Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam! Zakupiłem niedawno spinig JAXON FAVOURITE 2,70m 5-25g, jednak jestem początkujący i nie wiem jaki dobrać kołowrotek, czy możecie doradzić coś niedroiego a jednocześnie dobrego.

Z góry dzienks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, Na forum znajdziesz dział kołowrotki i tam znajdziesz odp na swoje pytanie, a jeżeli uznasz że Cię to niesatsfakcjonuje zawsze do którymś z tematów możesz zadać pytanie. Lojalnie przestrzegam przed zakładaniem nowego tematu dotyczącego zagadnienia kołowrotków spinningowych, bo takich tematów jest już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam !

Od niedawna zacząłem interesować Spiningiem.

Dziś mam zamiar wybrać się do sklepu Wędkarskiego i zakupić za jakieś 30 zł troszkę przynęt.

Che polować na okonka lub szczupaka i może doradził by mi ktoś co mam kupić wielkość firma. Aha łowię na rzece Prosna może znacie to w Łódzkim. Mało znam sie na spiningu ale przeczytałem już wiele artykułów na ten temat oraz książek. Mam nadzieje że mi pomorzecie.

Wielkie dzięki z Góry. :)

Pozdroo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zakup fajny tylko ze ja bym kupil wiecej obrotowek (np od nr. 1-3) i moze jakiegos woblerka. Gumy niby fajna sprawa ale na poczatku ciezko sie wczuc. Ja nadal tego nie skumalem i przeskoczylem na woblery bo fajniejsza zabawa no i rybki w koncu sa :cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
No zakup fajny tylko ze ja bym kupil wiecej obrotowek (np od nr. 1-3) i moze jakiegos woblerka. Gumy niby fajna sprawa ale na poczatku ciezko sie wczuc. Ja nadal tego nie skumalem i przeskoczylem na woblery bo fajniejsza zabawa no i rybki w koncu sa :cool::lol:

Moim zdaniem fajniejszą zabawę sprawiają gumy. Można je prowadzic w wiele sposobów, przy czym, jakby sie nie prowadziło, to taka guma zawsze "pracuje", więc polecam kopyta , rippery. Takie gumy łapią o wiele mniej zaczepów niż typowy wobler co ma dwie kotwice i ster który skutecznie zbiera zaczepy. Jednym minusem gumek to to , że mają tylko jeden hak, szczupaki o wiele częściej sie spinają niż przy woblerach czy obrotówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedno branie ale nic z tego. Wziął szczupaczek bo widać na gumie ślady po zębach. Wziął na tą biało-czerwoną z brokatem. Ale myślę że jak na początek to dobrze. ;p Ale myślałem chociaż weźmie jakiś okonek a tu tylko jedno branie. Byłem na początku na starorzeczu ale tam sie nie dało łapać pełno roślin we wodzie i przynęty sie tylko haczyły wiec poszedłem na rzekę i tam tylko jedno branie. Aha i czy mógł by mi jeszcze ktoś odpowiedzieć na parę pytań odnośnie spiningu na g bo nie chce forum zaśmiecać proszę pisać na 6989240. Dzięki i Pozdroo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamioBear,

pisz na forum :!: nawet jeżeli zadasz z pozoru prostu czy banalne wręcz pytania to warto....

to na pewno forum nie zaśmieci ale je wzbogaci (chyba że te pytania już wcześniej zadawano...ale od tego jest opcja szukaj :wink: ), bo być może pojawi się ktoś kto też będzie uczył się spinningować i będzie miał te same problemy i wątpliwości co twoje. wtedy znajdzie temat i znajdzie odpowiedzi nie musząc czekać, aż ktoś mu odpowie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie specjaliści od spina przepraszam że poziom merytoryczny poniżeszego posta bedzie poniżej p.m ale taka jest moja wiedza na temat tej metody :oops:

A wiec pytanko\a :mrgreen:

1. Czy zaczynając zabawe z spinem można do tego celu uzyc spławikówki o m.w 15-30g?

2. Jakie są najlepsze przynęty dla początkujących?

3. Jak prowadzic przynęte. Jakie są metody itp itd :grin:

Moim zdaniem fajniejszą zabawę sprawiają gumy.
Do fajnej zabawy wolę nie używać gum :lol::lol:

Jestem tu nowy ale ten post zasługuje na jakaś Złotą Czcionke albo coś w tym rodzaju :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zaczynając zabawe z spinem można do tego celu uzyc spławikówki o m.w 15-30g?

Niby wszystko można :wink: z tym ze łatwiej się zniechęcić do czegoś nie używając sprzętu specjalnie do tego przeznaczonego. Co do samych wędzisk jest tego całe mnóstwo na forum.
2. Jakie są najlepsze przynęty dla początkujących?
Czym dłużej się wędkuje tym bardziej wszystkie przynęty wydają się być coraz trudniejsze. Poczytaj forum np.: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3325
3. Jak prowadzic przynęte. Jakie są metody itp itd :grin:
No tutaj na to pytanie można by książkę napisać.

Powiedz nam więcej, gdzie masz zamiar łowić i jaka ryba ma być twoim celem lub po prostu jaka ryba występuje najliczniej na twoim łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zajmowałem się metodą gruntową i spławikową. Teraz postanowiłem spróbować spiningu. Teorię zgłębiam już od pewnego czasu, a życie pokaże co wyjdzie z tego w praktyce. Zacząć muszę od skompletowania sprzętu i tu pojawia się problem. Chodzi o zakup wędziska. Po zapoznaniu się z tematami na forum byłem zdecydowany na wybór między dwoma firmami - Dragon i Shimano (chodzi mi o sprzęt ze średniego przedziału cenowego). Jednak po ostatnich postach dotyczących Dragona, skłaniam się w stronę Shimano.

Poradźcie, która z wędek będzie lepsza: Hyperloop czy Catana.

Dodatkowo chciałem zapytać czy dobrze rozumiem to, że oznaczenia w tej firmie AX i BX dotyczą jakości wykończenia i wyposażenia wędzisk? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko można :wink: z tym ze łatwiej się zniechęcić do czegoś nie używając sprzętu specjalnie do tego przeznaczonego.

Nom własnie nie wiem czy jest sens kupowania wedziska i młynka bo tak naprawde nie miałem nigdy styczności ze spinem i nie wiem czy bedzie to wyglądało tak jak sobie wyobrażam :roll:

Powiedz nam więcej, gdzie masz zamiar łowić i jaka ryba ma być twoim celem lub po prostu jaka ryba występuje najliczniej na twoim łowisku.

A wiec staw ok 1ha. Dosyc głęboki max ok 9-10m Trzciny wokół brzegu i podobno spory szczupak który miałby byc celem moich wyprwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zaczynając zabawe z spinem można do tego celu uzyc spławikówki o m.w 15-30g?
Wszystko można, tylko tak jak napisał Keri, łatwo się możesz zniechęcić. Popatrz: http://www.allegro.pl/item249484601_konger_carbomaxx_2_70m_10_25g_zylka_gratis_100m.html albo to http://www.allegro.pl/item249860702_konger_aviator_spin_270_30_240_30_hit_2007.html to nie są wygórowane pieniądze. Do tego coś takiego np http://www.allegro.pl/item248123576_cormoran_rodeo_gti_11_pif_2000.html i na początek sprzęt masz, a jak się Tobie spining nie spodoba to przerobisz sprzęcik na gruntówkę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zaczynając zabawe z spinem można do tego celu uzyc spławikówki o m.w 15-30g?
Wszystko można, tylko tak jak napisał Keri, łatwo się możesz zniechęcić. Popatrz: http://www.allegro.pl/item249484601_konger_carbomaxx_2_70m_10_25g_zylka_gratis_100m.html albo to http://www.allegro.pl/item249860702_konger_aviator_spin_270_30_240_30_hit_2007.html to nie są wygórowane pieniądze. Do tego coś takiego np http://www.allegro.pl/item248123576_cormoran_rodeo_gti_11_pif_2000.html i na początek sprzęt masz, a jak się Tobie spining nie spodoba to przerobisz sprzęcik na gruntówkę :wink:

Dzięki wielkie za odp :wink: Tak prawde mówiac to na wedke to na taki zestawik mółgł bym wydac wiecej tylko prawde mówiac jeśli sie w to nie wkrece to szkoda kasy topic, ale jesli jest tak jak mówisz to luz :mrgreen:

A czy na taki kij dało by rade ewentualnie jakiegoś trupka albo żywca załóżyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.