Skocz do zawartości
tokarex pontony

ZANETA


luzak11

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Drogi Kolego

Moim skromnym i jednocześnie niezbyt doświadczonym zdaniem, powinieneś użyć jak najmniej zanęty bo duża ilość może się skwasić w wodzie...poza tym w okresie wiosennym powinno się raczej "wjeżdżać" w robactwo tzn.białe, pinka, ochotka, czerwony robal :mrgreen::wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby nie Gołota, nie uciekną :wink: ..a człowiek nie wielbłąd pić musi :wink::grin:

To pomogłeś tą wypowiedzią koledze :P

najlepiej przygotować na ten okres zanętę ?

Zanętę najlepiej wymieszać w tym okresie z gliną (ok 50%), wiążącą bądź rozpraszającą lub mix glin (jeśli nie ma uciągu to sama rozpraszająca) żeby rybki nie nasyciły się za szybko.

Oczywiście istotne jest również na jaką rybkę się nastawiasz.

Zaczynamy delikatnie i w miarę efektów można nieco "pogrubić" zanętę żeby przyciągnąć konkretniejsze sztuki (wszystko zależy od tego co będzie się działo w wodzie :)). Jeśli przekarmimy na początek to już z wody tego nie wyciągniemy :P. Oczywiście robactwo mile widziane :)

Fajnym sposobem utrzymania rybki jest nęcenie kulami ziemi z jokersem (ochotką zanętową). Pyszności schowane w ziemi, ryby się tym zajmą a nie nasycą za szybko - taki torcik z wisienką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiam się głównie na karasia chociaż są tez tam leszcze, plocie, jazie a nawet karpik.

Myślałem o zanęcie uniwersalnej Trapera wzmocnioną o konopie, anyż, kuku z puszki, płatki owsiane lub pszeniczne no i oczywiście pinka, biały robaczek może troszkę czerwonego.

Zastanawiam się tez nad aromatem waniliowym czy nie będzie za wczesna pora roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałbym sie zapytać jaką polecacie zanętę na leszcza. Jest to zbiornik stojący zalew Zemborzycki. Występuje tam dużo małego leszcza. Czasami sie płoc zdarzy. Jest to dno muliste. Głębokość od brzegu na 10 m to 1m wody. Spuścili teraz wodę bo coś robią i jest taki mały stan wody. Normalnie by było ze 2 m. Jaką zanętę tam polecacie, łowie spławikiem teleskopówka i na bata! I jakich atraktorów dodawać !

Podajcie jakieś zanęty co dadać do tych zanęt czy glinę stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci tematy o Zalewie.

U mnie sprawdzał się traper fedder(zwykły, nie specjal). Mimo wszystko najlepsze wyniki na feedera miałem na zanęcie zawodniczej z allegro. Do tego pinka i białe.

Atraktorów nie dodaję, ale wszyscy gadają o pierniku, pewnie coś w tym jest.

Leszcz teraz może słabiej brać bo zaczął się wycierać na zbiorniku. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Lepki, moja sprawdzona zanęta na leszcze to MVDE Breames classic plus atraktor MVDE Caramel. Ma to tak słodki aromat, że sam byś to chciał zjeść. Dodaj do tego jeszcze sporo robactwa i wszystkie leszcze w jeziorze są Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepki, moja sprawdzona zanęta na leszcze to MVDE Breames classic plus atraktor MVDE Caramel. Ma to tak słodki aromat, że sam byś to chciał zjeść. Dodaj do tego jeszcze sporo robactwa i wszystkie leszcze w jeziorze są Twoje.

Jeśli chodzi o zwabienie leszcza, to proponuję zanęty trapera specjal, bruda zawodnicze lub milewskiego. Trzeba pamiętać, żeby dawać jak najmniej spożywki, a więcej gliny i robactwa, a uzupełnieniem zanęty może być melasa naturalna oraz ostatnio super sprawdzająca się dla mnie zblendowana kukurydza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.