Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łosoś


Piotruś:)

Rekomendowane odpowiedzi

witam Łowie od niedawna moią ulubioną metoda jest spining niestety jeszcze nie wiem zbyt wiele w styczniu wybieram sie na Łososie tylko jest problem bo nie wiem jak i na co się go łowi prosze pomuszcie mi z góry dziękuje.

P.s jesśli pisze z błendam przepraszam jestem dyslektykiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Najczęściej poławiane są blachy whadłowe (algi, gnomy) oraz woblery. TAk się wędkuje na pomorskich rzekach, Nad morzem sprawdzają sie pilkery. Wraz z łososiem możesz liczyć też na Trocie. Tyle co ja wiem na ten temat, niestety nigdy ich nie łapałem, a spining też nie jest moją dziedziną. :wink: odpowiedziałem bo jakoś nikt się nie kwapił z odpowiedziami :smile: . Z tego co wiem bardzo trudno tą rybe jest przechytrzyć. W Styczniu wielu wędkarzy przyjeżdża nawet z dalekiej polski na łososie i Trocie ale tylko nie licznym udaje się je złapać

Pozdrowienia i rzycze połamania kija, przez łososoa oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem specem od połowu ryb łososiowatych w naszych pięknych pomorskich rzekach, nad które zacząłem jeździć dopiero w styczniu tego roku ale jedną trotkę już na swoim rozkładzie mam (szerzej opisałem to tutaj: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=839 ). A to kilka z przynęt jakich używam podczas wypraw nad trociowe rzeki:

e33ab8f244c75bc5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Są jeszcze cykady, tak bardzo nie doceniane przez wędkarzy :sad: Dobrze wykonana ma pod sobą wszystkie inne przynęty chodzące w toni. Czasami celowo przeciąża się jedną stronę, by uzyskac efekt wykładającej sie rybki, jednak prowadzenie takiej przynęty jest bardziej wymagające niż pozostałych. Nie jestem co prawda łososiowcem ;) ale uważam, że należy próbowac na to, na co mało kto łowi :mrgreen:Poczytaj :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 months later...
  • 4 years later...
  • 5 months later...
Jezeli chcesz zlowic lososia to mucha na bocznym troku

Proponuje klasyk - czarno czerwona

i raczej nie styczen a czerwiec lipiec , jak jest ciag

pozdro

PS

zimne miesiace to troc troc i jeszcze raz troc

dzięki za rady, też zapoluję na łososia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.