Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Nie rozumiem dlaczego straż wędkarska nie interesuje się zbiornikiem Cmentarnym? Dlatego, że jest zbiornikiem górskim? I dlatego mozna tam uprawiać wolnąamerykankę? Druga sprawa to w moim kole, w którym podlegam pod okręg legnicki nie mamy wyboru i jesteśmy zmuszeni do wykupywania wód górskich, paranoja. Cmentarny to chyba woda Skarbu Państwa tak jak Dzbanowski więc dlaczego nie ma tam kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pilczyk od przyszłego roku jak juz wspominałem staw cmentarny będzie wodą górską więc nie będzie łowienia na robaka i żywca itd. a kontrolę straży na pewno będą. Jeszcze chciałem poinformować wędkarzy z naszego Okręgu Wałbrzyskiego że do 2017r został zniesiony limit oraz okres ochronny na bolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem poinformować wędkarzy z naszego Okręgu Wałbrzyskiego że do 2017r został zniesiony limit oraz okres ochronny na bolenia.

Na jakich wodach ?[/quot

pewnie tam gdzie jest tego bolenia najwięcej czyli kozielno,topola i rzeka Nysa,ale podejrzewam że będzie wprowadzony na cały okręg Wałbrzyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef Wyspiańsk, no to szkoda, że Dzbanowskiego nie ruszają. To przepiękny zbiornik i gdyby był pod zarządem PZW to pewnie mniej wędkarzy by na nim łowiło no i pewnie byłby w harmonogramie zarybień. Ma kolega jakieś informace co do żwirowni dzbanowskiej w jajbliższym czasie, co planują z niz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef Wyspiańsk, no to szkoda, że Dzbanowskiego nie ruszają. To przepiękny zbiornik i gdyby był pod zarządem PZW to pewnie mniej wędkarzy by na nim łowiło no i pewnie byłby w harmonogramie zarybień.

Dzbanowski sobie bardzo dobrze bez tych dwóch zarybieniowych ton karpia poradzi ;) Chociaż może w tym przypadku PZW wzniosłoby się na wyżyny swojego intelektu i zarybiło drapieżnikiem? Kto wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef Wyspiańsk, no to szkoda, że Dzbanowskiego nie ruszają. To przepiękny zbiornik i gdyby był pod zarządem PZW to pewnie mniej wędkarzy by na nim łowiło no i pewnie byłby w harmonogramie zarybień. Ma kolega jakieś informace co do żwirowni dzbanowskiej w jajbliższym czasie, co planują z niz zrobić?

dzwoniłem do okręgu w sprawie Dzbanowskiego i zainteresowanie z ich strony jest tak że jestem dobrej myśli że i ten staw w niedługim czasie będzie PZW . może mi ktoś podesłać mapke pilc z dzbanowskim stawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcecie wciągnięcia Dzbanowskiego pod PZW a nawet nie wiecie gdzie on się znajduje jeśli potrzebujecie mapek. Tak jak ktoś napisał, doskonale sobie radzi bez zarybień śmierdzącym karpiem. Nie są tam organizowane żadne zawody, staw jest czysty jak zakładowy, smieci też jest niewiele w porównaniu do innych stawów, a kontrole PSR i SSR są częste. Prócz kilku spinningistów, spławikowców i sumiarzy z bańkami niewiele osób tam wędkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówek jest tam sporo, wiecej niż na innych stawach. Staw typowo dziki z przewagą drapieznika. W miesiącach letnich zarośniety bardziej niż nr 2. Po co tam PZW ... ? Tak bardzo p o trzebne są Wam te karpie z pleśniawą...? Na zarybienia innym gatunkiem nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

- Uchwała 8/2015 (z dn. 11.02.2015 r.)

§ 1 - Wprowadza się wymiar ochronny dla amura na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Wałbrzychu do 45 cm i powyżej 80 cm (włącznie) oraz limit 1 szt.w ciągu doby. Zapis nie dotyczy wód wchodzących w skład tzw. obwodów rybackich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem w Niedziele 8.03 Pilce wyglądają jak jedno ogromne wysypisko śmieci.... smutny widok.... :neutral:

wszędobylska działalność bobrów, siedzieliśmy na stawie nr 3, co do ryb to parę puknięć z gruntu i to wszystko. Jedyne co było piękne to pogoda

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi wyżej. Ze śmieciami jest masakra. Najgorzej zaśmiecone są stawy przez które przepływa rzeczka z Ożarów czyli 8, 7, 5, 4 i 13. Sądząc po tym jakie są to śmieci (np. bombki z choinki, perfumy, opakowania po produktach spożywczych, doniczki itp itd) to wnioskuję, że w Ożarach kwitnie proceder wyrzucania śmieci do rzeki. Zamierzam nagłośnić jakoś sprawę, bo jest to po prostu degradacja środowiska naturalnego. Każdemu wędkarzowi polecam posprzątać stanowisko dookoła i zabrać tyle śmieci ile będzie możliwe - zawsze będzie czyściej, poza tym można surowy mandat zapłacić, regulamin mówi że stanowisko w promieniu 5 metrów musi być posprzątane, a straż jeździ praktycznie codziennie radzę wiec się stosować. Fajnie by było zorganizować jakąś grubszą akcję sprzątania, ale musiałoby się uzbierać z 20 osób i potrzebne są ciężarówki. Można też sprawę gdzieś zgłosić, być może to uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin odnośnie sprzątania stanowiska działa w myśl zasady; dajcie mi człowieka a udowodnię mu winę. Proponuję regulamin, który byłby jeszcze skuteczniejszy np. wędkarz przechodzący w odległości 50 metrów od stanowiska musi je posprzątać. Oczywiście przejaskrawiam sytuację, jest to absurd tak jak jak sprzątanie po kimś jest to niesprawiedliwe, tak jak system który ten regulamin tworzył. grand, dowiedz się jakie koło opiekuje się danym stawem i zadzwoń do nich, z tego co wiem na wiosnę organizują takie sprzątanie i pewnie będziesz mógł do nich dołączyć i spędzić czas miło i pożytecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.