Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak to jest z wytrzymalością żyłek ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed sezonem myślę o wymianie wszystkich żyłek, ale czym więcej przeglądam oferty a jest ich setki na allegro tym więcej mam wątpliwości co kupić.

Kupuję żyłkę do połowów gruntowych i najbardziej zaciekawiła mnie:

PROLOGIC XLNT CAMO 0,30 wytrzymałość 6,6 kg

nad drugą którą się zastanawiam to :

DRAGON MEGA BAITS CARP MONO 0,30 wytrzymałość 9,5 kg

i tak przeglądając inne oferty zajrzałem do specyfikacji Jaxona Crocodile i z oniemiałem ;

JAXON CROCODILE CARP 0,30 wytrzymałość 16 kg

Powiedzcie mi o co tu chodzi bo zgłupiałem, czym droższa żyłka tym mniej wytrzymała ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Doczytaj dokładnie o jaką wytrzymałość chodzi. Żyłka jaxona to chłam, a podana wytrzymałość dotyczy masy ryby, którą powinieneś móc na nią wyciągnąć (nie spotkałem u innego producenta takiego czegoś). Nijak ma się to do wytrzymałości liniowej, czy na węźle, które opisują inne żyłki.

Strzelam w ciemno, że najwytrzymalsza i o najlepszych parametrach będzie sztuka Prologica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi o co tu chodzi bo zgłupiałem, czym droższa żyłka tym mniej wytrzymała ??
zależność jest taka, im droższa żyłka tym większe prawdopodobieństwo, że to co na etykiecie to i warunkach polowych. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym się czepiał - ale której nie kupisz to żadna nie wytrzyma realnej masy 6kg na węźle

chyba że będzie mocno przegrubiona

oczywiście to nie znaczy, że nie da się wyholowac karpi 15+ na którąś z nich

z żyłkami tak już jest i będzie nadal, to woda na młyn marketingowców , jesteśmy w europie - (nie Japonii czy w Usa) tu nikt nikogo nie będzie rozliczał z prawdziwości deklarowanych średnic czy wytrzymałości - niestety

a my wedkarze lubimy się łudzić, lubimy jak nas mamią, jak nas kiwają i rżną na kasę wyciagniętą z naszych portfeli na tani bajer...

niestety jedyna możliwość weryfikacji tych bzdur to mikrometr noniuszowy i waga elektroniczna

i nagle okazuje się np, że nie ma żyłki o realnej średnicy 0.20 która wytrzyma na węźle więcej niz 2.5kg albo 0.30 z 6kg wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też Miras zrobiłem przegląd i doszedłem do wniosku że trzeba by było wymienić żyłki, ale czym więcej szukam i czytam tym jestem głupszy a z ostatnich jestem nie zadowolony, chyba kupię PROLOGIC XLNT CAMO .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, jesteśmy w europie - (nie Japonii czy w Usa) tu nikt nikogo nie będzie rozliczał z prawdziwości deklarowanych średnic czy wytrzymałości - niestety

Dobrze i tanio pod karpia to np. Daiwa infinity Duo zaklasyfikowana przez I.G.F.A. :wink: Używałem 3 sezony.

Krótko miałem Star Baits milspec, nie przypadła mi do gustu, dla mnie zbyt twarda.

Ubiegły sezon łowiłem na jet fish senzor line, i dobrze było, wiem, są i tacy dla których czerwony kolor jest mentalnie nie do przejścia "bo ryba widzi i się płoszy" :wink:

A jaxon i ich parametr "fish up to" poza robieniem niedzielnym wędkarzom wody z mózgu i nakręcaniem sprzedaży, ma się nijak do rzeczywistości, a najlepszy jest motyw jak młody musi kawałek przyponu dobrać i przywiązać z żyłki normalnie opisanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaxon i ich parametr "fish up to" poza robieniem niedzielnym wędkarzom wody z mózgu i nakręcaniem sprzedaży, ma się nijak do rzeczywistości, a najlepszy jest motyw jak młody musi kawałek przyponu dobrać i przywiązać z żyłki normalnie opisanej.

Chyba że wypełni magazynek samymi jaxonami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić.

Gardner SURE CAST

Cały zeszło roczny sezon łowiłem na tą żyłkę.Zalety to miękka,mocna na węzłach i dobrze widoczna w nocy zwłaszcza czerwona. Ma małą średnice jak na 0,35 którą używam do karpiowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.