Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek SHIMANO-pomoc w wyborze


sir.miczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady, informacji w dobrze kołowrotka.

Szykuję się do zakupu kołowrotka SHimano -> to jest akurat pewne bo zawsze było to moje marzenie :)

Dylemat polega na wyborze modelu. Łowię na spławik , rekreacyjnie, sprzęt którym dysponuje raczej dostawałem w spadku, ma już wiele lat i chciałbym sobie kupić coś porządnego.

Moje typy to (kołowrotki z przednim hamulcem):

-używany Exage 1000-3000 do 150zł model FC

- nowy Exage 1000-3000 model FD 2014

-jakiś używny stradic max do 400zł ostatnio byl model FB

-zainwestować w nowy model stradic FJ 2014, aczkolwiek dużo czytałem o tej produkcji malezyjskiej , tu cena jest poniżej 600zl

teraz pytania :)

czy warto dokładać do nowego Exage czy też szukać uzywki Stradic'a

czy też produkcja " nie japan", nowy model 2014 FJ jest warta zainwestowania pieniążków.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

sir.miczu, jesteś pewien, że chcesz wydać tyle pieniędzy na kołowrotek do rekreacyjnych połowów spławikowych (mówię o nowym Exage i Stradicu)? 150 zł to max jaki osobiście był wydał na kołowrotek do tych celów.

Sam od ponad dwóch lat używam Catany 2500 do lekkiego spinningu i spławika i szczerze mówiąc nie mam żadnych zastrzeżeń (mając na względzie cenę, którą zapłaciłem - ok 130 zł).

A tak na marginesie to na jakich rodzajach wody łowisz (rzeki, jeziora, stawy) i na jakie ryby się nastawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowie na stawach, karaś,lin, karp max 2kg

generalnie chodzi mi o to czy roznica w exage a stradic jest warta tych pieniędzy czy też nie:)

ale jezeli do takich połowów kupno stradic'a to bezsens to tez też weznę to pod uwagę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łowie na stawach, karaś,lin, karp max 2kg

generalnie chodzi mi o to czy roznica w exage a stradic jest warta tych pieniędzy czy też nie:)

ale jezeli do takich połowów kupno stradic'a to bezsens to tez też weznę to pod uwagę ;D"

Jak to mówią "kto bogatemu zabroni" :mrgreen:

A poważnie myślę że catana zupełnie wystarczy i nie ma potrzeby wydawać więcej na kołowrotek do Twoich celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.