Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przygotowania do Egzaminu - katalog ryb


Shrek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi pomóc i wskazać gdzie znajdę katalog ryb dozwolonych do łowienia oraz tych prawnie chronionych. Oczywiście chodzi mi o katalog poglądowy - taki do pooglądania.

Tekstowy - znalazłem i może się komuś przyda: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf strona 28 i 29.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z serducha poradzę ci, żebyś nie robił z tego egzaminu jakiejś matury. Przeczytaj go raz powoli i ze zrozumieniem, głębiej wczytaj się i zapamiętaj swoje obowiązki i zasady wędkowania oraz wymiary i okresy ochrony najważniejszych gatunków, jak szczupak, sandacz, lin, płoć.

Regulamin jest po to, żeby go przestrzegać, nie żeby znać na pamięć. Ja już czytałem go tyle razy od tyłu, przodu i od środka, a nadal mam przy sobie w podręcznej skrzyneczce kopię, gdy chcę się czegoś upewnić. Nikt nie będzie cię oblewał za nieznajomość okresu brzany karpackiej, czy nieumiejętność rozpoznania minoga, czy nawet łososia (dla mnie łosoś vs troć to dalej bukmacherka).

Dlatego, żeby oszczędzić swój czas podejdź do tego tematu sumiennie, ale bez wielkiej spinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zdawałem naście lat temu - jednak wtedy trafiłem na starego ubeka - przemaglował mnie ze wszystkiego co było możliwe - nawet z dat ochronnych ryb w bałtyku.

Ledwo co zdałem.

Jak łowiłem na rzekach - zawsze miałem podręcznik - ilustrowany ze sposobami wiązania haczyków, przypon, kolorowymi rybkami, okresami i długościami.

Dla mnie totalnie powalone jest egzaminowanie z pamięci. Każdy rybak powinien wiedzieć lub wiedzieć gdzie to znaleźć w książeczce. Albo - albo.

Ale spokojnie - to czysta logika te przepisy i nie ma problemu jednak troszkę sprawiają mi problemy z fachowym nazewnictwem.

Musze sobie poprzypominać jak wyglądają rybki - poza tymi na talerzu :razz:

Suma, szczupaka, płoć, okonia, leszcze to bez problemu a inne - właśnie trzeba potrenować.

Będzie dobrze - teraz siedzą tam ludzie - podobni do rybek w obecnym stanie wód - lekko śnięci. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.