Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Słusznie panie Józefie. Te metody będą dopuszczone. Tablice będą niebawem. Na pewno nie wolno będzie wędkowac ze środków pływających. Wolno będzie jedynie wypłynąć po rybę aby ją podebrac lub wywieźć zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie panie Józefie. Te metody będą dopuszczone. Tablice będą niebawem. Na pewno nie wolno będzie wędkowac ze środków pływających. Wolno będzie jedynie wypłynąć po rybę aby ją podebrac lub wywieźć zestaw

To że nie będzie można łowić ze środków pływających to już głupota,nie dość że stawy są zarybiane praktycznie tylko karpiem to jeszcze spinningiści nie będą mogli pływać po stawie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom92, dajmy szanse pomysłowi. Pozostało jeszcze parę innych stawów. Kto wie może za 5 lat będziemy mieli możliwość powalczyć z metrowym szczupakiem, a jak będziesz miał ochotę łowić odległościówką czy DS to kto wie z czym powalczysz.

Staw 9 ma chyba najmniejsze połączenie z innymi stawami, więc i mniejsza szansa migracji ryb przy wysokiej wodzie.

Ja tam jestem zadowolony. :grin:

Mam tylko nadzieję, że oprócz karpi których nie łowie i nie bardzo toleruję w łowisko (jako gatunek obcy i robiący brudną robotę), będą też inne zarybienia innymi rybami.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak koledzy zapatrujecie się na wędkarzy, którzy przyjeżdżają nad wodę z psami, nieraz rasy agresywnej i niebezpiecznej, które sobie luźno biegają, albo leżą leniwie przy miejscówce swego pana? Człowiek nawet nie może przejść na inną miejscówkę, a już nie daj boże zapytać takiego wędkarza o efekty, albo poprostu się przywitać. Czy jest jakiś przepis który normuje jak powinien zachowywać się właściciel psa i jak zapewnić bezpieczeństwo innym przed jego pupilem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że temat odżył. Pilce magiczne miejsce. Odnośnie stawu nr 9 mam pytanie. Jest tam taka wysepka, niewielka taka, o mvrxhh.jpg Sondował ktoś tam? Wie ktoś jakie tam jest dno lub głębokość? Ewentualne zaczepy? Czy ktoś złowił tam karpie i nie jakieś brzdące.

@trebor123 z tego co wiem jesteś karpiarzem może coś opowiesz. Również w grę wchodzi PW :)

I sprawa z łowiskiem no kill na 9 jak najbardziej aprobuje! Oby było więcej takich stawów na Pilcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W miejscu które zaznaczyłeś jest garb który idzie na wys. wysp w prawą stronę ok 100-150 m,głębokość na szczycie od 20 do 50 cm miejscami do kostek ,szerokość garbu ok 4-5 m ,głębokość pod samym garbem ok 2 -2,3 m,dno w większości żwirowe miejscami muliste,lepsze stanowiska są na drugim brzegu widoczne na foto,cypel z lewej strony,na wprost i lekko z prawej strony.wywozi się pod garb lub pod samą wysepkę na spadzie w połowie głębokości ,życzę udanej zasiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panie kolego Trebor mnie nie było na sprzątaniu bo byłem na treningu na Rożnowie gdzie na ten weekend mam Grand Prix Polski reprezentując nasz Okręg, po za tym Koło Ziębice ma swoje dwa stawy na terenie Ziębic prawie 2 hektary wody i mamy pełne ręce roboty aby utrzymać czystość. Swoją drogą gdyby strażnicy przeprowadzali należycie kontrole na Pilcach na pewno by nie było takiego syfu!!!

http://www.pzw.org.pl/gks/wiadomosci/116086/61/komunikat_nr_2_ogolnoploskich_spinningowych_zawodow__grandprix_p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam często na rybach Pilce Bartniki Topola i niewiem jak wyglądają panowie z kontroli ;D Oczywiście żart ze niewiem jak wyglądają ale od roku żaden mnie nie zkontrolował co znaczy że albo panowie są strasznie zajęci łapaniem kłusoli lub walą browara przed tv myślać że tak można;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam często na rybach Pilce Bartniki Topola i niewiem jak wyglądają panowie z kontroli ;D Oczywiście żart ze niewiem jak wyglądają ale od roku żaden mnie nie zkontrolował co znaczy że albo panowie są strasznie zajęci łapaniem kłusoli lub walą browara przed tv myślać że tak można;/

Jak to nie kontrolują, ja miałem w niedziele na bartnikach kontrole,pierwszy raz od kiedy łowie ryby czyli 4-5 lat :mrgreen::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze się maskujecie :wink: W tym roku miałem dwie kontrole a sam patrol widywałem częściej.

O tyle o ile strażnicy mogą wyegzekwować porządek w chwili gdy zastają wędkujących na łowisku to naprawdę ciężko jest trafić na moment, w którym wędkarze/śmieciarze opuszczają stanowisko zostawiając syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażników jest niewielu, a wody dużo -= same Pilce, żeby je obejść to cały dzień i tak wszystkiego by nie złazili, dlatego kontrole są w niektórych miejscach często (zazwyczaj miejsca z dobrym dojazdem, w których grupują się wędkarze lub tarliska gdzie "wędkarze" kłusują) w innych wogóle nie ma kontroli. Na Pilcach raz mieliśmy kontrole ok 24 - 3 strażników + owczarek :) - okazało się, że w tym czasie (koniec maja) kłusowali sandacza - stąd nocne wzmożone kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Straszne rzeczy,ok niech kontrolują...ale co mnie wk...denerwuje to to że są odcinki długie rzeczne i ciekawe,ale ograniczone "no kill" ile taki wędkarz wyciągnie ryby w porównaniu do zatrucia jakie ostatnio miało miejsce? Te zakazy są po prostu głupie i nie na temat.Jak wiele innych których nie będę opisywał. A od kłusoli cytat"jak nie można,jak codziennie na nysie z mostku sobie łapię" Taki off ,ale póki co to na dzbanowskim kolo był wczoraj i cisza.Dość mam i chyba "na szczęście?" kończę z tym pięknym(nie tu w PL) hobby,sportem. Do tego wszystkiego zastanawia mnie ile "naszej ryby" wybiły piranie trefnie przez kogoś zaszczepione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.