Skocz do zawartości
tokarex pontony

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że mało mam czasu by wedkowac zainteresowałem sie spiningiem, gdyz jezdzac pod wieczor na rowerku (proba poprawy brzucha i wyrzutu nikotyny z płuc ) objezdzam zalew , to bedzie przerwa na relkaks i chwile odpoczynku . Nigdy nie łowilem na spinning , wiec mam kilka pytań . Posiadam spinning york 270cm( kilka lat temu nowka kupiona z butelke ) chyba CW do 35 lub 30. Planuj podczepic robinson caravel 257 , zylke mam nawinieta 22 . Co do prowadzenia przynety to duzo poczytałem , wystepujace u mnie gatunki to w duzej mierze okon sandał szczupak . Teraz pytania : czy stosować wolfram? Jakie przynęty zakupic na początek ( chce przeznaczyc ze 30-40 zł ) jesli mi sie spodoba przeznacze wieksza kwote, napewno chciałbym złowić pierwsza rybe w zyciu , to chyba polecicie jakąs przynete okoniową , bo nie mam zadnej koncepcji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak są szczupaki to zawsze dawaj wolfram. Co do przynęt to w takim budżecie kup kilka gum, do tego jakąś obrotówke. Jakie przynęty to już zależy od zbiornika, napisz gdzie zamierzasz łowić to może coś podpowiem bo widze, że jesteś gdzieś z moich stron :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma być początek to idź w klasyki, alga 1 , mors 1 , manns predator 3 , z obrotówek mogę polecić Ci vibraxy ze względu na wysokie możliwości rzutowe z brzegu , rozmiary 2-3 będa idealne, z kolei jeśli chciałbyś poszukać okoni dla mnie nr 1 są 4cm kopyta relaxa i mannsa , bardzo fajnie pracujące z bocznym trokiem albo poprostu 4-5g główka + śrucina przed nią...łowiąc z brzegu zaopatrz się też koniecznie w chociaż jedną żabkę mannsa ,obławianie nią pasów trzcin to piękna sprawa a brania szczupaków są nie do podrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory też klasyki, obrotówki srebrne / miedziane ewentualnie coś w stylu black fury czarna paletka w zolte albo czerwone kropki, przy gumach szczupakowych żółty i perłowy z czarnym grzbietem, okoniówki to motor oil , gencjana , seledyn z brokatem , żółty , perłowy , i ostatnio ciekawe efekty miałem na wszystkie kolory przezroczyste z brokatem firmy ga-ma (4cm twisterki) fajnie imitują narybek, gumowe żaby z mannsa zawsze brałem te ciemno zielone...na początek napewno Ci wystarczy żeby zdecydować czy spinning to Twoja metoda ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to Suchedniów bardzo płytki, ale sandacza jest całkiem sporo. Na Rejowie są głębsze miejsca, ale myśle, że główki z przedziału 5-10gram wystarczą. Kolorki klasyczne, nie ma co kombinować. Jakaś perła, biały, jasna zieleń, żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boopme

Ja po przeczytaniu wielu wypowiedzi, gumę stosuję z podbiciem, dwa ruchy szczytówką do góry + dwa pokrętła korbką. Nic dotychczas nie złowiłem, ale byłem tylko dwa razy nad wodą jeśli chodzi o spinning bo dopiero zaczynam. Kolor gum już potrafię dobierać do pogody. Zastanawia mnie tylko jak prowadzić blachę, szybko-wolno czy stałym tempem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Panowie w tym roku postanowiłem spróbować swoich sił w spiningowaniu. Mam fajne starorzecze Warty gdzie występuje spora ilość szczupaka,bolenia, okonia i sandacza. Jak to na starorzeczu sum również się może pojawić. Głównie chciałbym skupić się na szczupaku i bardziej "pod niego" skompletować sprzęt, ale w miarę możliwości chciałbym w miarę komfortowo łowić inne gatunki (boleń,okoń). Jaki kij możecie polecić w okolicach max 500pln. Jak możecie to proszę podajcie przykładowe modele na które zwrócić szczególną uwagę. Kołowrotek posiadam Spro Red Arc 10400, myślę że da sobie radę. W łowisku jest dużo zielska, szczególnie w okresie letnim jest MASAKRA, i tu pytanie: stosować żyłkę czy plecionkę? Co do przynęt na które planuję łapać myślałem o woblerach pływających, blachy rozmiar 2,3,4 no i guma oczywiście.

Z góry wielkie Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kija ci nie polecę, bo nie jestem sprzęciarzem. Powiem tylko że za 500 zł ja kupiłbym pewnie z 4 - 5 kijków:) Jeśli na starorzeczu jest dużo zielska, to na pewno nie może być to bardzo mięciutki kijek, tylko taki którym pociągniesz rybkę trochę na siłę. Co do przynęt, to ja w tego typu łowiskach na szczupaka stosuję niemal wyłącznie gumy (głównie duże relaksowskie kopyta w naturalnych barwach) na bardzo lekkich główkach (3 - 4 g). Prowadzę powolutku nad roślinnością z przerwami gdy pozwalam przynęcie opadać. Gumy w odróżnieniu od woblerów i blach mają tą zaletę, że nawet jak zahaczą o zielsko to ich praca nie gaśnie od razu. No i łowię głównie na plecionkę, bo znacznie łatwiej odróżnić wtedy branie od zielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego indyczek1 będziesz łowił z brzegu, czy z wody? Zakup sobie coś ze stajni Dragona, czy Kongera - powiedzmy o cw 5-20gr, bądź cw 5-25 - sprawdzi się Tobie na okoniach, szczupakach, czy boleniach. Łów na plecionkę, znacznie lepiej przewodzi brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za odpowiedzi.

Łowił będę tylko z brzegu. Myślałem właśnie o Dragonie lub Daiwie, czytam w większości same dobre opinie na ich temat. Posiadam Float Dragona Silver Edition i jestem z niej jak najbardziej zadowolony (fajna praca, wędka "sprężysta" a taką akcję lubię. Na karpie,liny idealna wędka na spławik). Prawdopodobnie wybiorę właśnie coś z tej 2-ki. Powiedzcie mi jeszcze jaką ewentualną grubość plecionki nawinąć na kołowrotek. Mam do dyspozycji tylko 1 szpulę, na drugiej nawinięta żyłka właśnie pod spławik.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich. Jestem na kupnie kija Mikado Black Draft 260 10/60. Bede lowil na stawach i jeziorach. Na niektorych z nich chodza szczuple po 10 kg i sandaly do 5/6 kg. jesli cos wiecie na temat tego spina to prosil bym o opis. dziekuje slicznie i zycze polamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.