Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

@abc

Ja uważam, że ten regulamin ma swoje plusy i minusy. Jeśli każdy przyjedzie i trochę posprząta, to korona mu z głowy nie spadnie. A za wyrzucanie śmieci w takich miejscach kary powinny zaczynać się od 5000 zł. Z tym sprzątaniem to nie wiem jak jest, jeżdżę tam na ryby od dziecka i jeszcze nigdy nie widziałem żeby tam było posprzątane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Panowie nie popadajcie w skrajność nie po to jade na ryby odpocząć żeby pół dnia zbierać po kimś śmieci żeby tylko mandaty nie dostać. Może jeszcze dziury na pilcach mamy połatać żeby droga była równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suhhar

Co nie zmienia faktu, że mandat możesz dostać byłem świadkiem już kilka razy na Pilcach takiej sytuacji. Raz nawet gość łowiący na spinning dostał. Co prawda tylko 200 zł no ale to zawsze to daje po kieszeni. A kłócił się niemiłosiernie, że to nie jego śmieci. Nic to nie dało. Możesz napisać jakąś petycję o zmianę regulaminu, ale póki on jest, to należy go przestrzegać. Jeśli łowisz, to w promieniu 5 metrów od Ciebie nie może być śmieci. Jeśli będą - mandacik. Takie prawo. Choć od mandatów samo się nie posprząta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz nawet gość łowiący na spinning dostał. Co prawda tylko 200 zł no ale to zawsze to daje po kieszeni

nie..... tutaj to chyba Cię lekko poniosło. W takie rzeczy nie uwierzę, bo gdzie nie staniesz na pilcach to jakaś butelka, worek czy szmata się znajdzie. Miałem kilka kontroli i nigdy nie było takiego przypału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jareksm2

Tak było w zeszłym roku jesienią. Ja nie łowię na spinning, ale zawsze jak jestem nad wodą, to pierwsze co, to sprzątam stanowisko. 2 stówy mieć w kieszeni a nie mieć to jest różnica. A teraz kontrole praktycznie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie powinno obchodzić moje stanowisko wędkarskie podczas łowienia czy torebka leży z tej strony a butelka z tamtej. Jednakże po opuszczeniu stanowiska już tak. Kary powinny być skuteczne i odstraszające. 200 zł. to żadna kara to zachęta co najmniej 10- cio krotność tej kwoty łącznie z pozbawieniem karty wędkarskiej i zakazem zbliżania się do wody. Gwarantuję wam, że to by przyniosło efekt, sam osobiście bym się przyczynił do tego aby tylko pozbyć się weekendowego buractwa za cenę spokoju. Oczywiście to mrzonki, znając politykę PZW lepiej niech srają byli tylko składki płacili. Pewnym wyjściem z tej sytuacji byłaby dodatkowa opłata na sprzątanie. grand, wiem że koło z Ząbkowic zorganizowało takie sprzątanie a po nim miał być grill ale nie wiem jak było z frekwencją bo nie trafili z pogodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie popadajcie w skrajność nie po to jade na ryby odpocząć żeby pół dnia zbierać po kimś śmieci żeby tylko mandaty nie dostać. Może jeszcze dziury na pilcach mamy połatać żeby droga była równa.

:smile::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie na luz. Syfiarza nigdy nie nakryjecie. Konsekwętnie sprzątajcie śmieci ile razy jesteście nad wodą, ja tak robię od kilkunastu lat. Wywożę wór śmieci i walę go w miejski kontener. Wiem, że nie zbawię środowiska, ale może zaraże innych żeby tak postępowali jak ja. Trzeba o tym głośno rozmawiać i namawiać. Druga sprawa to już któryś raz mówię o tym aby PZW powystawiało kontenery na śmieci i regularnie je wywoziło, płacimy przecież ponad 200 zł za kartę!!! Na co idą te pieniądze? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potokowiec, Ja nie jestem z Waszego okręgu, łowię od 18 lat gościnnie na Waszych wodach. Dlatego sugeruję Wam żebyście poruszyli sprawę śmieci na Waszych wodach. Kontenery i regularne ich opróżniania. Pan Józef Wyspiański może w tym temacie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk wiem co tam sie dzieje o zgrozo byłem dzis i na stawie nr 3 wokół mojego miejsca zebrałem 2 worki śmieci bo akurat ryby nie brały co do kontenerów słuszna sprawa lecz aby było tam czysto potrzeba by ich było z 3 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalniany i Dzbanowski są nadal własnością Skarbu Państwa. Na zebraniu u mnie w kole został złożony wniosek do Okręgu w sprawie postawienia kontenerów na Pilcach, jeżeli to nie pomoże to złoże wniosek na zebraniu prezesów w Okręgu, a jak to nie pomoże to napiszemy petycje z podpisami wędkarzy do Okręgu. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potokowiec, wiadomo, że zawsze zjawi się jakaś menda co zabierze ryby. Ale miejmy nadzieję, że będzie to bardzo nieliczny przypadek. Jeżeli większość będzie przestrzegać zasad - to będzie i tak o niebo lepiej. 3-mam :mrgreen: kciuki za powodzenie tego projektu, kto wie może doczekamy się więcej takich stawów i Pilce znowu wrócą do swojej dawnej świetności. Najważniejsze, że idzie ku lepszemu. Jeżeli pomysł się sprawdzi (a jestem tego prawie pewny), to może więcej ludzi zacznie domagać się rozszerzenia takiego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak by dorybili ten staw i zrobili że tylko koło kamieniec może łapać + bardo a reszta związków za dopłatą to byłyby wspaniałe efekty
.... tutaj to trochę Cię poniosło. Takim tokiem myślenia, to dodatkowe opłaty trzeba by było wnosić za każdą kałużę. A moje kolo Lądek zabiera rzekę białą lądecką i cześć jak czapka ..... to trochę nie halo. Pamiętaj, PZW jest organizacją "non profit".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów. Ryby na pewno będę zarabianie i nie tylko karpiem lecz linem, karasiem. Co do szczupaka to raczej nie będzie zarybiany gdyż nie wolno będzie łowić na żywca i nie ma sensu. Bardzo miło przeczytać o poparciu tego projektu. Może faktycznie powstanie więcej takich stawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.