Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

żyłka czy plecionka na spinning .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Posiadam jedną wędkę spinningową ponieważ dopiero zaczynam tą metodą także na tą samą wędkę próbuje łowic szczupaki , okonie , sandacze itd. I tutaj pojawia się mpje pytanie do bardziej doświadczonych łowców : lepiej kupic żyłkę czy plecionkę ? Wczesniej mialem żyłkę lecz praktycznie na kazdym zaczepie tracilem przynętę dlatego myślę o plecionce która jest bardziej wytrzymala lecz boje się ze przy lowieniu okoni plecionka bedzie je odstraszac . Proszę o rady . Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wydaje mi się że w tej akurat kwestii nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi gdyż zapewne tyle jest na ten temat teorii co samych wędkarzy. Mówisz o łowieniu sandaczy, w tym przypadku zdecydowanie plecionka gdyż na żyłce 3/4 brań sandacza po prostu nie zauważysz. okoń- to już w zależności od metody łowiska itp. w jednym przypadku bardziej się sprawdzi plecionka w innym cienka żyłka.Takie jest moje zdanie ale dajmy się też wypowiedzieć innym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat plecionek jest cały dział poczytaj bo zakup taniej i złej plecionki szybko się mści Droga niekoniecznie musi być dobra.

Zła plecionka przy spiningu to przekleństwo począwszy od nasiąkania poprzez rwanie i robienie się motylków po brak celności rzutów i zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupno plecionki będzię dobrym rozwiązaniem ? :0 to jest jeszcze jedna sprawa . jaką grubość plecionki wybrać ?

wszystko zależy jaką metodą chcesz łowic. do łowienia sandaczy z opadu myślę że 0,13-15 to max. Do troka jak dasz 0,08-10 nie popełnisz błędu. Wszystko w zależności co chcesz łowić i jakie przynęty do tego używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie miałem styczności z tym sznureczkiem wiec nie wypowiem się. Wszystko jest zależne od zasobności portfela. jak ktoś co tydzień wymienia plecionkę za 150zł/100m to będzie zachwalał tą górną półkę, jeżeli ktoś ma mniejszy zasób kasy i nie może sobie pozwolić na górną półkę i kupuje niższą i też jest zadowolony. Takie jest moje osobiste zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

.... łowiłem okonie na żyłkę (0,16), sezon temu "dla sprawdzenia" założyłem cieniutką plecionkę (Fireline 4 lb) .... i ilość brań spadła w sposób więcej niż zauważalny .... szybko wroćiłem do żyłki, a brania do "normy" ....

.... ale to może zależy od łowiska, ja testowałem w Bystrzycy, ślęzie i Odreze oraz na czystych gliniankach ... i tam różnica była największa.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.