Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Używając numeracji z mapki chodziło mi o staw nr 13 czyli prawdziwą 12 , pojechałem tam w poniedziałek normalnie na ryby bo nic nie wiedziałem, sytuacja wygląda tak że ze stawu według mapki nr 5 woda przelewa się na 13 z mapki a z niego do rzeki, ten staw nie jest rozwalony i widać po położonej trawie że wcześniej woda była dużo wyższa, natomiast jestem ciekaw jak wygląda prawdziwa 13, kopalnia powinna odpowiedzieć za narażenie cudzego życia ale poza tym powinna naprawić szkody oraz zarybić odnowa stawy.Dziwie się właścicielowi kopalni który jest z Kamieńca że zrobił coś takiego,widać bardzo mu przeszkadzały samochody jeżdżące obok kopalni, chyba myślał że ludzie stwierdzą że to wszystko poszło pod naporem wody a nie z ich ręki.Dziwie się że do tej pory nie ma żadnego komunikatu z pzw

Zdjęcia przedstawiają w kolejności wodę wylewającą się z stawu według mapki 13, wodę przelewającą się z 5 na 13 z mapki i ostatnie poziom wody w tym zbiorniku 

IMG_20201019_112928.jpg

IMG_20201019_114038.jpg

IMG_20201019_113956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mialem tego nie robic, poniewaz nie chcialem zepsuc tego lowiska, ale po tym co kopalnia zrobila juz mi wszystko jedno. Pewnie co nie ktorzy dobrze wiedza jakie mozliwosci dawal staw na rzece zwany " cmentarzyskiem"  i pewnie wielu zwas nie chetnie dzielilo sie wynikami na pilcach zeby nie przyciagac kolejnego dnia rzesze wedkarzy w i tak przelowione juz pilce. Duzo slyszalem o pilcach lecz nigdy jakos na forum efektow w postaci zdjec nie widzialem. W tym roku postanowilem dokladniej przyjrzec sie rozlewisku na nysie klodzkiej co bardzo szybko zaowocowalo w polowie szczupakow. Ustanowilem ze znajomym swoja nowa zyciowke na tym samym szczupaku ktory cechowal sie charaktyczna rana. Na dokladke po tygodniu zlapalem go drugi raz 96cm. Do tego padlo mnostwo innych szczupakow. W ciagu jednego miesiaca zlowilem ich wiecej niz przez caly rok. Czulem sie tam jak na jakiejs komercji. Zamieszczam kilka fotek 😉

IMG_20201102_214509_resize_84.jpg

IMG_20201102_214407_resize_6.jpg

IMG_20201102_213247_resize_84.jpg

received_401036490902056.jpeg

IMG_20201102_214254.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla kolegi wyżej, szczupak 96 cm na takim łowisku to mega wyczyn.Jak się uda to w przyszłym tygodniu się przejadę obadać trochę sytuacje bo widzę że newsów brak.Ja ze swojej strony mogę dodać że po 5 latach przerwy w lipcu wróciłem do wędkowania, praktycznie jeździłem tylko na Pilce i co prawda nie łapałem tak dużych szczupaków jak kolega ale z ogólnej ilości mogłem być zadowolony i liczyłem że do końca tego sezonu jeszcze kilka ładnych rybek wpadnie, ale cóż nawet nie wieże już że ktokolwiek za to odpowie, na stronie Pzw cisza jeśli chodzi o tą sprawę a sam Okręg Wałbrzych nawet nie odpisuje na maile  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego venom na tym cmentarzysku malo osob lowilo poniewaz dojscie bylo mozliwe tylko od strony dzbanowskiego zbiornika. 4-5 miejsc do obrzucania reszta brzegu na tej stronie zarosniete i kupa mulu. Przebicie sie na druga strone to pokonanie wplywu rzeki ktora miala rozne poziom wody, najlepiej na nizowce sie to robilo w spodniobutach. Wtedy mozna bylo zrobic strone od wplywu rzeki, tez fajne glebokie doly tam sa. Druga strona tego zbiornika porosnieta drzewami nie do obrzucania. Ogolnie zbiornik ciezko dostepny ale slyszalem od miejscowych ze juz nie raz slyszeli o szczupakach 100-120cm z tej wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, venom92 napisał:

Ma ktoś jakieś wieści z Pilc?

Byłem dzisiaj zobaczyć jak zmieniła się znowu rzeka po przyborach, poniżej Przyłęku i .... zobaczyłem piękną Nysę w Pilcach. :) Płynie sobie fajnie przez Dzbanowski, wpada do stawów i jak rzeka w Przyłęku była klarowna, to w Kamieńcu już klarowności nie było. Będzie fajny odcinek "górski" po tych zmianach. :)  I fajnie, że nikt nawet nie nagłaśnia sprawy. Pewnie czekają, aż ślady sprzętu kopalnianego znikną przy przekopach. Swoją drogą może ktoś wreszcie zmieni charakterystykę rzeki poniżej Barda na nizinną, bo teraz to już teraz zupełnie nie przypomina górskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj o Pilcach z jednym wędkarzem nad innym zbiornikiem, plotka niesie że zamiast zakopać dziurę zostanie postawiony tylko mostek dla przejazdu, owo wędkarz dzwonił do PZW Wałbrzych z pytaniem co zamierzają zrobić ale podobno niewiele bojąc się że gmina Kamieniec która jest właścicielem terenu wymówi im dzierżawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 17:32, venom92 napisał:

Rozmawiałem dzisiaj o Pilcach z jednym wędkarzem nad innym zbiornikiem, plotka niesie że zamiast zakopać dziurę zostanie postawiony tylko mostek dla przejazdu, owo wędkarz dzwonił do PZW Wałbrzych z pytaniem co zamierzają zrobić ale podobno niewiele bojąc się że gmina Kamieniec która jest właścicielem terenu wymówi im dzierżawę.

Czego dzierżawę? Teraz cały teren łącznie z dzbanowskim jest rzeką! Tylko pewnie ktoś ma w tym interes żeby cicho siedzieć! Przerwanie drogi nie nastąpiło w sposób naturalny a prace nad rzeką trwały dużo wcześniej. Jakby ZO zależało na wędkarzach to mógłby wokół tej sprawy narobić sporo smrodu i dużo ugrać, ale to jest jak z pontonami od Młynowa do Barda - rzesza wędkarzy ma utrudniony dostęp do wody bo liczy się interes dwóch przedsiębiorców. I tyle w temacie. W Polsce jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze. :) Nawet regionalne portale plotkarskie nie potrafią napisać prawdy. 😁 I widać, że pan redaktor był zaproszony na otwarcie nowego biegu rzeki bo jeszcze nawet pełen stan na dzbanowskim. 😁 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemka, byłem ostatnio 2 wypady na stawach 6,7,8,9. Osób nie za wiele. W pierwszym wypadzie jeden szczupaczek na stawie nr 7 i nic poza tym w drugim wypadzie jedno uderzenie szczupaka pod nogami i jednego szczupaczka udało mi sie zobaczyć na 9tce bo spłoszyłem go z trzcin gdy podchodziłem do brzegu na stanowisko. Bardzo słabo jak na 2 dni spiningowania od rana do wieczora. Obrzucałem prawie wszystkie miejsca na tych stawach. Momentami zastanawiałem się czy tu wogole sa drapieżniki. Foto złapanego szczupaczka

szczupaczek.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj chwile ze spinem obadać sytuacje na stawach które jeszcze żyją, po za jednym braniem nie działo się nic więc postanowiłem zobaczyć na własne oczy skale zniszczeń na 13. I niestety ze stawu do którego mam największy sentyment nie zostało zbyt wiele, krajobraz zmienił się tak że aż trudno to opisać, ogólny poziom wody zmniejszył się o jakiś metr, do stawów 14 i 15 jeśli w ogóle istnieją nie ma dostępu. Niżej zostawiam małe porównanie z września i teraz.

https://youtu.be/N2Y8D6cHRLA

https://youtu.be/9W6C5EHVEug

https://zapodaj.net/fc9015e87b38a.jpg.html

https://zapodaj.net/569d599f50919.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Przeszedłem się na Pilce w ramach spaceru i dopiero teraz zobaczyłem historię o której pisaliście na jesień. Staw kopalniany nie do poznania. Woda niska, masa wysepek. Jak będzie ładniej wybiorę się na resztę stawów bo ciekaw jestem jakie szkody są głębiej. Zdjęcia z lutego.

 

 

 

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mapka stawów którą parę lat temu zrobiłem przy pomocy forum ( venom92 podpytywał kiedyś, ale milion lat nie byłem na forum). Widzę, że numeracja stawów różni się od tej z mapki "biało-niebieskiej".

Pozdrawiam

 

pilce_ver2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jakby to kogoś interesowało tak wygląda staw nr 9 C&R, jest niemalże cały zarośnięty więc łowić się praktycznie nie da, nie wiem jaka jest przyczyna bo w tamtym roku przy takim samym stanie wody nie było czegoś takiego

IMG_20210606_115715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, venom92 napisał:

Jakby to kogoś interesowało tak wygląda staw nr 9 C&R, jest niemalże cały zarośnięty więc łowić się praktycznie nie da, nie wiem jaka jest przyczyna bo w tamtym roku przy takim samym stanie wody nie było czegoś takiego

Ciężko uwierzyć, że staw może tak w jeden sezon zarosnąć. Tak czy inaczej jeśli jest tam szczupak to biegałbym z żabą na antyzaczepie. Taka woda zniechęca >95% wędkarzy więc po 3 sezonach ryb będzie tam więcej 😎. No szkoda, że mam tam tak daleko.

Edytowane przez Marienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w dzień tamtego zdjęcia próbowałem nam łowić żabą niestety bez efektów, ale moim zdaniem staw C&R powinien zostać objęty jakąś większą uwagą przez PZW niż postawienie tablicy informującej że jest to woda C&R, natomiast na tym stawie oprócz tej wystającej roślinności  nie ma zbytnio nawet miejsc do wędkowania, po jednej stronie jest chyba 4 stanowiska i na tym koniec. Przypadek tego stawu i ogólnie Pilc pokazuje jak PZW Wałbrzych dba o swoje wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! W piątek 18-go łowiłem na wlewie "nowej" rzeki do 3d. Rano woda rwała wartko, trzeba było feedery stawiać poza nurtem żeby koszyczki się utrzymały. Cały dzień słychać było odgłosy pracy ciężkiego sprzętu. Po południu prąd całkiem zanikł, poziom wody jeszcze opadł jakieś 15 - 20 cm. Ewidentnie zamknięto napływ, a ujście do Nysy zostało otwarte i resztki wody się wysączały. Wracając odniosłem wrażenie, że poziom wody na "kopalnianym" się podnosi (jakby mniej wysepek). Do przekopu między "kopalnianym" a 3a nie da się dojechać (droga zagrodzona hałdą podkładów kolejowych i świeżo nasypaną ziemią) - prawdopodobnie właśnie ten przekop zasypano.

Ciekawe, którędy chcą teraz puścić Nysę i kiedy to zrobią. Jeśli jest tak jak przypuszczam (zasypany przekop do 3a), to Nysa napełni "kopalniany" w kilka dni - i co dalej?  Poza tym stawy 3, 13 i inne odcięte od napływu, ale z otwartym ujściem do Nysy wyschną całkowicie, nawet w kilka dni. W ciepłej zupie w pozostałych kałużach ryby długo nie pociągną (a właśnie wczoraj wypuściłem pięknego złotego leszcza 55 cm).

Gdyby ktoś z koleżanek i kolegów miał świeże wieści - piszcie proszę.

Z tą "górską wodą" na przepływowych stawach to inna historia - łowiłem tam bolenia, leszcze, płotki i drobne kleniki. Wiadomo, że jest szczupak. A czy ktoś tam zahaczył pstrąga lub lipienia?

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Witam ponownie. Byłem dzisiaj na pilcach (stawy pzw) oczywiście ze spiningiem. Celem jak zawsze był szczupak. Jako że czasu miałem nie wiele nie bawiłem się w testowanie różnych kolorów i przynęt. Strategia była prosta, 2-3 gumy i granie przy dnie. A dlaczego? Woda jest bardzo zimna i ciężko namieżyć drobnice na powierzchni wody w tych miesiącach dlatego szukałem przyklejonych ryb do dna. Okienka żerowania mogą być krótkie, więc po prostu szukałem leniwych ryb. Po 3h godzinach trzymania się planu w końcu zauważyłem w jednym miejscu duże skupisko oczkującej drobnicy i to było otwarcie wrót do nieba. Kilka rzutów i boom, szczupak huknął jak z armaty. Z jednego kawałka wody wyjąłem 4 szczupaki. Niestety ten ostatni rozciął mi palucha i musiałem skończyć ten piękny dzień. Mam wrażenie że kilkanaście szczupaków mogło żerować na tym skupisku drobnicy i mam lekki nie dosyt. Ale i tak jestem zadowolony🙂 Pilce to nie łatwa woda i nie raz schodziłem o kiju. Oprócz jednego który mógłbyc nie wymiarowy bo nie mierzyłem, reszta w przedziale 50-60 tak na oko🙂

received_613701110515203.jpeg

received_1004601577165574.jpeg

received_683583229891719.jpeg

  • Lubię to 2
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.