Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na rekonesansie. Na Pilcach podobno od 1 listopada można już łowić.....i uzyskałem info, że łowi się już karpie takie ok. 40 cm, czyli zaczęła się już orka po zarybieniu :). Na Dzbanowskiej kilku wędkarzy, bez efektu. Rozmawiałem z dwoma wędkarzami którzy byli teraz 3 dni pod namiotem, mam nadzieję, że posprzątają po sobie. Jeszcze raz proszę wszystkich wędkarzy żeby po wędkowaniu oprócz zabrania swoich śmieci wzięli ze sobą trochę śmieci po innych pseudowędkarzach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gość dobrze napisał i ja go popieram, w komentarzach można poczytac że to wszystko zmierza do obarczenia odpowiedzialnością poszczególne koła które opiekują się stawami. Bedzie cos na zasadzie JAK dbasz TAK masz. Nie podoba mi sie ton wypowiedzi typu że ci z rejestracją DDZ są tacy ci z DZA tacy a z DKL jeszcze lepsi. Wszyscy jako wędkarze powinniśmy dbac o wody bez wzajemnego oskarżania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem ekonomi - facet ma rację w 100%, ale z drugiej strony cieszę się że jakieś koło zainteresowało się zarządem części tych wód (może będzie jakaś poprawa). Prawda jest taka, że zarząd okręgu Wałbrzych wykłada lagę na te wody, a tak jakaś nadzieja.

Pożyjemy zobaczymy. Powiem szczerze, że gdyby moje kolo objęło choć jeden staw "opieką" i je zarybiało, to płaciłbym "składki" z czystym sumieniem, a nie tak jak teraz - zarybienia stawu o wymiarach 20x30 metrów 0,5 tony karpia, który zostanie wyłowiony właśnie przez "nielicznych" wędkarzy. Wygląda to tak, że na zarybienia płacą wszyscy ok. 100 członków, a korzysta - max 20, i to ciągle tych samych. Pewnie ktoś powie "TY TEZ MOŻESZ ŁOWIĆ" - tylko gdzie? na tym stawie, a właściwie komercyjnym stawiku? Przecież to nie ma nic wspólnego z wędkarstwem. To zwykłe stawy hodowlane. Ale płacić trzeba.

Ja ze swojej strony życzę im powodzenia.

Może Pilce kiedyś wrócą do swej świetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kiedyś zastanawiałem się "skąd tyle śmieci w wodzie" butelki, kanistry, meble, dywany sprzęt agd itd. Początkowo sądziłem że większość to śmieci nas samych czyli wędkarzy. Ale patrząc uważnie - opakowania po mleku, słoiki z dżemem, sprzęt rtv, meble ..... dochodzę do wniosku, że przyczyna leży chyba gdzie indziej. Myślę że to zwykli ludzie - nawet nie wędkarze robią tam największy syf. Utwierdziłem się w przekonaniu widząc zsypane śmieci - ewidentnie z gospodarstwa domowego, na skarpie strumienia Ożarówka. Jeszcze przed stawami, a już za "garbatym mostkiem" idąc wzdłuż pola do stawu nr 9. Przy większej wodzie wszystkie te śmieci spłyną na stawy. Oczywiście wypłyną nieliczne butelki, a graty pozostaną w wodzie. Tak więc nasze- wędkarskie opakowania po robakach choć rażą - to przy tych śmieciach przysłowiowy pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki. Byłem 27 grudnia tak sobie pospacerować po Pilcach i po Dzbanowskiej. Spotkałem kilku wędkarzy, którzy nastawiali się na szczupaka (na żywca) ale jak twierdzili bez efektu. Wziąłem ze sobą wór na śmieci i rękawice. Co mi się w oczy grubszy syf rzucił to go pakowałem do wora. Wiem, że sam nie oczyszczę tych pięknych wód, ale przynajmniej lepiej się poczułem :). Nie mogę się doczekać wiosny, pewnie jak większość z Was :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, jakbym miał taką władzę to bym Ciebie mianował gospodarzem Pilc i nawet bym ci pozwolił strzelać do tych buraków co śmieci wywalają i syf zostawiają. Godna postawa ale jak napisałeś sam tych wód nie oczyścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, dzięki Ci serdeczne za uznanie :) Rozbawiłeś mnie tym strzelaniem do tych buraków syfiarzy - ale to prawda to rozwiązałoby w większości problem syfienia. Zawsze jak spotykam wędkarzy to poruszam problem syfienia i namawiam do sprzątania. Ja nie oglądam się na innych tylko sprzątam. Tak z ciekawości, wiecie ile nazbierałem zniczy i niedopalonych świec? - to chyba pozostałości z wczenej jesieni albo i lata z zasiadek gruntowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trebor123, możesz opisać gdzie dokładnie płynie ten syf. Bo chyba trzeba by było zawiadomić odpowiednie służby, a przynajmniej straż pzw. Jeżeli to blisko wody - a wnioskuję po zdjęciach że tak - to trzeba działać szybko.

Co to może być ? - ciężko powiedzieć, widziałem źródełka z wodą z dużą ilością żelaza i wyglądało jak syf, a było to naturalne ujście wody. Tak, że ze zdjęcia ciężko powiedzieć. Ale może to być ujście nielegalnie zlewanych do gruntu ścieków - co chyba jest najbardziej prawdopodobne :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.