Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

RYOBI - nowy przedstawiciel na Polskę


Romcio.fish

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co mówił mi znajomy, Dragon uzyskał przedstawicielstwo Ryobi na Polskę i zaczyna działalność handlową od 2014 r.

Podobno, ja tego nie widziałem, jedna z polskich firm już miesiąc wcześniej włożyła kołowrotki Ryobi do swojego katalogu na 2014 r. no i zrobiła błąd, który ją na rynku będzie trochę - podobno - kosztował.

Tak czy owak, mamy nowego przedstawiciela bardzo dobrych kołowrotków. jak będzie z gwarancją - tego jeszcze nie wiem. Może będzie 5 lat, choć dla tych bardzo dobrych koł. to gwarancja jest tylko dodatkiem kosmetycznym.

Jutro lub pojutrze wrzucę modele Ryobi, które zaoferuje Dragon na polskim rynku.

pozdrawiam

lqcd.jpg

vl6g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli Dragon "łyknął" Ryobi to oznacza wg mnie że na początku będzie ciut taniej. Ale później duuużo drożej. Trzeba się spieszyć z planowanymi zakupami, żeby później z "zagramanicy" nie ściągać. :razz: Pozostaje jeszcze Spro, które jako klon Ryobi może ale nie musi troszkę tonować ceny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś dowiedzieć na temat prawdopodobnej ceny sklepowej. Na razie nie wiem i dlatego nie umieściłem info.

Dzięki ale myślę że na ta chwilę niczego jeszcze się nie dowiesz, prędzej na początku nowego roku.

Mi chodziło bardziej o politykę cenową Dragona wobec firm których przedstawicielstwa sobie "zawłaszczył" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Czy ktoś widział już na żywo Zaubera od Dragona ? Bo ja wiem jedynie że ma on skręcaną rączkę taką jaką mają kołowrotki Dragona i jest tańszy od tego którego sprowadzał Konger no i oczywiście jest na niego 5 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem zaubera 4000 z gwarancją dragona na 5 lat (dystrybutor - Dragon) za cenę 269zł więc porównując czerwonego kolegę z dodatkową szpulą nie tak źle.

Jakie zauważyłem różnice? :

składana korbka jest od Ryobi Arctica, która jest dosyć duża ale do przyzwyczajenia

napis na rotorze, gdzie na starych ryobi widniał : worm drive( ślimakowy posów szpuli) a na moim jest stainless steel 8+1

Poza tymi szczegółami to niczym się chyba nie różnią. luzy na szpuli i korbce są wyczuwalne jak w starych modelach.Na rybkach nie byłem wiec nie mogę wypowiedzieć się jak wypadnie na ciężkiej, szczupakowej akcji:).

Co jeszcze...... to oczywiście w chinach był robiony bo na stopce (dokładniej pod naklejką z numerem seryjnym) jest wybity napis, który opanował już cały świat: "CHINA" - oby nie przełożyło się to na jakość kręcioła. Sadzę że Ryobi to Ryobi i dają tam lepsze podzespoły niż u redów czy TD - przynajmniej mam taka nadzieję, gdyż nowego Reda, prawie nie ruszanego miałem przyjemność oddać już na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
Widziałem w aktualnej gazecie wędkarskiej że Konger się reklamuje jako dystrybutor

Delikatnie mówiąc, Konger wprowadza w błąd polskich wędkarzy. Jedynym przedstawicielem Ryobi na Polskę jest Dragon. Tę Umowę można obejrzeć na stronach Dragona.

Umowa Ryobi - Dragon

ea.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Dragon ma też RYOBI CF???

Tak, posiada takie kołowrotki.

Załączam specyfikacje Zaubera i Arctici, może komuś się przyda.

pozdrawiam

zauber CF

8 łożysk kulkowych + 1 oporowe

przełożenie: 5,0:1

szpula główna aluminiowa

przedni hamulec wielotarczowy

obudowa i rotor z aluminium

worm-shaft spool oscillation

podkładka gumowa na szpuli

zbalansowany rotor

hybrydowa korbka metalowo-węglowa

rurkowy kabłąk

antyskręceniowa rolka kabłąka pokryta azotkiem tytanu

RYOBI ARCTICA CF

8 łożysk kulkowych + 1 oporowe

przełożenie: 5,0:1

szpula główna aluminiowa

przedni hamulec wielotarczowy

obudowa aluminiowa

komputerowo wyważony rotor

hybrydowa korbka metalowo-węglowa

rolka kabłąka pokryta azotem tytanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dragon jest przedstawicielem RYOBI kołowrotki są już od jakiegoś czasu dostępne , różnica na gwarancji jest tez 5 lat ale DRAGON nie będzie respektował sprzętu zakupionego gdzie indziej kołowrotki sprzedawane przez Dragona maja numer seryjny na stopce i wpisany w kartę gwarancyjną,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

W sieci na stronie F Kongera dzisiaj wcześnie rano znalazłem coś takiego (teraz już nie ma, usunęli):

"Jedynym dystrybutorem w Polsce, autoryzowanym przez samego producenta, tj.firmę RYOBI, jest Dragon (czyli firma Design Fishing). Wg naszej wiedzy, tzw. „autoryzacja” firmy Konger, to po prostu import z drugiej ręki, z pogrążonego w olbrzymim kryzysie rynku rosyjskiego. Potrwa to tak długo, jak długo rosyjski dystrybutor będzie zmuszony odsprzedawać towar nieoficjalnie i za bezcen każdemu, kto chce zapłacić gotówką. A później na rynku pozostanie oczywiście tylko jeden dostawca, ten rzeczywiście oficjalny i autoryzowany, czyli Dragon. Niestety konsekwencje upadku drugiego systemu dystrybucji poniosą wędkarze – nabywcy kołowrotków Ryobi od Kongera, którzy będą mieli problemy z gwarancją i serwisem.

A propos wspomnianej przez firmę Konger autoryzacji, my naszą umowę z RYOBI publikujemy tu: http://dragon-fishing.com/ea.jpg . Może również firma Konger zaprezentuje użytkownikom internetu swoją umowę dystrybucyjną? Zapraszamy, niech nasi Klienci sami ocenią całą sytuację.

Waldemar Ptak, Design Fishing"

ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.