Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Różnice w dwóch kołowrotkach firmy Shimano ?


Shrek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Czyli płytka - coś znalazłem w opisie u jednego sprzedawcy. Jeśli o to chodzi. :razz:

Zaczyna mnie to juz wszystko irytować. Ktoś powie co mam kupić ale zostawia mi wybór i tu uruchamia się szwędacz. :mrgreen: Chyba zamknę oczy i wybiorę coś. Ot, metoda losowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Chyba miałeś na myśli przedni hamulec?

Górny hamulec? :shock:

Tak chodziło mi o przedni, różnie się w różnych rejonach widzę to nazywa , u nas wielu mówi górny i dolny hamulec. Jak by na kołowrotek nie patrzył zawsze moim tylko zdaniem sprzęt z przednim hamulcem jest precyzyjniejszy i trwalszy niż taki sam model z wersją hamulca tylnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet mi powiedzieli w sklepie do którego się udałem. Natomiast teraz jest dylemat co wybrać. Coś kupię bo używam sprzętu kolegi a szkoda popsuć. :razz:

Chyba zrobię tak jak mówiłem - "orzeł reszka" i ten zamówię. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Jeśli szukasz do spiningowania to powiem Ci że ja używam Mistral Hi-Tech 3000 i żadna Catana z tych co wymieniłeś nie jest lepsza w pracy od tego kołowrotka a łowiłem każdym z nich. Ja oczywiście łowię na plecionkę i Barkleyem 2.40 z przelotkami z stali nierdzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz do spiningowania to powiem Ci że ja używam Mistral Hi-Tech 3000 i żadna Catana z tych co wymieniłeś nie jest lepsza w pracy od tego kołowrotka a łowiłem każdym z nich. Ja oczywiście łowię na plecionkę i Barkleyem 2.40 z przelotkami z stali nierdzewnej.

Chyba zaraz oszaleję :mrgreen: Czy ja mam być łysy?

Czy to ten? http://wedkarstwo.istore.pl/pl/kolowrotek-mistral-aqua-spin-3000-fd.html

Tańszy od tamtych co podałem. :grin: Już mnie to cieszy. Zaraz zamówię ale poczekam na jeszcze dopasowanie wędki. Musi być teleskop !!!! Najlepiej aby na spining i do spławika kiedy mnie ręka zaboli. :lol::lol::lol:

A Twoja wędka to? http://studiowedkarskie.pl/wedka-berkley-cherrywood-hd-spin-240m1540g-p-11906.html

Zaczynam Cię lubić. Może znajdziesz mi dobry teleskop - cena Barkley-ów - też fajna i na kieszeń człowieka. :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Zaraz zamówię ale poczekam na jeszcze dopasowanie wędki. Musi być teleskop !!!! Najlepiej aby na spining i do spławika kiedy mnie ręka zaboli

Wędka do spławika to nie to co do spiningu i na odwrót, wędka spiningowa teleskopowa nadaje się do ganiania krów na pastwisku a nie do spiningowania. Spining tylko dwu skład a najlepszy byłby jednoczęściowy ale długość transportowa bywa problemem. Co zaś do tego że ręka Cię zaboli to przy modelu spiningu jaki ci podałem nie odczujesz bólu po 8h machania kijem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Integra to cienki model i na byle rzeczce go zajedziesz. Co do modelu kołowrotka jaki ja używam to może oni jeszcze mają na stanie zadzwoń zapytaj http://archiwum.allegro.pl/oferta/mistrall-hi-tech-spin-fd-3000-9-1bb-i2606614615.html

albo Ci widać że mają na stanie teraz http://allegro.pl/mistrall-hi-tech-spin-fd-wss-3000-sandacz-szczupak-i4831535982.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha, ha, ha !!!

Zobacz jaki numer - zobacz na opis tej aukcji - http://allegro.pl/mistrall-hi-tech-spin-fd-wss-3000-sandacz-szczupak-i4831535982.html - jest małymi literkami: Mistrall Hi-Tech Spin FD 2000 a nie tak jak w opisie Mistrall Hi-Tech Spin FD 3000 aczkolwiek ten skrót WSS jest zastanawiający (moze to tak jak - że podobny, lub na bazie, lub prawie taki sam :mrgreen: )

Tak więc to nie żadna zupa - 124 PLN !!!

Zobacz tu jest za 109 PLN http://wedkarstwo.istore.pl/pl/kolowrotek-mistral-hi-tech-spin-2000-fd.html#op1

Może wziąć właśnie ten 2000. Znaczna różnica to to chyba nie jest. Ja mogę jej nie poczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Może wziąć właśnie ten 2000. Znaczna różnica to to chyba nie jest. Ja mogę jej nie poczuć.
Model 2000 ma mniejszą pojemność szpuli i tyle, niczym się nie różnią więcej no poza wagą, bo 3000 będzie ciut cięższy. Ja rzucam daleko i ciężkimi wahadłami i woblerami więc potrzebowałem większy zapas na plecionkę, mam nawinięte 130 metrów 0,12. Jak nie będziesz daleko rzucał tj. będziesz machał poniżej 60 metrów ani nie będziesz wysnuwał plecionki czy żyłki z szpuli na rzece to możesz kupić model 2000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie - to sprawa załatwiona - prawie. :)

Zrobię tak jak z PW - jutro a może nawet dziś :mrgreen: (no już dziś :razz: )

Ja mam zamiar z główkami max do 15g. Na więcej sie nie zamierzam. :grin: Może jak jakiś wiatr - ale raczej tak do max. 15g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się stało - zostałem szczęśliwym posiadaczem kołowrotka MISTRAL HI-TECH SPIN 3000.

Kupiła mi go moja kobita. :razz: Teraz muszę się spisać w nocy.

Jezuuuuuuu - za kołowrotek tyle poświęceń, do czego to doszło.

Czekam na przesyłkę z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.