Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

@Grzegorz J.

Dzięki za wyjaśnienie :) O to mi właśnie chodziło.

Tak z innej beczki pytanie. Czy ktoś ma jakieś przecieki, na który staw na pewno nie wpuszczono zarybieniowego karpika? Chciałbym się ostatni raz w tym roku zasadzić na dużego miśka a nie chce żeby mi się kilogramówki wieszały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Kilka lat temu, może 3 lub 4 z ciekawości odwiedziłem to "oczko". Od strony rzeki stawik jest bardzo zamulony, zarasta w szybkim tempie. Widać, że podczas powodzi staw ten był mocno przelany - ewidentne ślady płynącej przez staw wody. W czasie gdy ja go odwiedziłem był bez dopływu, więc pewnie wysycha. Najgłębsze miejsce miało coś ponad 1,5m dość blisko brzegu patrząc od strony małego stawiku opisanego jako "piasek". Stawik ten jest "usiany" zaczepami, od cholery gałęzi.  Niestety w tym czasie widziałem też śniętego dużego karasia srebrzystego, a jedyne rybki które wówczas połowiłem to krasnopiórki rozmiaru palca he he. W każdym razie drobnica tam pływa, bo ptaki skrzętnie wyjadają kąski rybne, ale czy uchowała się jakaś większa ryba??? Trudno ocenić. Na brzegu były wówczas widełki z patyków no i tradycyjnie świeże góry śmieci wędkarskie, wiec ktoś to miejsce odwiedzał. 

Specjalnych okazów raczej tam nie ma, upalne lato dało o sobie znać. Z drapieżnika pewnie zostały małe okonki, może kilka wiekszych, a bialoryb, to pewnie krasnoprka i takie tam.

Wędkowałem tam tylko raz lub dwa, więc trzeba brać poprawkę. Być może ktoś częściej tam bywał i może wrzuci jakieś info. Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

3 kwietnia postanowiłem z kolegą Piotrem potrenować trochę przed zawodami i umówiliśmy się na Pilcach, staw nr 3. Na miejsce dojechaliśmy około godz 15. Rozłożeni byliśmy już około 16,30.

Będę dodawał pojedyńcze fotki,bo są za duże.

 

 

20160403_165323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mogliśmy spokojnie zasiąść do stołu i pogawędzić. W planach mieliśmy zamiar posiedzieć 3 nocki. Tak że starannie się przygotowaliśmy. :)

Patrzcie na wodę a nie na to co na stole :)

Po ciężkiej nocce,aczkolwiek nie poprzez odjazdy miśków,trzabyło odespać.

Rano szybka zmiana kulek,donęcenie i śniadanko.

Niestety,brań jak nie było tak niema.

Czas spędziliśmy na pogawędkach i wspomnieniach.

Wieczorem znowu zmana zestawów,tym razem kulki na śmiedząco.

Kolega Piotr tym razem założył na włos gotorane 2 ziarna kuku.

A ja testuje kulki.

Ach zapomniałem wspomnieć że rano odpaliłem autko i przełączyłem światła na pozycyjne. A po 10 min zgasiłem silnik,zapominając o wyłączeniu świateł.I tak sobie świeciły do wieczora

I jak można było się domyśleć padł aku.

To mamy problem,bo żywej duszy na łowisku.

Kolega Piotr zadzwonił po kolegę żeby dojechał z kablami.

Po kilku godz koleś dojechał i auto odpaliliśmy,a mi odechciało się już siedzenia.

Tak że zwineliśmy się i do domciu. 

Ale już jesteśmy umówieni na środę na 2-3 nocki.Może tym razem miśki będą chciały współpracować.

 

 

 

 

 

 

20160403_191257.jpg

12966312_564535483729297_25663847_n.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marienty napisał:

Miro1956, zazdroszczę wyprawy. Ja na swoje nocki jeszcze długo poczekam.

PS Rybka na zdjęciu jest. Gatunek Lisner B)

Pewnie nasza zasiadka trwała by dzień dłużej ale przez moje gapiostwo z akumulatorem,odechciało mi się już siedzieć.

Teraz mamy w planach posiedzieć na jedynce.

Zobaczymy co ta woda pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

czyli to nie tylko mi nie bierze... planuje wybrać się tam początkiem czerwca na nockę ale jeszcze nie wiem na jaki staw... ostatnio próbowałem na 7 kilka razy i zero efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mój teść pracował na tej żwirowni i opowiadał mi, że max. głębokość to ok 6 m, także suhhar w zasadzie ma rację.

Poza tym, mówił, że dno jest nieregularne, zależy jak głęboko był żwir. Kiedyś rozmawiałem z jednym wędkarzem, który mówił, że zna drogę jak w woderach przejść na wyspę, czyli są płycizny i doły. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Byłem chwilkę na Pilcach, spotkałem znudzonych trzech wędkarzy,cisza spokój ,jesienna sielanka,dużo śmieci praktycznie przy każdym miejscu do biwakowania.Bobry nie śpią:),bo drzewka pocięte,ogólnie trzy szczupaczki 40,46,66,okonki nie chciały współpracować.Wypatrywałem tablic o zarybieniu ,ale brak,a w tamtym roku było gęsto,widocznie jeszcze nie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.10.2016 r. /wtorek/

 

 

 

stawy Pilce (Koła PZW: Bardo, Dzierżoniów Miasto, Kamieniec Zbk. i Ząbkowice Śl.

Jesienne zarybienia karpiem,

Zgodnie z zapisami Uchwały nr 6/2011 zatwierdzonej przez ZO PZW w Wałbrzychu w dniu 20.04.2011 roku przypominamy, że: ".... akweny po zarybieniu karpiem zostają zamknięte na okres 2 tygodni. Uchwała nie dotyczy wód wchodzących w skład obwodów rybackich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.