Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2015- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy w regulaminie brakuje takiego gatunku ryby jak krąp czy oślepłem? Jeśli specjalnie nie ma opcji zgłaszania tego gatunku, to się trochę zawiodę, bo dziś udało mi się złowić takiego krąpia, że chyba już z 10 lat takiego krąpiska na oczy nie widziałem, że aż sobie z nim zdjęcie zrobiłem :D:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w regulaminie brakuje takiego gatunku ryby jak krąp czy oślepłem? Jeśli specjalnie nie ma opcji zgłaszania tego gatunku, to się trochę zawiodę, bo dziś udało mi się złowić takiego krąpia, że chyba już z 10 lat takiego krąpiska na oczy nie widziałem, że aż sobie z nim zdjęcie zrobiłem :D:sad:

Nie ma krąpia, bo nie jest notowany w rekordach Wędkarskiego Świata, które jak wiadomo są punktem odniesienia do punktacji. W przyszłym roku można pomyśleć nad dodaniem tego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy jest jakiś problem techniczny z akceptacją zgłoszeń? Bo widzę, że jest kilka oczekujących na akceptację pomiędzy już zatwierdzonymi. Jeśli to nie techniczny problem to mogę się domyślać co jest powodem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być upierdliwy, ale czy dodane dwa leszcze kolegi mikwed1, nie są jednym tym samym? Ryby na zdjęciach wydają się identyczne i leżą w identycznej pozycji :roll:

Wiem, że to dziwnie wygląda :)- takie mam łowisko, że łowie leszcze 47-55 cm - napisałem wyjaśnienie, że często łowie jednego dnia podobne wymiarowo ryby - wczoraj np. złapałem 3 leszcze 42,43,43 - żeby nie było właśnie takich niedomówień, dołożyłem zdjęcie na którym są obydwa Leszcze koło siebie. A fakt, że w pierwszej turze zgłosiłem 2x tą samą rybę - ale jak tylko się zorientowałem pisałem do ROBAL-a i TOMEK1 o wyrzucenie jednej i sprostowanie.

Teraz przeglądałem zdjęcia - to chyba jest ta sama ryba - można podmienić zdjęcie ?, bo mam inne, - ryby są takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych wątpliwości jest to ta sama ryba, a błąd popełniłeś dwukrotnie. Zgłosiłeś 4 ryby, a fotki są tylko dwóch. Podmieniaj.

A pawciobra dalej wrzucasz fotki bez miarki... O ile w przypadku 2metrowych sumów jest to zrozumiałe, tak w przypadku sandaczyka 56cm dałoby się z miarką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych wątpliwości jest to ta sama ryba, a błąd popełniłeś dwukrotnie. Zgłosiłeś 4 ryby, a fotki są tylko dwóch. Podmieniaj.

Nie umiem podmienić zdjęć - po 30 minutach nie można wprowadzać zmian.

Dodałem nowe zgłoszenia z nowymi zdjęciami - jednocześnie proszę o usunięcie 1go zgłoszenia z 01,09. i pierwszego zgłoszenia z 03,09-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pawciobra dalej wrzucasz fotki bez miarki... O ile w przypadku 2metrowych sumów jest to zrozumiałe, tak w przypadku sandaczyka 56cm dałoby się z miarką..

Jak zaczną wszyscy dodawać zdjęcia z miarka, to wtedy możesz zacząć mnie oczerniać.

W którymś poście wcześniej pisałem, aby dodawać ryby przy miarce. Skoro nie trzeba, to już jest tylko wolą Robala czy zaakceptuje zgłoszenie lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację. Widzę ze dwie inne osoby, które tak robią. Sam może aż tyle ryb nie zgłaszam, ale nie widzę problemu w robieniu fotek z miarką.. Sprawiają na pewno mniej problemów niż selfie. Zauważ, że zgłoszenia Luzi wiszą, ponieważ czekamy na fotki z miarką.

Z jednej strony słusznie podkreśliłeś, że skoro nie wszyscy nie wrzucają, to ty też nie będziesz. Z drugiej wyobraź sobie, że teraz o miarce zapominamy i można wrzucać jak się chce. Wiarygodność spada (nie piszę o twoich rybach, te wyglądają na swoje). Na miejscu Robala zatrzymałbym wszystkie zgłoszenia bez miarki - nie licząc sumów. No ale być może to moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabawa przeradza się w niepotrzebną złość. Sam cieszę się , że w tym roku nie wziąłem udziału.

Panowie nie jesteście dziećmi , więc postawcie się na miejscu Robala , który poświęca swój czas. Nie ułatwiacie mu zadania przez co traci go niepotrzebnie więcej , a który moze poświeciłby na moczenie kija , bo przecież też sam startuje. Nagrody są fajne , ale chodziło chyba bardziej o prestiż.

I dziwi mnie jeszcze jedno ,że zamiast ciągnąć w górę ( inni robią z miarką to ja też ) to idziecie w drugą stronę i patrzycie ile jeszcze osób tak zrobi.

Robal odrzuć zdjęcia bez miarki (oprócz sumów) i nie będziesz się musiał męczyć w przyszłości.

Sam w zeszłej edycji robiłem zdjęcia rybom obok wędki ,bo zapomniałem miarki. Czas na wrzucenie zdjęcia to 30 dni więc raczej znajdzie się chwila by zrobić zdjęcie miarki z wędką.

W regulaminie chyba jest napisane że obok rzeczy do których można się odnieść co do wielkości ryby.

I proszę Panowie bez napinki to tylko zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabawa przeradza się w niepotrzebną złość. Sam cieszę się , że w tym roku nie wziąłem udziału.

Panowie nie jesteście dziećmi , więc postawcie się na miejscu Robala , który poświęca swój czas. Nie ułatwiacie mu zadania przez co traci go niepotrzebnie więcej , a który moze poświeciłby na moczenie kija , bo przecież też sam startuje. Nagrody są fajne , ale chodziło chyba bardziej o prestiż.

I dziwi mnie jeszcze jedno ,że zamiast ciągnąć w górę ( inni robią z miarką to ja też ) to idziecie w drugą stronę i patrzycie ile jeszcze osób tak zrobi.

Robal odrzuć zdjęcia bez miarki (oprócz sumów) i nie będziesz się musiał męczyć w przyszłości.

Sam w zeszłej edycji robiłem zdjęcia rybom obok wędki ,bo zapomniałem miarki. Czas na wrzucenie zdjęcia to 30 dni więc raczej znajdzie się chwila by zrobić zdjęcie miarki z wędką.

W regulaminie chyba jest napisane że obok rzeczy do których można się odnieść co do wielkości ryby.

I proszę Panowie bez napinki to tylko zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tej koleżeńskiej zabawie polega na tym, że w przeciwieństwie do typowo koleżeńskich gier, w których gra się na żetony, w tej gra toczy się o fajne nagrody. To generuje chęć oszukania w celu zdobycia tej nagody, co zresztą już mało tu miejsce.

Oszukać można na różne sposoby - np. wrzucając fotki nieswoje lub z całej swojej wędkarskiej kariery. Staramy się temu zapobiegać i mamy swoje sposob. Regulamin jest też skonstruowany tak, że liczą się centymetry i nie ma lepszej metody zweryfikowania tego kryterium jak miarka.

Niektórzy niepotrzebnie traktują moje uwagi jako element rywalizacji. Jeśli to coś zmieni to nie będę miał pretensji jeśli zostanę z listy uczestników wykreślony (choć i tak raczej się w walce o najwyższe lokaty nie liczę), bo to co mówię ma jedynie charakter organizacjny. Jestem przekonany, że jeżeli zostawmy temat zdjęcia z miarką to zaraz pojawią się przekłamania, lub osoby chętne aby fakt ten wykorzystać na niekorzyść konkursu. Wystarczy zgłosić szczupaka 59cm, podpisać go 61 żeby dostać 350 punktów w momencie, gdy przysługuje zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że w przyszłej edycji zamiast ułatwień będzie więcej warunków do spełnienia przez uczestników.

Rok temu jakoś to spokojniej przebiegało. Dobrze mi stać z boku i się wypowiadać :razz:

A nadzorującym prawidłowości tego konkursu wcale nie zazdroszczę. Jeszcze można sobie wrogów narobić. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tej koleżeńskiej zabawie polega na tym, że w przeciwieństwie do typowo koleżeńskich gier, w których gra się na żetony, w tej gra toczy się o fajne nagrody.

Hmmm nagrody są ale czy aż tak atrakcyjne, żeby oszukiwać ??? - kołowrotek za 200 zł, czy gumy :) ??

Oszukać można na różne sposoby - np. wrzucając fotki nieswoje lub z całej swojej wędkarskiej kariery. Staramy się temu zapobiegać i mamy swoje sposob. Regulamin jest też skonstruowany tak, że liczą się centymetry i nie ma lepszej metody zweryfikowania tego kryterium jak miarka.

W PN złapałem płotkę 29 cm, wczoraj dwie 28 i 29 - bez miarki bez problemu mógłbym je zgłosić jako 31 cm.

Mój wujek łowi w sezonie 20-30 okoni powyżej 30 cm, i kilkanaście linów pow 40 cm; przyjaciel w Anglii okazowe Węgorze, Brzany, Szczupaki, kolega jeździ do córki 2,3 razy w roku do Szwecji - Belony, Dorsze, Trocie, Łososie - jak ktoś chce to oszuka i się tego nie zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest zawarta odpowiedź na pytnie, czemu zależy mi tak na miarce. Konkurs nieobiektywny nie będzie atrakcyjny, bo żaden zdrowy na umyśle człowiek nie weźmie udziału w walce oszustami.

Zupełnie poważnie mówię, że nie mam odejrzeń co do obecnych uczestników o oszustwa. Ale zaraz pojawią się nowe zgłoszenia bez miarki.. i kto wie? Może płoć 20cm na czarnej ziemii podpisana 35cm. W tej sytuacji fotki można w sumie odpuścić i zdawać relacje tekstowe, bo jak ktoś będzie chciał oszukać, to oszuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczypior,

Oho ładnie Ci zrobiło podwójnego double posta :D

Wracając do tematu, to jak wcześniej pisałem kilka postów wcześniej i jeszcze jakoś na początku konkursu, żeby dodawać ryby przy miarce...Postanowienie było jednak jasne, że aby dodać rybę do GP musi być przy miarce, selfie lub przyłożona do przedmiotu, z którego można określić wielkość ryby.

W tamtym roku ludzie zgłaszali zdjęcia do GP i nie było tylu zgrzytu co w tym roku, a co do nagród, to wygraną z zeszłego roku(plecionkę) podarowałem dla chłopaczka, który interesuje się wędkarstwem choć los tak dla niego chciał, że musi przebywać w katolickim ośrodku wsparcia dla dzieci i młodzieży.

W każdym razie maryaChi,dobrze, że zwracasz uwagę dodawaniu takich zdjęć.

Mając nadzieję, że od przyszłego roku regulamin się trochę zmieni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.