Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lin 2014


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram temat.

W mojej okolicy pojawia się już coraz więcej raportów linów. Polowanie na miętusy będę powoli odpuszczał na rzecz linów właśnie.

Ruszam już w nadchodzącym tygodniu, i przez najbliższe półtora miesiąca zamierzam trochę czasu mu poświęcić.

Dzielcie się spostrzeżeniami i relacjami z połowów tej pięknej ryby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przepraszam za post pod postem ale wydaj mi się to uzasadnione.

Kolejne weekendowe podejście do linów - tym razem jedno z ulubionych jezior goło Giżycka - dwa ranki i jedne wieczór - znowu na tarczy :evil: - gadałęm z jednym gościem który prowadzi pensjonat i do tego sam dużo łowi - twierdzi że lin strasznie ospały... co kolwiek to oznacza...

w weekend majowy nierównej walki ciąg dalszy... czas popróbować na kolejnym jeziore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaliczyłem zwycięskie starcie z życiowym linem i chętnie pochwalił bym się zdjęciem gdyby nie fakt, że przed samym cykaniem ryba zbiegła z moich rąk prosto do wody.

Potworem nie był, tak między 40 a 45 cm ale hol kijem bez kolowrotka na przyponie 0,10 mm dał mi dużo frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sukces i za mną - trafił się mały grubasek 35cm, dodatkowo ojciec złapał podobnego oraz z info od znajomych którzy złapali dwie 1,5kg sztuki - coś się zaczyna dziać - szkoda że w weekend pogoda się załamała bo pewnie jeszcze coś by się wyciągnęło.

Pozdr dla fanów "zielonych krasnali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z rana kolejny 35cm zacięty "tylko tylko" w pyszczek oraz trzy brania linowe ale niestety po zacięciu wyjmowałem tylko "wymemłane" robaki - klasyczne zachowanie na wiosnę, czyli długa zabawa jedzeniem... walczymy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jakich rozmiarów haczyków używacie do połowu linów ?

W zależności od łowiska i przynęty od 6 do 10.

Przy okazji chciałem się pochwalić swoim nowym skromnym pb lina - 42cm, wziął na rosówkę na głębokości ok. 2,5m na haczyku nr 6, około godziny 2:30 w nocy.

thumb_10374888_641888229227799_6101578948590462783_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie i Panie jak u was sytuacja z linami się przedstawia ??

U mnie sprawa dość dziwna bo przez cały tamten tydzień złowiłem ich kilkanaście sztuk ale ich wymiar to max 30cm, większe się gdzieś pochowały... albo coś źle robię. Przynęta to białe z czerwonym, na nic innego nie chcą brać pomimo że również sypię kukurydzą. Jakieś pomysły ?? i spostrzeżenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.