Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Porozmawiajmy o regulaminie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W związku z zaistniałą sytuacją z dnia wczorajszego proszę kolegów forumowiczów o ustosunkowanie się i poparcie jak najbardziej mojej prośby o zmianie regulaminu na haczyk.pl.

Wczoraj wkleiłem zdjęcie bolenia złowionego na wodach spółdzielni Regalica koło Gryfina w Zachodniopomorskiem. Wszystkie informacje znajdziecie pod tym linkiem:

http://www.rspregalica.pl/

Tu boleń nie ma okresu ochronnego,sandacz jest chroniony od 1 marca do 31maja,ze szczupakiem i sumem też jest różnie.

Podobnie jest na wodach sum czyli Szczeciński Urząd Morski,tzn .jest inaczej niż na Pzw.

Tu regulamin:

§ 2. 1. Ustanawia się wymiary ochronne dla następujących gatunków ryb:

1) bolenia (Aspius aspius L.) 40 cm;

2) jazia (Leuciscus idus L.) 25 cm;

3) leszcza (Abramis brama L.) 40 cm;

4) lina (Tinca tinca L.) 28 cm;

5) łososia (Salmo salar L.) 60 cm;

6) miętusa (Lotta lotta L.) 30 cm;

7) okonia (Perca fluviatilis L.) 17 cm;

8) płoci (Rutilus rutilus L.) 17 cm;

9) pstrąga tęczowego (Oncorhynchus mykiss Walb.) 40 cm;

10) sandacza (Stizostedion lucioperca L.) 45 cm;

11) siei (Coregonus lavaretus L.) 40 cm;

12) storni (Platichthys flesus L.) i gładzicy (Pleuronectes platessa L.) 25 cm;

13) suma (Silurus glanis L.) 70 cm;

14) szczupaka (Esox lucius L.) 45 cm;

15) śledzia (Clupea harengus L.) 16 cm;

16) troci (Salmo trutta L.) 50 cm;

17) węgorza (Anguilla anguilla L.) 40 cm; (na kopii zarzadzenia ktore dzis otrzymalem jest ze

zmieniono na 50 cm)

18) wzdręgi (Scardinius erythrophthalmus L.) 17 cm.

§ 3. 1. Ustanawia się okresy ochronne dla następujących gatunków ryb:

1) szczupaka - od 1 marca do 5 maja;

2) sandacza - w ciągu 4 do 6 tygodni w okresie między 5 kwietnia a 25 maja;

3) siei - od 20 października do 15 grudnia;

4) łososia i troci - od 25 września do 15 listopada;

5) suma - od 1 maja do 15 czerwca.

Generalnie chodzi o to aby nie skazywać na nie łapanie tych co mogą łowić i to pokazywać,łapiemy zgodnie z obowiązującym prawem na danej wodzie i tyle.

Mam nadzieję że znajdą się osoby które poprą moją prośbę i regulamin na haczyku zostanie zmieniony,pkt 8 regulamin wstawiania zdjęć.

Tomek1 obiecał ze zmiana nie jest wykluczona,wszytko zależy od was drodzy forumowicze.

Pozdrawiam i sukcesów życzę.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popieram w pełni. Taka zmiana powinna nastapić, gdyż część z nas jest poszkodowana. Na jednych wodach obowiązują zakazy a w tym samym czasie na innych wodach można dany gatunek łowić. Tak jak chociażby wspomniany przez Fix-a boleń. Dlaczego nie pochwalić się złowioną rybą, gdy nie narusza to jakichkolwiek przepisów? Forum opiera się jedynie na przepisach zawartych w RAPR na których jest oparte nasze nieszczęsne PZW. Myślę że powinien ulec zmianie zapis w regulaminie forum haczyk.pl i zezwolić na wstawianie zdjęć ryb złowionych w miejscach gdzie nie obowiązuje okres ochronny a w tym czasie na wodach PZW takowy istnieje. Dlatego ja POPIERAM propozycję zmiany!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że taki zapis w regulaminie powinien się znajdować! Jeżeli tylko takie wody są w naszym kraju to nie ma mowy o jakimś nieetycznym łowieniu czy też łamaniu przepisów RAPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jak najbardziej. Forum to nie PZW, nie wszyscy wędkarze uczestniczący w Forum są członkami PZW, nie wszystkie wody są we władaniu PZW. Dlatego uważam, że Regulamin Forum nie powinien być kalką przepisów PZW, ale być elastyczny, dostosowany do różnych sytuacji, o co postuluje założyciel tego tematu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja dotyczy tego punktu:

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym (określonym w RAPR),

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR), bez względu na miejsce dokonania połowu.

Jeżeli w miejscu połowu obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy, stosuj te właśnie przepisy.

"RAPR" zamieniłbym tu na "obowiązujące przepisy". Przy czym w przypadku łowisk z wymiarami/okresami łagodniejszymi niż w regulaminie PZW dołożyłbym konieczność dodania takiej adnotacji np.:

"Miętus złowiony w Zalewie Wiślanym, gdzie nie posiada okresu ochronnego"

Moderatorzy to nie jasnowidzowie, i sandacz 47cm złowiony 15 stycznia będzie wzbudzał wątpliwości.

I tak po mojej małej modyfikacji brzmiałoby to mniej więcej (sorry za nieprawnicze być może sformułowania - nie znam się na tym ;) )

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów zawierających w szczególności:

- złowione ryby, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowione ryby niewymiarowe,

- ryby, które zostały złowione w okresie ochronnym

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego

- zostały złowione w inny niezgodny z prawem sposób

W w/w zakresie kieruj się przepisami obowiązującymi na łowisku, gdzie dokonano połowu. Jako, że w polskim środowisku wędkarskim najpowszechniejszym regulaminem jest RAPR, nakłada się na użytkownika obowiązek zaznaczenia, że ryba złowiona została zgodnie z regulaminem łowiska XXX

Wiąże się to jednak z tym, że brak adnotacji o łowisku w takim przypadku - fotka usunięta. Inaczej po prostu nad tym nie zapanujemy. Dodałem też podpunkcik:

- zostały złowione w inny niezgodny z prawem sposób

Miałem ostatnio bowiem dyskusję z użytkownikiem, który wstawił fotkę złowionych ryb w wiaderku z wodą (niezgodnie z przepisami), a ja tę fotkę usunąłem. Uzytkownik argumentował, że regulamin forum nie zabrania akurat robienia fotek w wiaderku (ale nie zabrania przecież też fotek śniętych ryb złowionych "wędką na prąd"). Szczerze to miał trochę racji, przy czym odesłałem go do uwag na temat forum i podaniu swojego przypadku pod dyskusję i chyba przekonałem, że takich zdjęć nie powinno się wrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"RAPR" zamieniłbym tu na "obowiązujące przepisy".

dodałbym: na danym łowisku

"Miętus złowiony w Zalewie Wiślanym, gdzie nie posiada okresu ochronnego"

mi taka informacja pod zdjęciem już w tej chwili by wystarczyła nawet bez zmian w regulaminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik, dopisek o rybie złowionej w miejscu, gdzie obowiązują inne przepisy, jednak gryzie się z tym zapisem regulaminu (bez zmiany obowiązującego):

W w/w zakresie kieruj się przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR), bez względu na miejsce dokonania połowu.

To, co zaproponował maryaChi załatwiłoby sprawę. Po zmianie:

W w/w zakresie kieruj się przepisami obowiązującymi na łowisku, gdzie dokonano połowu. Jako, że w polskim środowisku wędkarskim najpowszechniejszym regulaminem jest RAPR, nakłada się na użytkownika obowiązek zaznaczenia, że ryba złowiona została zgodnie z regulaminem łowiska XXX

i tu też widziałbym ostatnie słowa w zapisie, czyli: "na danym łowisku"

Jednak taki zapis w pewien sposób wymuszałby wpisy pod każdym zdjęciem.

Może być sytuacja, że na konkretnym łowisku obowiązuje całoroczny zakaz połowu np. szczupaka. Bez informacji z jakiego łowiska jest ryba można bezkarnie raczyć nas rybami od maja. Podpis z jakiej wody jest ryba załatwia sprawę. Na forum z pewnością znajdą się dociekliwi i szybko zweryfikują gafę. Jak ktoś chce zachować tajemnicę swojego łowiska, to w tym przypadku podpis pod zdjęciem jak proponuje maryaChi

Prawdę mówiąc, obowiązujący zapis w niektórych przypadkach dyskwalifikuje wędkarzy łowiących za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że jeśli fotka jest niezgodna z RAPR, a zgodna z prawem na danym łowisku, wymusza się adnotację.

Faktycznie moja modyfikacja trochę nie to oznacza - ale na pewno da się to poprawić. Bez sensu pod każdym szczupakiem 50+ pisać przecież, że został złowiony zgodnie z RAPR obowiązującym na tym odcinku Wisły.

Mam wrażenie, że główny problem z jakim się zmagamy to przepisy łagodniejsze niż RAPR, które gdzieniegdzie obowiązują. Dostajemy przykładowo fotkę bolenia 42cm złowionego w lutym, która to fotka jest z RAPR sprzeczna. I powstaje uzasadnione podejrzenie, że mamy złamanie regulaminu. Z automatu usuwamy takie zdjęcie (ja jako moderator tak zrobię) i pojawia się problem, bo autor akurat łowił zgodnie z prawem, ale nie poinformował o tym. To że gdzieś tam szczupak ma Widełki 60-90 nie może przecież pozbawić nas możliwości wrzucenia fotki czy filmiku przedstawiającego uwalnianie do łowiska sztuki 132cm, która jest przecież pod ochroną? To byłoby i dla łowców i czytelników bezsensowne i niekorzystne, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że jeśli fotka jest niezgodna z RAPR, a zgodna z prawem na danym łowisku, wymusza się adnotację.

to może taki zapis zastosować?

jeśli fotka jest niezgodna z RAPR, a zgodna z prawem na danym łowisku, wymusza się adnotację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens myślę, że jest zachowany, ale może ktoś z większym ode mnie zasobem słów będzie umiał zrobić z tego coś bardziej profesjonalnego :)

Jak ustalimy zasady praktyczne, to i punkt będzie można sklecić w jakiś akceptowalny sposób. Musimy znaleźć kompromis między zgłaszającym, a moderatorem. Zasada musi być jednoznaczna dla obu stron, żeby uniknąć później dyskusji na zasadzie " a jakbyś napisał tobym nie usunął ", " ale nie pisałem bo nigdzie regulamin mi nie każe " i tak można w kółko, a ani moderatorom, ani zgłaszającym nie po drodze takie dyskutowanie ;)

Ja z tym co jaceen piszesz jestem ok. Spytajmy czy fix-bud i inni zainteresowani (ja akurat RAPR stosuję wszędzie, gdzie do tej pory łowiłem i łowić planuję) zgodzi się na taką formę nowych przepisów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryachi punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia,jestem ciekaw na ilu łowiskach które nie są Pzw łowisz?Ile masz nie Pzw koło siebie? Po za tym nie sugerujesz chyba że nie stosuję Rapr? Kolego rybek nie zabieram żadnych,wolałbym szczerze to piszę aby w ogóle nie mozna było ich brać.Wiem że wiele wody musi upłynąć aby to się zmieniło.Tymczasem teraz jeśli ktoś bierze rybki w zgodzie z regulaminem z danego łowiska to ok,jego prywatna sprawa. Maryachi mam nadziej ęże się nie obrazisz.

Ja mam u siebie spółdzielnie Modeh-polmo, Regalica,Ińskie gospodarstwo rybackie do tego wspomniane wody sum-o tych wiem.Obowiązują różne regulaminy ,niekiedy ich regulacje są zbieżne z Pzw,jednak czasem nie.

Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem była by zmiana punktu 8 ,zamiast Rapr wpisać po prostu regulamin z danego łowiska.

Spółdzielnię Regalica,Sum redakcja zna,pozostałe zobowiązuję się wysłać mailem.

Jest jeszcze inna sprawa, co z wątkami o rybach?

Bolenie 2014,sandacze,szczupaki? Mamy czekać do maja czerwca a co z grand prix haczyk,można przecież się pochwalić bolkami,sandaczami i innymi rybkami złowionymi teraz na wodach innych niż Pzw?

"Tak wy to macie super z tym łowieniem w Szczecińskiem,tyle wody i możliwości"-rzekł kolega Bartek spod Legnicy..

Nie zastanawiałem się nad tym ale coś jest na rzeczy..

Co z za granicą? Jaceen słusznie zauważył?

Uff ,to namieszałem tą propozycją zmiany regulaminu,a wszystko przez to że ciągnie mnie na rybki. No bo zamiast chodzić grzecznie na lód gdzie regulamin Pzw obowiązuje to on wydziwia z jakimś ciepłym kanałem i innymi,do tego namawia innych użytkowników żeby go poparli. :mrgreen:

Założę się że redakcja znajdzie jakieś rozsądne rozwiązanie..

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryachi mam nadziej ęże się nie obrazisz.

Skąd! :) Po to jest ta dyskusja, żeby wypracować wspólne rozwiązanie. Wspólne rozwiązanie musi być korzystne dla zgłaszających:

- żeby nie usuwać zdjęć ryb złowionych prawidłowo w polskich ogólnodostępnych łowiskach PZW (póki co - dalej duża liczba wód, na których wędkujemy)

- żeby nie usuwać zdjęć ryb złowionych prawidłowo w polskich ogólnodostępnych łowiskach PZW okręgów wprowadzających zmiany w RAPR (okręgów posiadających dodatkowo okresy/wymiary ochronne dla poszczególnych gatunków jest dużo)

- żeby nie usuwać zdjęć ryb złowionych prawidłowo w polskich ogólnodostępnych łowiskach nie będących łowiskami PZW (co stowarzyszenie/gospodarz to potencjalnie inny regulamin)

- żeby nie usuwać zdjęć ryb złowionych prawidłowo w polskich łowiskach specjalnych (co łowisko to regulamin)

- żeby nie usuwać zdjęć ryb złowionych prawidłowo w łowiskach zagranicznych (regulaminowy kosmos, jak dla mnie)

- reasumując - każdy użytkownik haczyk.pl powinien w mojej ocenie mieć możliwość zgłoszenia KAŻDEJ złowionej przez siebie, w sposób zgodny z prawem, ryby

Rozwiązanie musi również dać możliwość skutecznej moderacji tematów ze zgłoszeniami. Nie może istnieć punkt regulaminu, którego nie będziemy umieli wyegzekwować. Hipotetycznie - jeśli wprowadzimy punkt mówiący, że należy wrzucać zdjęcia ryb złowionych zgodnie z obowiązującymi na łowisku przepisami bez konieczności podania łowiska lub stowarzyszenia/gospodarstwa i jego regulaminu dojdziemy do sytuacji sprzed 10 lat, gdzie każdy mógł wrzucić co chce, bo i tak nikt mi nie udowodni, że nie złowiłem tego gdzieś na księżycu. Ja z kolei nie będę w stanie spamiętać, wszystkich regulaminów, które wymieniłem wcześniej.

Jako wędkarz ze stażem przeszło 10 letnim jestem w stanie zagwarantować bardzo dobrą znajomość regulaminu PZW, który nawet do zdobycia karty wędkarskiej jest przecież elementarzem.

Dlatego - jako moderator - chciałbym zobowiązać się do gotowości usuwania wszystkich zdjęć niezgodnych z RAPR. Nie chcę też usuwać żadnych zdjęć złowionych zgodnie z prawem, ale żeby tego nie robić - zgłąszający musi mi pomóc poprzez wskazanie łowiska i/lub regulaminu, który pozwolił mu na zgodne z prawem złowienie fotografowanej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta w rękach władz,co i w jakiej formie.

Komentarze użytkowników jak najbardziej mile widziane,forum jest dla nas wszystkich przecież.

Pozdrawiam i czekam na rozsądne rozwiązanie kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix-bud, czy zgodziłbyś się do każdego zdjęcia ryby, złowionej niezgodnie z RAPR (ale zgodnie z regulaminem łowiska!) dołączyć adnotację o łowisku i lub jego regulaminie?

Nie musi być to oczywiście dokładne łowisko - sam swoich linowych, długo pracowanych, miejsc nie zdradzam w internecie - zbyt małe bajorka. Ale np. regulamin wód morskich/stowarzyszenia X.. jak najbardziej - w moim przypadku PZW :)

Jeśli tak, to jestem przekonany, że w regulaminie da zrobić się coś dla osób takich jak Ty i jednocześnie nie zwiąże to rąk moderującym. Forum z kolei wolne będzie od ryb "skłusowanych", czyli takich, które zostały złowione niezgodnie z obowiązującymi na łowisku przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie musi również dać możliwość skutecznej moderacji tematów ze zgłoszeniami. Nie może istnieć punkt regulaminu, którego nie będziemy umieli wyegzekwować. Hipotetycznie - jeśli wprowadzimy punkt mówiący, że należy wrzucać zdjęcia ryb złowionych zgodnie z obowiązującymi na łowisku przepisami bez konieczności podania łowiska lub stowarzyszenia/gospodarstwa i jego regulaminu dojdziemy do sytuacji sprzed 10 lat, gdzie każdy mógł wrzucić co chce, bo i tak nikt mi nie udowodni, że nie złowiłem tego gdzieś na księżycu. Ja z kolei nie będę w stanie spamiętać, wszystkich regulaminów, które wymieniłem wcześniej.

No właśnie! Prześledziłem ten temat i zaczyna robić się z tego masło maślene.

Przytoczę alegorię : są u Nas w kraju ludzie którzy mają więcej niż 5 palców u jednej ręki ale czy z tego tytułu producenci rękawiczek muszą zmieniać ogólnprzyjęte standardy? Nie popadajmy w paranoje!

Jako wędkarz ze stażem przeszło 10 letnim jestem w stanie zagwarantować bardzo dobrą znajomość regulaminu PZW, który nawet do zdobycia karty wędkarskiej jest przecież elementarzem.

Mam ciut ciut więcej i mimo całej niechęci a wręcz pogardy dla całego PZW uważam, że przez te wszystkie lata chcąc nie chcąc wyciągneli jakieś wnioski i wcielili je w życie (z trudem przechodzi mi to przez klawiaturę) i z tego tytułu nie należy stawiać wszelakich zasad nabytych dzięki temu także i na tym forum do góry kołami! Fajnie jak ktoś o tej porze roku wędkuje i łowi bolenie. Bardzo fajnie ale zdecydowana większość o tej porze roku raczej jest na etapie przygotowań do właściwego ogólnopolskiego rozpoczęcia sezonu w maju. Takie są realia. A zaklinanie rzeczywistości niewiele tu pomorze.

Kolejna kwestia. Kto i w jaki sposób (zdaje sobie sprawę, iż funkcjonujemy Tutaj na zasadzie wzajemnego zaufania) będzie w stanie sprawdzić czy dana ryba jest złowiona na wodach takich a nie innych :shock: . Rodzi to kolejne wątpliwości, których i tak na dzień dzisiejszy nie brakuje.

Może być sytuacja, że na konkretnym łowisku obowiązuje całoroczny zakaz połowu np. szczupaka. Bez informacji z jakiego łowiska jest ryba można bezkarnie raczyć nas rybami od maja. Podpis z jakiej wody jest ryba załatwia sprawę. Na forum z pewnością znajdą się dociekliwi i szybko zweryfikują gafę.

Dokładnie. Pragmatycznie do tego podchodząc - kolejny problem.

etc. ...

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie musi również dać możliwość skutecznej moderacji tematów ze zgłoszeniami. Nie może istnieć punkt regulaminu, którego nie będziemy umieli wyegzekwować. Hipotetycznie - jeśli wprowadzimy punkt mówiący, że należy wrzucać zdjęcia ryb złowionych zgodnie z obowiązującymi na łowisku przepisami bez konieczności podania łowiska lub stowarzyszenia/gospodarstwa i jego regulaminu dojdziemy do sytuacji sprzed 10 lat, gdzie każdy mógł wrzucić co chce, bo i tak nikt mi nie udowodni, że nie złowiłem tego gdzieś na księżycu. Ja z kolei nie będę w stanie spamiętać, wszystkich regulaminów, które wymieniłem wcześniej.

No właśnie! Prześledziłem ten temat i zaczyna robić się z tego masło maślene.

Przytoczę alegorię : są u Nas w kraju ludzie którzy mają więcej niż 5 palców u jednej ręki ale czy z tego tytułu producenci rękawiczek muszą zmieniać ogólnprzyjęte standardy? Nie popadajmy w paranoje!

Jako wędkarz ze stażem przeszło 10 letnim jestem w stanie zagwarantować bardzo dobrą znajomość regulaminu PZW, który nawet do zdobycia karty wędkarskiej jest przecież elementarzem.

Mam ciut ciut więcej i mimo całej niechęci a wręcz pogardy dla całego PZW uważam, że przez te wszystkie lata chcąc nie chcąc wyciągneli jakieś wnioski i wcielili je w życie (z trudem przechodzi mi to przez klawiaturę) i z tego tytułu nie należy stawiać wszelakich zasad nabytych dzięki temu także i na tym forum do góry kołami! Fajnie jak ktoś o tej porze roku wędkuje i łowi bolenie. Bardzo fajnie ale zdecydowana większość o tej porze roku raczej jest na etapie przygotowań do właściwego ogólnopolskiego rozpoczęcia sezonu w maju. Takie są realia. A zaklinanie rzeczywistości niewiele tu pomorze.

Kolejna kwestia. Kto i w jaki sposób (zdaje sobie sprawę, iż funkcjonujemy Tutaj na zasadzie wzajemnego zaufania) będzie w stanie sprawdzić czy dana ryba jest złowiona na wodach takich a nie innych :shock: . Rodzi to kolejne wątpliwości, których i tak na dzień dzisiejszy nie brakuje.

Może być sytuacja, że na konkretnym łowisku obowiązuje całoroczny zakaz połowu np. szczupaka. Bez informacji z jakiego łowiska jest ryba można bezkarnie raczyć nas rybami od maja. Podpis z jakiej wody jest ryba załatwia sprawę. Na forum z pewnością znajdą się dociekliwi i szybko zweryfikują gafę.

Dokładnie. Pragmatycznie do tego podchodząc - kolejny problem.

etc. ...

Też należę do Pzw,mało tego nie jestem za jego likwidacją jak to wielu z was co ma kartę,ale zawsze Powtarzam ,zmiany,zmiany, w Pzw,bo mozemy obudzić się z ręką w nocniku.

Wernicjusz nie porównywałbym bym większej ilości palców do łapania ryb-ale masz do tego prawo.Rozumiem ,że łowisz tylko na Pzw ,mylę się?i stąd taka postawa a nie inna.

Nie wiem co masz na myśli zaklinaniem rzeczywistości,mam łowić ryby i siedzieć cicho? Po co być na forum? Znam takich wędkarzy ,ale ich na forum nie ma.

Ma być jak z tym psem ogrodnika,ja nie mogę jeść czytaj łowić i pokazywać to inni też mają tego nie robić.Idąc twoją logiką większość pije piwo to ja też mam pić,itd...

Co do wiarygodności niektórych osób i złowionych ryb-cóż pewności nigdy mieć nie będziemy.

Dasz rękę że wszystkie zgłoszone ryby ,uznane rekordy są uczciwe bez tzw.wałka ? Ja nie dam...

Rozumiem, że taki stan jak do tej pory z pkt.8 Ci odpowiada,mi nie,dlatego proszę o zmiany.

Widzę że nie jestem sam,ale niech wypowie się więcej osób.

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

Pozdro mr simpson :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fix-bud, czy mogę rozumieć cię tak, że uważasz adnotację do ryby złowionej niezgodnie z RAPR za problem?

Jak wg. Ciebie więc powinien wyglądać punkt regulaminu wstawiania zdjęć dot. aspektów prawnych i jak chciałbyś go egzekwować. Bo w końcu już sam nie wiem czy ma to być całkowita dowolność we wrzucaniu zdjęć, czy jednak jakiś ustalony porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym i inni pewnie też aby było:

zamiast Rapr

zgodnie z regulaminem danej wody,łowiska.

Dodatkowo dla rozwiania wątpliwości,opis pod fotką,jaka woda czy pzw,czy nie,inna ,to jaka.

Jest to oczywiście do ustalenia.

Żałuję że tylko my dyskutujemy,może inni uważają że nie ma o czym?

Jeśli tak to szkoda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Twój ostatni post wiele wnosi. Zgadza się bowiem z tym co tomik, jaceen, ja i pewnie wielu, którzy wzięli i nie wzięli udziału w dyskusji myśli na ten temat. Wiele osób nie dyskutuje pewnie dlatego, że ich to nie dotyczy (obowiązuje ich RAPR). Myślę jednak, że nie jesteś sam i trzeba to rozwiązać w sposób korzystny dla wszystkich stron.

Dajmy jeszcze parę dni tematowi na "wygrzanie się". Wg mojej opinii możesz już teraz śmiało wrzucać swoje prawidłowo złowione zdobycze na forum z adnotacją że łowisko na to pozwala. Nic nie powinno znikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,powiem Ci od siebie że ja nie widzę i nie widziałbym problemu jak np.Ty byś łowił smoki-sandacze,bolki i inne teraz ,pokazywał byś je

(oczywiście wszystko zgodnie z prawem),a ja nie mógłbym ich łapać,pokazywać bo u mnie tylko Pzw.

Mam nadzieję że Ci co nie chcą zmiany to nie kierują się taką zawiścią tylko czymś innym-czym ? Niech wyjaśnią jak chcą i mogą czym,po to dyskusja.Być może jest coś o czym nie mam pojęcia,proszę o uświadomienie mojej osoby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli zaklinaniem rzeczywistości,mam łowić ryby i siedzieć cicho? Po co być na forum? Znam takich wędkarzy ,ale ich na forum nie ma.

Ma być jak z tym psem ogrodnika,ja nie mogę jeść czytaj łowić i pokazywać to inni też mają tego nie robić.Idąc twoją logiką większość pije piwo to ja też mam pić,itd...

Były czasy gdy w zawodach GP brały udział zgłoszenia z zagranicy. Przykładem był Avallone z rybami spooorych rozmiarów. I też wtedy podniosła się wrzawa... .

fix-bud, weź pod uwagę ilość wód PZW do pozostałych innych. Każdy z nas ma jakąś zaprzyjaźnioną osobę posiadającą większy bądź mniejszy stawik. Można łowić tam ryby kiedy się chce i jakie się chce legalnie bez RAPR. Czyż nie? Więc mogę pochwalić się szczupakiem w marcu czy kwietniu. Mogę czy nie?

Tak jak pisałem wczejśniej. Zasada wzajemnego zaufania wypracowana a zawarta w regulaminie forum jakaś jest. Nie wszystko wszytkim się w nim podoba ale trzeba się dostosować do ogólno przyjętych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wernicjusz nie wiem czy dasz rade złowić teraz na stawach jakaś fajną rybkę ,jeśli tak ,chwała Ci za to.Po za tym znam 2 takie nazwijmy stawy z mojej okolicy i tam obowiązuje Rapr.Nie znam takich gdzie nic nie obowiązuje,bo jeśli ktoś kto ma taki staw,dba o niego,nie wiem czy pozwoli sobie na wolną amerykankę..

Po drugie spółdzielnia x czy y ma tyle wody że cho cho(np.Regalica spory kawał Odry) ,jak nie wiesz zapraszam do lektury.

Nazwy spółdzielni w poście powyżej, a z rybkami z zagranicy jeśli była wrzawa,ja o tym nie wiem,może zbyt krótko jestem na forum.

To raczej nie jest fair,jeśli ktoś wyjechał za chlebem,tylko tam może poświęcić się swojej pasji,łowić rybki,pokazywać je tu,ale nie,nie może bo koledzy z Polski ,którzy raczej w tym czasie nić nie łowią,nie pozwolą mu na to,patrz regulamin? Pies ogrodnika?

Jak o to chodzi,to wstyd..

Dla mnie jak napisałem wyżej ,nie ma problemu,jeżeli ktoś ma z tym problem to.. Trudno mi w to uwierzyć,bardzo trudno,pytanie jest inne ,dlaczego tak ma być,co Panem x czy y kieruje,zazdrość ,zawiść?

Ja bym zmienił pkt 8, forma zmiany do ustalenia,pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale namieszałeś Fix :mrgreen: Problem jest to fakt,dobrze że go poruszyłeś ale rozwiązanie będzie bardzo ciężkie... :neutral: Poniekąd wystarczyłoby pod zdjęciem dopisać z jakiego łowiska i że obowiązują tam takie i takie przepisy ale co zrobić z rybami złapanymi na prywatnych łowiskach? Słusznie zauważył ten problem wernicjusz. Co byś powiedział na zdjęcie samicy Szczupaka złapanej na przełomie marca i kwietnia w prywatnym bajorku na własnym podwórku? Chyba troszkę nie fajnie.... Ale zgodne z prawem danego łowiska ustalonego notabene przez właściciela... Ja i wielu kolegów z forum wiemy że Ty wszystkie ryby wypuszczasz po zrobieniu zdjęcia ale czy ta samica Szczupaka w tym okresie a więc w pełnej ''ciaży'' marzy o tym aby pozować Ci do zdjęcia w odmienym jak dla niej środowisku? Czy marzy o ciężkiej i wyczerpującej walce o życie? Wydaje mi się że nie.. Ja też nie jestem zwolenikiem Pzw jesli chodzi o ilość i wymiary ryb które można zabrać z łowiska,wiesz że jestem totalny C&R.Ale akurat okresy ochronne sa ok.Oczywiście jeżeli wszyscy je respektują.Z tym bywa różnie ale na to mamy mały wpływ.Ja staram się mysleć o tzw wzajemnym zaufaniu'' Pzw daje du.. przedewszystkim w grabieżczych odłowach i tu jestem na NIE. Ale to nie rozmowa o złym-dobrym Pzw.Próbuje Ci tylko uświadomić że przez tyle lat działalności,okresy ochronne ryb według mnie dopracowali perfekcyjnie.Nie wiem czy to robili z myślą o wędkarzach... ale to już inny temat. Ja wiem że jest demokracja i Kazdy na swym podwórku może robić co chce.Tylko zauważmy że jednak żyjemy w społeczności i niestety musimy się dostosować tu pozwolę zacytować sobie wernicjusza ''Nie wszystko wszytkim się podoba ale trzeba się dostosować do ogólno przyjętych standardów'' Sam łapie tam gdzie Fix.Nie wklejam zdjęć bo nie umiem

ale gdybym umiał to raczej bym sobie darował aczkolwiek wynikami na forum czasami się ''chwalę'' i parę złośliwości usłyszałem (sandacze z 6 stycznia) Jestem wędkarzem oficjalnym od 26lat i nie oszukujmy się wychowałem się w strukturach Pzw czy tego chciałem czy nie.Ryby nauczył mnie łapać Ojciec i dla niego jak i większości wędkarzy sezon Szczupakowo-Boleniowy rozpoczynał się 1 maja a Sandaczowy 1 czerwca i to było świętośc. Reasumując mnie bardziej cieszy ryba złapana w ogólnie ustalonych okresach gdy można ją łapać ale nie zamierzam zimą siedzieć w domu gdy mam możliwość poławiania ryb które w tym okresie na większości łowisk są pod ochroną.Ponieważ na tych łowiskach też większość ryb ma okres ochronny a że krótszy niż na innych.. Mam nadzieję że ludzie którzy to ustalają wiedzieli co robią i tu znów się kłania tzw ''zaufanie'' Wiem że w Polsce większość ludzi uważa przepisy-ustawy za absurdalne.Tylko żeby ogarnąc społeczeństwo niestety trzeba ustalić co można a co nie.Nie wszystkim się to podoba... Moim zdaniem moderator słusznie usuną zdjęcie,ponieważ to On ustalił zasady.My możemy,musimy,nie chcemy się dostosować,kazdego indywidualna sprawa.Wiem,forum jest dla wszystkich ale pomyślmy co by było gdyby wszyscy chcieli rzadzić w Polsce na świecie.... Rozwiązałem problem zdjęć :?: Chyba nie :???: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.