojnego przemieszczania wystarczą mi te 3 km, szybko okazało się, że się myliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam

Panowie mam problem od kilku dni nie moge sie zdecydowac na lodke na ryby.

Mam do wyboru 4m na 1.4m plaskodenna z kilem po srodku i 2 mniejszymi po bokach lub 3.1m na 1.28m z dnem wypuklym z jednym kilem.

http://moto.allegro.pl/item202297740_nowe_lodzie_wioslowe_wiosla_gratis.html 3.1m

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=196039383 4m

Bede lowil na rzece jak i na zalewie w max 2 osoby. Obie ludki widzialem i tak jakos bardziej miete mam do tej 3.1m rozmawialem ze starym wyga ktory ma podobna lodke o prawie identycznych wymiarach i tego typu lodki bardzo dobrze spisuja sie na wioslach i dosc miare lekko plynie na wodzie.

Natomiast 4 metrowa jak na moj gust jest dosc duza jak na 90cm roznicy i wazy ok 100kg 3.1m (50kg) w sumie lodke bede trzymal u rodzicow i mam max 500m do wody. Wiec mam mysl zrobienia wozka do transportowania lodzi.

Duzo osob mi mowi ze 3m lodz to juz spora jest i wystarczy do samotnego wedkowania lub max 2 osoby. Poprostu zdurnialem i widze w tych 2 lodziach zalety i wady 4m lodka ma odbojnice i knagi ze stali nierdz. 3.1m nie posiada odbojnicy a zamierzam tez lapac przy filarach itp.

Czy ta lodz 4m nie jest zaduza? dla 1 max 2 osoby i czy taka 4 metrowa plaskodenna lodka na wioslach nie bedzie sprawiala problemow? bo w sumie mysle ze jak napoczatek to 70% to beda wiosla a 30% to silnik pozniejszym czasie na zalew.

Prosze o szybkie rady bo boje sie ze 4m bedzie zaduza pomimo ze kawal zemnie chlopiska i problemu z wyciagnieciem jak i zaladowaniu na wozek raczej bym nie widzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wybrałbym tą 4m ,osobiście uważam ze jest stabilniejsza [płaskodenka]

Co do długosci zawsze lepsza ciut większa niż za mała .

I tu wlasnie sie boje ze oby pozniej ta 3.1m nie byla za mala choc 3m lodka to nie jest niby taka mala.

ale jak myslisz czy czasem na 3.1m nie bedzie miala lepszych wlasciwosci plywalniczych ;)

w sumie roznica w cenie jest mam mozliwosc kupienia nowej 4m taka jak tamta tylko koloru bialego z wioslami i okuciami o kilka stowek mniej.

A czy kola ratunkowe ktore mozna na allegro zakupic http://allegro.pl/item202877640_kolo_ratunkowe_nowe_okazja_.html moze byc stosowane? czy musze miec te z atestem na wody morskie? pomijajac ze po morzu nie mam zamiaru plywac to samo tyczy sie kamizelki bo sa KAMIZELKA ASEKURACYJNE i ratunkowe. Czy mozna prawnie miec obydwie czy tylko kamizelke ratunkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem prawie po zakupie łódki jak z tematu. Zdążyłem ją już przetestować i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Łódka ma wymiary 3,70 x 1,5 i jest dokladnie taka sama jak na zdjęciach. Kupiłem sobie do niej Minn Kotę Endurę 40 i zwykły akumulator Centry 120Ah. Cały zestawik sprawuje się wyśmienicie. Jest dużo miejsca na łódce, nie jest wcale wywrotna.

Jeżeli miałbym ci doradzać to kup lepiej tą dłuższą łódkę, będziesz miał większy komfort łowienia. Na takiej łódce spędza się dosyć dużo czasu i warto mieć na niej trochę miejsca. Na pewno jeżeli chodzi o pływanie na wiosłach będzie trochę ciężej niż tą mniejszą , ale w przyszłości, jeżeli zamierzasz pływać po rzece to i tak kupisz sobie silnik.

Na mojej stronie w galeri znajdują się zdjęcia jeziora i łodki: www.dragon2006.za.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem prawie po zakupie łódki jak z tematu. Zdążyłem ją już przetestować i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Łódka ma wymiary 3,70 x 1,5 i jest dokladnie taka sama jak na zdjęciach. Kupiłem sobie do niej Minn Kotę Endurę 40 i zwykły akumulator Centry 120Ah. Cały zestawik sprawuje się wyśmienicie. Jest dużo miejsca na łódce, nie jest wcale wywrotna.

Jeżeli miałbym ci doradzać to kup lepiej tą dłuższą łódkę, będziesz miał większy komfort łowienia. Na takiej łódce spędza się dosyć dużo czasu i warto mieć na niej trochę miejsca. Na pewno jeżeli chodzi o pływanie na wiosłach będzie trochę ciężej niż tą mniejszą , ale w przyszłości, jeżeli zamierzasz pływać po rzece to i tak kupisz sobie silnik.

Na mojej stronie w galeri znajdują się zdjęcia jeziora i łodki: www.dragon2006.za.pl

O rajku przegladalem zdjecia i faktycznie mozesz tam robic nawet disco ;) szeroka ;) 1.50m nie zgubiles sie na niej? ;) tylko brakuje kogos lodeczka typu 1-osobowa aby miec porownianie potegi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikogo kto ma lodz?

Moze podzielil by sie zemna jakas informacja jak sie lapie na lodziach ok 3m panowie ja tu potrzebuje pomocy bo nie mogr sie zdecydowac a juz od tygodnia nie moge wybrac. Wydaje mi sie ze na 4m wedkujac sam bede wygladal jak pajac :) no ale za to jest bezpieczniejsza i chyba stabilniejsza.

Hee co jak co ale z wyborem mam klopot nawet kupujac auto robie to krucej.

POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łódkę dł. 3.70m i nie zamieniłbym jej na żadną inną. Jeśli mam Tobie poradzić to bierz tą większą. Ponad wszystko sobie cenię wygodę i bezpieczeństwo. Na większej łódce i sprzętu więcej się zmieści i se poleżeć czasem można wygodnie. :D Jeśli będziesz chciał wziąć kolegę (albo 2) ze sobą na ryby to łatwiej będzie się Wam pomieścić no i bezpieczniej będzie. Reasumując. Kupuj tą większą.

A to moja łajba

post-1912-14544971365902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamowilem 4m plywadelko faktycznie im wieksze tym bezpieczniejsze i wygodniejsze a i na zalewik bede sie wybieral a tam roznie jest z klimatem;)

Lodeczka bedzie jutro umnie a od srody zaczynam montowac jakis wozek do przewozenia i jak mi sie uda z zarejstrowaniem to w weekend wodowanie.

Czy ma ktos jakies plany takiego wozka? w sumie mam juz w glowie jeden pomysl ale zawsze warto miec na wypadek plan "B"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stalem sie posiadaczem lodzi 4m i faktycznie na szybko wydawalo mi sie ze jest wielka a tak naprawde to wlasnie jest w sam raz. Wioselka juz zamontowalem w dulki i w weekend wodowanie.

Panowie gdzie sie rejestruje lodz? w starostwie powiatowym? urzad morski (tu raczej chyba nie)

i ile sie czeka na numerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem lodzi 4m i fak
Gratuluje i niech ci służy wiele lat.A i skrobnij nieco po wodowaniu jakie refleksje in plus i minus.Cena ciekawa i coś mi świdruje w głowie o tej łodzi.

Ja zaplacilem z dowozem i z okuciami , dulki i wiosla 220cm 2350zł bardzo ciekawe ma dno bo nie dosyc ze plaskie dno to ma po srodku prawie przez calos duzy kil a do tego 2 mniejsze kile po bokach.

Cena mysle ze dobra ale moja jest dlatego koloru bialego dno i srodek zielonego taki jak na zdjeciach wyzej.

A co ci po glowie chodzi z ta lodzia?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2350zł
Za taką cene nie pytaj. :mrgreen: To miałes dobrą obnizke .

Hee nie nazekam ;) no udalo mi sie a wogule naprawde Spoko malzenstwo sympatyczni i wogule mili ludzie. Jak ktos ma niedaleko do lobzy w zachodniopomorskim i zamierza kupic plywadelko to naprawde polecam podjechac do nich.

Ale im reklame strzelilem ;) he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moge ci tylko powiedziec ze do przewozenia na dachu to max 3m z malutkim haczykiem i waga do 60kg. Tez rozmyslalem nad takim plywadelkiem ale niestety padlo na 4m i ok 100kg lodzisko i transportuje wozkiem z wlasnej produkcji ;) dobrze ze ma od rodzicow do miejsca wodowania z 500m asfalcikiem ;)

Co do ceny to niestety nie mozna okreslic trzeba zanalesc okazje mozna za 500zl calkiem przyzwoite plywadelko wyrwac bez jakiego kolwiek wkladu finansowego w remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, jestem na kupnie łodzi wędkarskiej o długości pomiędzy 260 a 320 cm. Będzie to moja pierwsza łódź i nie wiem jakie parametry powinna spełniać aby była stabilna – najczęściej będę jej używał na jeziorze rożnowskim.

Lepsza będzie płaskodenna ?

Jakiej mocy kupić silnik elektryczny ?

Będę wdzięczny za doradzenie na co mam zwrócić uwagę przed zakupem.

Poniżej przedstawiam kilka łodzi jakie znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/item299799446_sprzedam_lodka_lodke_lodz_lodzie_kajak.html

http://allegro.pl/item296759240_jedyna_tak_piekna_lodka_na_allegro_najtaniej.html

http://allegro.pl/item300214405_lodka_mardox_330_plus_producent_wiosala_gratis.html

http://allegro.pl/item296880654_lodz_olivia_wiosl_mot_4os_2_schowki_340x140.html

http://allegro.pl/item296880648_lodz_wios_moto_ewa_ii_3os_330x125_niezatapialna.html

http://allegro.pl/item297033017_lodz_lodka_lodki_lodzie_prolamed_300.html

http://allegro.pl/item296553145_lodz_lodzie_lodki_sonora_308.html

http://allegro.pl/item296880663_lodz_wios_mot_beata_3os_260x110_n

A może doradzicie mi jakąś łódkę którą sami posiadacie i jesteście z niej zadowoleni.

Łódkę chce przewozić na bagażniku dachowym.

Z góry dzięki za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilku co posiadają łódke i pewnie też pomogą,przy doborze łódki powinieneś się kierować kilkoma czynnikami np

Łódkę chce przewozić na bagażniku dachowym.
To będzie pierwszy ,łódka nie może być ani za ciężka ani za duża [szerokość] ,choć jest to problematyczne łódka 3m już trochę wazy a i jak samemu wkladać na dach samochodu ,radze dobrze to przemyśleć .Drugą sprawą jest budowa ,a raczej jej konstrukcja ,wybrał bym płaskodenkę ,lepiej się zachowuje na wodzie ,choć i taka konstrukcja ma jakieś błędy to jednak w użytkowaniu lepiej się zachowuje ,pozostałą sprawą jest wielkość ,tu musisz decydować sam ,ale ciut większa łudka daje bardzo duży komfort ,a nie kiedy to ma duży wplyw na wędkowanie .Z podanych przez ciebie linków wybrałbym tę która ma certyfikat bezpieczęnistwa ,może to dla niektórych błachostka ,ale wiem że czuł bym się bezpieczniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej linki do łodzi o różnych ukształtowaniach dna, jakie dno powinna mieć

łodka pod silnik elektryczny lub spalinowy:

1. allegro.pl/item301048352_2800zl_lodka_wedkarska.html

2.

www.allegro.pl/item300214405_lodka_mardox_330_plus_producent_wiosala_gratis.html

3.

www.allegro.pl/item296880643_lodz_wios_moto_ewa_i_3os_285x125_niezatapialna_.html

4.

www.allegro.pl/item296880663_lodz_wios_mot_beata_3os_260x110_niezatapialna.html

5. www.lizel.pl/dzial8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.