Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach- listopad 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zwykle od 20-24 najintensywniej biora ale reguly nie ma. np kolega lowi o 4 rano i tez ma efekty. jak dla mnie to troche za pozno :) w sumie zalezy od dnia. wczoraj np okolo 20 zaczely brac przez ok 1h, pozniej 3h nic, zero kontaktu i pozniej jeszcze z pol h braly agresywnie i znowu cisza. Przedwczoraj braly o 17 najintensywniej a pozniej do 22 cisza :> to sa sandacze :D nigdy nic nie wiadomo :) w niedziele sprobuje polowic o swicie i z rana, chociaz ma sie pogoda zmienic i cisnienie sporo spasc takze na cuda nie licze. Generalnie najlepiej po prostu czesto byc nad woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaSsAcReR Witaj mam takie pytanie: jeśli to nie tajemnica to na co konkretnie łapiesz teraz Sndacze w nocy? A czemu pytam,mam takie miejsce w Szczecinie gdzie w lipcu,sierpniu i do połowy września łapałem między 21 a 4 rano Bolenie i Sandacze z przewagą Boleni.Generalnie wszystkie ryby brały na typowo boleniowe przynęty.Póżniej zrobiło się chłodniej i tylko sporadycznie udawało mi się złapać Bolenia aż przestały brać wogóle... Bolenie gdzieś znikły ale to chyba rozumiem (brak drobnicy przy powierzchni) ale Sandacze? Ostatniego tam złapałem w połowie pażdziernika na ripera w gdzieś tak pół wody.Ostatnie trzy wyjazdy bez brań a szukałem Go przy dnie czyli klasycznie na tę porę roku... Może coś podpowiesz :roll: Czuje że tam jest.Tym bardziej że dwa razy w nocy widziałem jak płyną pod powierzchnią wody.Dodam że na typowo Boleniowe przynęty też teraz nie bierze. pozdro C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na zaporowce lapie go normalnie z opadu tak jak w dzien. Glebokosc od 3 do 8m. Lapie na gumy na glowkach 15-25g (zaleznie od glebokosci, wiatru i sosobu bran) Gumy to kopyta relaxa, mannsy rippery i cherokee glownie, czasami jakis kogut. Oczywiscie w nocy nie widac zbytnio szczytowki wiec wazne zeby wedka dobrze przekazywala brania na blank. Teraz juz mam swoje miejscowki jednak na poczatku na echosondzie szukalem stokow, blatow, polek itp. Czyli standardowo. Niekoniecznie musi byc twardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Odrze 4 szczupaki na gumy. Ani jeden nie miał wymiaru. Trzy złapane w jakieś 15 minut na jednym miejscu. Sandaczy jak nie było tak nie ma. Już skończyły mi się pomysły gdzie ich szukać. W miejscach raczej typowych, czyli np. warkocze i z samego faktu przypadku po tylu wyprawach powinienem coś złapać, a biorą tylko szczupaki i to takie do 55cm. Nie wiem czy nie spróbować przy opaskach, ale w mojej okolicy to takich rozmytych opasek nie ma, tylko takie z dość silnym nurtem. Latem łapałem tam okonie taki pod 30cm na woblery i blisko brzegu. Doradźcie coś gdzie szukacie teraz sandaczy w rzekach. Obłowiłem wszystkie głębokie miejsca jakie znam i nie wiem może na moim odcinku sandaczy nie ma. Wiem że sumy są i to duże. Brałem też pod uwagę wielkość gum, łowię na standardy 8-10cm.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bedzie bez zdjec :) Ryby byly ale z racji tego ze nie wzialem podbieraka, nie udalo sie ich podebrac reka. "Zlapane" 2 sandacze 1 ok 50 cm i drugi ok 60 cm. Pogoda nad woda taka, ze szkoda psa z domu wyganiac :D Mrozny wiatr siegajacy 30 km/h sprawil ze musialem lowic glowkami 30-35g zeby w ogole miec kontakt z przyneta. Brania mozna policzyc na palcach 1 reki. Wlasciwie to nie byly brania tylko anemiczne ledwo wyczuwalne przyduszenia. 1 z sandaczy zapiety za podbrzusze drugi za skrzelo. Dlatego podczas proby podebrania ich reka, obie sie wypiely. Ryby przybraly juz zimowe, biale barwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bedzie bez zdjec :) Ryby byly ale z racji tego ze nie wzialem podbieraka, nie udalo sie ich podebrac reka. "Zlapane" 2 sandacze 1 ok 50 cm i drugi ok 60 cm. Pogoda nad woda taka, ze szkoda psa z domu wyganiac :D Mrozny wiatr siegajacy 30 km/h sprawil ze musialem lowic glowkami 30-35g zeby w ogole miec kontakt z przyneta. Brania mozna policzyc na palcach 1 reki. Wlasciwie to nie byly brania tylko anemiczne ledwo wyczuwalne przyduszenia. 1 z sandaczy zapiety za podbrzusze drugi za skrzelo. Dlatego podczas proby podebrania ich reka, obie sie wypiely. Ryby przybraly juz zimowe, biale barwy

Witam, mam pytanie do Ciebie czy te sandaczyki to łowisz na łowisku komercyjnym? zamkniętym? Oglądałem filmy które zrobiłeś na YT super wyglądają jak łowicie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowisz na łowisku komercyjnym? zamkniętym?

Lowie je glownie na jeziorze pierzchalskim. Jest to zbiornik ogolnodostepny, nalezacy do pzw. Jest tam rezerwat i zeby moc tam lowic konieczne jest specjalne zezwolenie. Lowie takze na wisle i zalewie wislanym. Wszystkie te zbiorniki sa ogolnie dostepne. I nie robie filmikow na yt wiec te ktore widziales nie sa moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowisz na łowisku komercyjnym? zamkniętym?

Lowie je glownie na jeziorze pierzchalskim. Jest to zbiornik ogolnodostepny, nalezacy do pzw. Jest tam rezerwat i zeby moc tam lowic konieczne jest specjalne zezwolenie. Lowie takze na wisle i zalewie wislanym. Wszystkie te zbiorniki sa ogolnie dostepne. I nie robie filmikow na yt wiec te ktore widziales nie sa moje :D

Nie słuchajcie go nawet. On te ryby prądem wali i nie posiada nawet karty wędkarskiej, a tym bardziej zezwolenia na rezerwat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra napisał/a:

On te ryby prądem wali i nie posiada nawet karty wędkarskiej, a tym bardziej zezwolenia na rezerwat

To jeszcze nic w porownaniu z Toba :D Ty jezdzisz po zbironikach, spuszczasz z nich wode i wyciagasz cala rybe :D

Ciekawe kto zaplaci za wodę??? No i gdzie byli rodzice ?

A tak, żeby nie było ... że nie na temat: ostatnie trzy wypady na Otmuchów z łodzi pod elektrownią na zero, nie licząc dwóch lub trzech leszczaków zapiętych za brzuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku porażkach i robieniu za fotografa :smile: zdecydowałem się na to, co lubię najbardziej.

Postanowiłem jeszcze w sezonie wydłubać klenia. Liczyłem, że jeszcze

na miejskich odrzańskich miejscówkach jakiegoś uda się złowić.

Dochodziła 23-cia.

Żeby tak zawsze było, że jak sobie pomyślę...

91c666656ee303f1med.jpg

Zachęcony sukcesem zszedłem poniżej mostu i w postanowionym ostatnim rzucie

zauważyłem jak do woblera wystrzeliła podwodna torpeda.

Wędka przeniosła ciężar na przedramię i w kilkanaście sekund wiem,

co chciało mnie pozbawić najłowniejszego w tym sezonie woblera.

6df06dfffe456dcfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.