Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Shimano alivio specimen dx czy Daiwa black widow carp ?


arturos2012

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuje karpiówki do 240-250zł dodam że to będzie moja pierwsza karpiówka, i mam kilka pytań:

1) jaką długość wybrać 3,6m czy 3,9m wolał bym mieć trochę dłuższe wędzisko bo będę też łowił na łowiskach gdzie zestaw trzeba wywalić daleko

2) 3 lbs wystarczy czy lepiej 3,5lbs bo chciałbym się też pobawić troche z materiałami pva

Do oka mi wpadły dwie wędki w moim przedziale cenowym

shimano alivio specimen dx oraz daiwa black widow carp ? słyszałem że shimano jest troche bardziej kluskowate z kolei daiwa miała jakieś problemy z pękaniem podczas rzutu to prawda ? oczywiście jestem też otwarty na inne propozycje wędek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

widze że totalna cisza, może gdyby ktoś miał Shimano alivio specimen dx lub Daiwe black widow carp to by wstawił jaką recenzję? albo gdyby ktoś miał doświadczenie z obydwoma wędkami to by mógł mi odpowiedzieć na pytanie która z nich jest sztywniejsza? był bym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturos2012, są to kije o podobnej akcji,czyli typowe paraboliki. :wink:

Kije zazwyczaj dobiera się do wzrostu użytkownika. Co do rzutów z pva to tymi kijkami nie poszalejesz. Rzuty nawet 3,5 lb to max 80 m i to przy dobrej wprawie.

Lepiej dołż nie wiele więcej i kup Anaconde Base,lub szukaj używki na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Stary post ale ciekawy!

Kij dobiera się do wzrostu?

Z całym szacunkiem...ale co to za bzdury!

Stereotyp z lat 60,który nijak się ma do obecnego sprzętu.

Najważniejsza jest technika...potem reszta,spróbuj kijem 3,60 rzucić PVC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano alivio dalej rzucisz mniejszym obciazeniem np 30 - 40 gr jest miększy na końcu kija od daiwy i dlatego lepiej spręzynuje. Natomiast daiwe mozesz bardziej przeciązyc jest to sztywniejszy kijek. Sam uzywam daiwy 3lbs i jest to naprawde mocny kij. Mozna tym spokojnie karpia 20kg wyjac. Napewno shimno wybaczy wiecej błedów jest miększy i lepiej bedzie amortyzował odjazdy. Ale tak jak koledzy wyżej pisli jest kluskowaty. Zalezy co kto woli. Którego byś kija nie wybrał to i tak nie pożałujesz. Oba kije naprawde swietne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kolego ja mam alivio cx i dx i jestem bardzo zadowolony.

i da się tym rzucić i wyciągnąć rybę.

z pva też daje radę . rzucałem tym z woreczkami i uciągnął.

jeżeli to twoja pierwsza karpiówka to myślę że to dobry wybór. jak weźmie ci coś większego to kij będzie ci pomagał a nie przeszkadzał bo dobrze amortyzuje odjazdy. ostatnio to ćwiczyłem na miśku ponad 10kg i jak mocniej odjeżdżał to kij amortyzował idealnie.

nie wiem jak to jest ale chyba im bardziej doświadczony tym twardszy kij (jakby to nie zabrzmiało :razz::lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Z całym szacunkiem...ale co to za bzdury!

Stereotyp z lat 60,który nijak się ma do obecnego sprzętu.

Najważniejsza jest technika...potem reszta,spróbuj kijem 3,60 rzucić PVC

Pozostawie to bez komentarza.

Jak wobec tego skomentujesz faceta o wzroście 160cm rzucającego kijem 3,90 ?

Zresztą żeby daleko nie szukać poszukaj filmików jak rzuca Frank Warwick, niski facet z odpowiednią techniką...

Próbowałeś 3,60 rzucić PVA...jeśli nie wyjdzie to próbuj dalej..z czasem się nauczysz....powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.