Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Zaraz za mostem na nysie kłodzkiej od strony kamieńca jest zjazd na pilce w prawo i tam jest postawiony znak zakaz wjazdu :)

Witam,

Mam pytanie czy idąc za mostem w prawo przez ten las dochodząc do stawu nie wiem jaki jest jego numer. Warto się tam rozłożyć i troszkę powędkować ? na jaką rybę się tam nastawić, łapać na grunt czy na spławik? Mam zamiar tam pojechać na tydzień i nie wiem czy to dobry pomysł. Chciałbym aby mi ktoś doradził. Proszę o pomoc :) Czy może na inny staw dojosć ?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko013, możesz dojść do dwóch stawów, pierwszy bliżej drogi gruntowej w kształcie prostokąta bez dopływu i odpływu oraz dalszy w kształcie nieregularnym z odpływem wody. Ogólnie polecam ten staw z odpływem (zerknij na mapę w google). po pierwsze - większy, po drugie - bardziej urozmaicone dno i brzegi itd. itd. Staw prostokątny bez dopływu nigdy nie przyniósł mi szczęścia, jakieś tam drobne leszczyki, może linek - nic nadzwyczajnego. Ukształtowanie dna - prosty blat i do tego silnie zarośnięty. Natomiast staw z odpływem (chyba 13), napotkasz więcej ryb. Ale bez szału. Żeby dobrze połowić trzeba wiedzieć gdzie, trafić w dobry czas zerowania no dużo dużo szczęścia. Może trafisz zębatego lub ładnego karpia.

Połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko013, możesz dojść do dwóch stawów, pierwszy bliżej drogi gruntowej w kształcie prostokąta bez dopływu i odpływu oraz dalszy w kształcie nieregularnym z odpływem wody. Ogólnie polecam ten staw z odpływem (zerknij na mapę w google). po pierwsze - większy, po drugie - bardziej urozmaicone dno i brzegi itd. itd. Staw prostokątny bez dopływu nigdy nie przyniósł mi szczęścia, jakieś tam drobne leszczyki, może linek - nic nadzwyczajnego. Ukształtowanie dna - prosty blat i do tego silnie zarośnięty. Natomiast staw z odpływem (chyba 13), napotkasz więcej ryb. Ale bez szału. Żeby dobrze połowić trzeba wiedzieć gdzie, trafić w dobry czas zerowania no dużo dużo szczęścia. Może trafisz zębatego lub ładnego karpia.

Połamania.

dzięki za odpowiedź,

a na co lepiej na spławik czy z gruntu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro już jesteśmy przy 13, byłem tam w maju. Oplynalem dokładnie echosonda te dwie mniejsze części. Byłem zaskoczony, bo staw jest głęboki, do 4,7 m. Jednak dno jest płaskie jak stół, do tego strasznie zamulone. Jedynie tam gdzie wpływa rzeczka jest trochę plycej. Czy kolega LeChifre może coś powiedzieć o dnie na trzeciej, największej części? Też ma kształt wanny jak dwie pozostałe? Dodam, żeby rozwiać domysły, że te dwa karpie, których zdjęcia wrzuciłem parę postów wcześniej, nie pochodzą z 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro już jesteśmy przy 13, byłem tam w maju. Oplynalem dokładnie echosonda te dwie mniejsze części. Byłem zaskoczony, bo staw jest głęboki, do 4,7 m. Jednak dno jest płaskie jak stół, do tego strasznie zamulone. Jedynie tam gdzie wpływa rzeczka jest trochę plycej. Czy kolega LeChifre może coś powiedzieć o dnie na trzeciej, największej części? Też ma kształt wanny jak dwie pozostałe? Dodam, żeby rozwiać domysły, że te dwa karpie, których zdjęcia wrzuciłem parę postów wcześniej, nie pochodzą z 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 13tce jarek niema szału?? ;D jest pewne miejsce w ktorym jak nie złapie czegos powyzej 1kg to cud :) o tym miejscu wiedza moze z 4 osoby:)

z całym szacunkiem, ale jeśli uważasz za dobry wynik złowienie 2 lub co według mnie niemożliwe - 5 leszczy nawet granicach 50cm to chyba "dobre łowisko" oceniamy zupełnie różnie. Te osobniki powyżej 50cm - owszem są bo sam takiego złowiłem na trójce, ale to ostatnie jakie się uchowały. A wynika to z presji na ten akwen. Przelicz ile osób łowi dziennie na jednym stawie - a stawy do dużych nie należą.

Więc pozostają widoki, drobna płoć linek trochę zębatego - ale dla mnie bez szału. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pilcach praktycznie na każdym stawie są duże leszcze, ale trudno je złowić. Latem bez systematycznego nęcenia jest to prawie nie możliwe. W zeszłym roku podczas karpiowej zasiadki udało mi się złapać leszcza 57 cm i jest to jak narazie mój rekord na Pilcach. Wiem jednak, że na stawie nr 1 złapano leszcza 70 cm, widzialem zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, najświeższe informacje z 13tki :wink: Byliśmy dzisiaj z ojcem na nocce sobota/niedziela. Łowiliśmy na spławik i z gruntu. Spławik - kilka małych okoni i jeden miarowy ok 25cm - wszystkie wróciły do wody oraz wzdręgi wielkości pudełka od zapałek j/w :wink: Z gruntu trochę moczarki i miarowa wzdręga która rano powędrowała na żywca i uciekła w krzaki. Nad wodą w nocy cicho i dość spokojnie - prawie jak nie na Pilcach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, byłem na 13 - w parę godzin z 30 leszczy :) ale wszystkie malutkie i na spławik, następnego dnia przyszedłem na spining i dwa szczupaki jeden 15 cm drugi 41 ... wszystko wróciło do wody ... szału nie było ale zabawa przednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem na 13 - w parę godzin z 30 leszczy :) ale wszystkie malutkie i na spławik, następnego dnia przyszedłem na spining i dwa szczupaki jeden 15 cm drugi 41 ... wszystko wróciło do wody ... szału nie było ale zabawa przednia :)

Jak na pilce to i tak szał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co tu taka cisza w temacie? :mrgreen: Chyba wszyscy siedzą nad wodą. Ja po 2 tygodniach przerwy wakacyjnej odwiedziłem pilce na godzinkę i ....... przywitał mnie piękny lazurowy kolor wody. No może nie lazurowy ale zielony z intensywnym "zapachem" :mrgreen: . Ledwo zarzuciłem DS i zaczęło grzmieć. Po 3 minutach przywalił ładny kleń - ok 35cm, powalczył, powalczył, narobił bałaganu na łowisko i ostatecznie wylądował na brzegu, po czym wrócił do wody. Na tym brania się skończyły - przepłoszone ryby w odległości 15 metrów. :razz:

Ludzi sporo, śmieci i syfu tradycyjnie - więcej, woda wysoka, zielona i "pachnąca".

A u Was co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.